Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Binance upravila pravidlá pálenia Binance Coin (BNB). Sú menej jednoznačné

Článok

binance-palenie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Burza Binance popri spustení vlastného mainnetu, na ktorý premigruje token Binance Coin (BNB), zmenila aj svoj whitepaper. Údajne z dôvodu, aby zamedzila manipuláciám s cenou, ktore súvisia s pravidelným štvrťročným pálením mincí BNB (coinburnom).

Podľa pôvodného znenia burza Binance každý štvrťrok použila 20% zo svojich ziskov v dolároch za predchádzajúci kvartál na to, aby odkúpila za túto sumu tokeny BNB a následne ich zničila. Udialo sa tak aj v úvode tohto týždňa, kedy Binance oznámila, že spálila 829 800 BNB, čo bolo v tom čase 15,6 milióna dolárov. K tomuto procesu sa Binance zaviazala až do momentu, kedy nespáli 50% všetkých BNB v obehu, teda celkovo 100 miliónov BNB.

Pointou tejto myšlienky je, že čím bude menej BNB v obehu, tým bude vzácnosť týchto tokenov väčšia.

V novej verzia white paper však Binance zmenila sekciu “Repurchasing plan” za “The Burn” a zmizla informácia o tom, koľko percent zo ziskov burzy bude každý štvrťrok použitých na upresnenie počtu BNB, ktoré majú byť spálené. Zostáva však informácia o tom, že pálenie mincí bude pokračovať každý štvrťrok, až kým nezmizne z obehu presne 50% všetkých BNB.

Šéf burzy Changpeng Zhao vysvetlil pre The Block Crypto: ,,Nedávno sme aktualizovali náš whitepaper, aby sme lepšie opísali, ako vlastne vykonávame coinburn. Zrušili sme napríklad odkaz na spätné odkúpenie, pretože BNB v skutočnosti nevykupujeme a jednoducho len znižujeme jeho dodávku pálením BNB. Odstránili sme aj formuláciu, ktorá sa odvoláva na naše zisky, pretože v niektorých regiónoch je tendencia spájať zisky s cennými papiermi a od toho sa chceme dištancovať. Takže pokračujeme ďalšej, rozhodli sme sa popísať coinburn takýmto spôsobom a budeme páliť toľko, koľko budeme…”

Čo to znamená?

Burza Binance si zmenou formulácie necháva viac voľnosti, čo sa tyka podmienok coinburnu. Už sa nezaväzuje k tomu, aký presný počet BNB každý štvrťrok spáli (zo zisku), iba sľubuje, že jedného dňa bude BNB v obehu o polovica menej, než na začiatku. Zároveň týmto krokom obmedzuje možnosť cenovej manipulácie, nakoľko pred predchádzajúcimi páleniami existovala u špekulantov tendencia nakupovať BNB a následne ich predávať. Najbližší coinburn sa uskutoční okolo 15. júla a ten napovie zrejme viac.

Prečítajte si tiež:

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne