Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Článok

Binance Coin
Binance Coin

Burza Binance dosiahla významný míľnik – oficiálne spustila mainnet svojho blockchainu Binance Chain a očakáva sa, že 23. apríla naň premigruje svoj token Binance Coin (BNB).

Najväčšia burza s kryptomenami prvýkrát odhalila svoje plány spustil vlastný blockchain v decembri 2018. Jeho základom je vybudovať základňu pre vydávanie nových kryptomien a počiatočných ponúk mincí (ICO). Binance Chain sa teda stáva priamou konkurenciou blockchainu Ethereum, na ktorom najmä počas kryptoboomu v roku 2017 vzniklo množstvo kryptomien.

Podľa oznámenia bude Binance Coin vydaný na genesis bloku, čiže prvom bloku, ktorý vznikne na tomto novom blockchaine.

Binance Chain ExplorerWeb Wallet sú k dispozícií vybraným partnerom v testovacom beta režime a očakáva sa, že otvorené pre verejnosť sa stanú okolo 23. apríla 2019.

Spolu so spustením Binance Chainu poskytla burza podrobnosti týkajúce sa konverzie ERC-20 tokenu Binance Coin (BNB) na natívny Binance Chain token s označením BEP2. Označenie BEP2 budú mať všetky tokeny, ktoré budú existovať na Binance Chaine, podobne ako majú označenie ERC-20 tokeny na Ethereum. Binance zdôraznila, že v rámci tejto migrácie nebude podporovať výbery ERC20 BNB tokenov až do 23. apríla.

Podrobnosti týkajúce sa prechodu Binance Coin na mainnet Binance Chain:

  • Na blockchaine Binance Chain vznikne celkovo 200 000 000 BEP2 tokenov BNB
  • Rovnako ako u ERC20 tokenov BNB, bude 11 654 398 BEP2 tokenov BNB spálených v rámci coinburnu
  • Rovnako ako u ERC20 tokenov BNB bude 48 000 000 nových BEP2 BNB tokenov zmrazených
  • Prvých 5 miliónov ERC-20 BNB tokenov uložených na adresách, ktoré patria Binance.com, bude konvertovaných na BEP2 tokeny. Následne bude 5 miliónov ERC-20 tokenov BNB spálených, aby sa zachoval celkový počet BNB v obehu
  • Ostatné ERC20 BNB tokeny budú postupne ničené (pálené) počas toho, ako budú konvertované na BEP2 tokeny BNB.

Vplyv na cenu

Hodnota kryptomeny Binance Coin aj vďaka týmto novinkám výrazne rastie. Len za posledný deň posilnila o vyše 6 percent a za posledných 7 dní o viac než 25%. Binance Coin je jednoznačne najúspešnejšou kryptomenou od prepadu celého trhu v roku 2018. BNB token stráca na svoje historické maximum vyjadrené v dolároch, teda $24.37, už len 11 percent (aktuálna cena je 21.81 USD). Pre porovnanie Bitcoin stráca na svoje maximum 73%, Ethereum 88% a XRP 90%.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

Zdroj: kryptonovinky, Binance, cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne