Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Avatar

Článok

zo dňa

Binance Coin

Burza Binance dosiahla významný míľnik – oficiálne spustila mainnet svojho blockchainu Binance Chain a očakáva sa, že 23. apríla naň premigruje svoj token Binance Coin (BNB).

Najväčšia burza s kryptomenami prvýkrát odhalila svoje plány spustil vlastný blockchain v decembri 2018. Jeho základom je vybudovať základňu pre vydávanie nových kryptomien a počiatočných ponúk mincí (ICO). Binance Chain sa teda stáva priamou konkurenciou blockchainu Ethereum, na ktorom najmä počas kryptoboomu v roku 2017 vzniklo množstvo kryptomien.

Podľa oznámenia bude Binance Coin vydaný na genesis bloku, čiže prvom bloku, ktorý vznikne na tomto novom blockchaine.

Binance Chain ExplorerWeb Wallet sú k dispozícií vybraným partnerom v testovacom beta režime a očakáva sa, že otvorené pre verejnosť sa stanú okolo 23. apríla 2019.

Spolu so spustením Binance Chainu poskytla burza podrobnosti týkajúce sa konverzie ERC-20 tokenu Binance Coin (BNB) na natívny Binance Chain token s označením BEP2. Označenie BEP2 budú mať všetky tokeny, ktoré budú existovať na Binance Chaine, podobne ako majú označenie ERC-20 tokeny na Ethereum. Binance zdôraznila, že v rámci tejto migrácie nebude podporovať výbery ERC20 BNB tokenov až do 23. apríla.

Podrobnosti týkajúce sa prechodu Binance Coin na mainnet Binance Chain:

  • Na blockchaine Binance Chain vznikne celkovo 200 000 000 BEP2 tokenov BNB
  • Rovnako ako u ERC20 tokenov BNB, bude 11 654 398 BEP2 tokenov BNB spálených v rámci coinburnu
  • Rovnako ako u ERC20 tokenov BNB bude 48 000 000 nových BEP2 BNB tokenov zmrazených
  • Prvých 5 miliónov ERC-20 BNB tokenov uložených na adresách, ktoré patria Binance.com, bude konvertovaných na BEP2 tokeny. Následne bude 5 miliónov ERC-20 tokenov BNB spálených, aby sa zachoval celkový počet BNB v obehu
  • Ostatné ERC20 BNB tokeny budú postupne ničené (pálené) počas toho, ako budú konvertované na BEP2 tokeny BNB.

Vplyv na cenu

Hodnota kryptomeny Binance Coin aj vďaka týmto novinkám výrazne rastie. Len za posledný deň posilnila o vyše 6 percent a za posledných 7 dní o viac než 25%. Binance Coin je jednoznačne najúspešnejšou kryptomenou od prepadu celého trhu v roku 2018. BNB token stráca na svoje historické maximum vyjadrené v dolároch, teda $24.37, už len 11 percent (aktuálna cena je 21.81 USD). Pre porovnanie Bitcoin stráca na svoje maximum 73%, Ethereum 88% a XRP 90%.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

Zdroj: kryptonovinky, Binance, cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Binance Coin

Obchodovanie na páku na Binance: Dobrá alebo zlá správa?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Stačil jeden “tweet” a cena kryptomeny Binance Coin (BNB) vyletela v priebehu hodiny z 28,50 USD na 32.34 USD. Binance Coin tak opäť vytvoril svoje nové historické cenové maximum. Tweet pritom veľa nepovedal, no mnoho naznačil. Išlo totiž o obrázok s číslom “2.0”.

Hoci zatiaľ nie je nič oficiálne, komunita predpokladá, že tento obrázok je predzvesťou príchodu novej generácie obchodnej platformy Binance. Hlavnou zmenou okrem avizovaných grafických úprav a vylepšených funkcií aplikácií bude podľa všetkého povolenie margin tradingu, čiže obchodovania na páku.

Že Binance plánuje zaviesť túto funkciu potvrdil  v rubrike “Ask Me Anything“ na Reddite aj CEO spoločnosti Changpeng Zhao. Rovnako tak to naznačuje povolenie premennej v rámci Binance API s názvom “isMaginTradingAllowed” pre 9 obchodných párov:  BTC/USDT, BNB/BTC, BNB/USDT, ETH/BTC, ETH/USDT, TRX/BTC, TRX/USDT, XRP/BTC, XRP/USDT

Zhao tiež naznačil, že obchodovanie na páku bude v rámci testovania povolené pre vybraný okruh investorov, s ktorými existuje dohoda, že ak nastane nejaká chyba, bude môcť Binance spätne zasiahnuť a opraviť ju. Ak bude všetko v poriadku, Binance povolí margin trading všetkým zákazníkom.

Aký to bude mať vplyv na trh?

Hoci možnosť obchodovania na páku na najväčšej kryptoburze na svete znie a prvý pohľad ako pozitívna správa, názory na túto novinku sa rôznia. Kryptomenový analytik Flib Flib povedal svojim followerom na Telegrame, že ide presne o ten druh správy, ktorý potrebujeme, aby sa naštartoval bullmarket. Podľa jeho názoru to v nasledujúcich rokoch pomôže posilniť Bitcoin a iné digitálne aktíva.

Trejder Willy Woo, ktorý patrí medzi najsledovanejších kryptoanalytikov na Twitteri s vyše 95 tisíc followermi, má však obavy. Domnieva sa, že obchodovanie na páku by mohlo ešte viac “šikanovať” súčasný trh. Podľa Wooa údaje z blockchainu ukazujú, že neexistovalo dostatočné množstvo pohybu kapitálu, ktoré by potvrdzovalo teóriu o tom, že spotové trhy spôsobili vyrazný nárast ceny Bitcoinu v posledných mesiacoch. Namiesto toho si Woo myslí, že nedávné posilnenie Bitcoinu na 8000 dolárov bol riadeným “short squeezom“ na naplnenie profitov, ktoré boli organizované profesionálmi. Jeho názor je teda taký, že pomocou obchodovania na páku na Binance vzniknú nové príležitosti na manipuláciu trhu a likvidáciu shortov či longov v snahe dosiahnuť vysoké zisky.

Zdroj: ethereumworldnews.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Binance Coin

HORÚCA SPRÁVA: Bitcoin SV vyletel o vyše 100%, Wright dostal copyright na Bitcoin whitepaper

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoinsv

Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je tajomný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto, získal od Úradu pre autorské práva Spojených štátov amerických copyright na Bitcoin whitepaper, čiže zakladajúci dokument najslávnejšej kryptomeny.

Podľa skeptikov, ktorí neveria, že by tento austrálsky podnikateľ a vedec mohol byť naozaj Satoshi Nakamoto, to však neznamená, že Úrad pre autorské práva potvrdil tuto skutočnosť.

,,Registrácia autorského práva je len podanie formulára. Úrad pre autorské práva neskúma platnosť reklamácie. Jednoducho ho zaregistrujú. Nanešťastie neexistuje oficiálny spôsob, ako napadnúť registráciu. Ak existujú konkurenčné nároky, úrad ich len zaregistruje,” vysvetlil v tweete Jerry Brito, výkonný riaditeľ neziskovej organizácie Coin Center.

Wright medzitým podniká kroky, aby sa etabloval ako tvorca Bitcoinu. Sám tvrdí, že sa rozhodol prezradiť svoju totožnosť z dôvodu, že sa mu nepáči, kam smeruje existencia Bitcoinu vedie.

Cena kryptomeny Bitcoin SV, ktorej je hlavným predstaviteľom, zareagovala na tuto správu prudkým rastom zo 62 dolárov na 139 dolárov, čiže o vyše 100 percent. V čase písania tohto článku je Bitcoin SV v pluse 62% oproti cene spred 24 hodín.

bsv

Čítať ďalej

Binance Coin

Decentralizovaná burza Binance DEX oficiálne spustená. Prichádza nová éra obchodovania s kryptomenami?

Avatar

Článok

zo dňa

od

binance-dex

Dnes 23. apríla 2019 oznámila najväčšia kryptoburza na svete Binance oficiálne spustenie dlhoočakávanej decentralizovanej burzy Binance DEX fungujúcej na blockchaine Binance Chain.

Binance DEX (www.binance.org) umožňuje obchodovať s kryptomenami bez toho, aby boli vo vlastníctve samotnej burzy. Po celý čas tak majú trejderi svoje finančné prostriedky pod kontrolou vrátane privátnych kľúčov. Nepopierateľnou výhodou tejto funkcie je skutočnosť, že aj keby bola burza hacknutá, kryptomeny užívateľov by ukradnuté neboli.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý je v kryptokomunite známy aj pod prezývkou “CZ”, uviedol v rozhovore pre CCN, že vývojársky tím Binance DEX intenzívne pracoval na tom, aby burza fungovala rýchlo, efektívne a riešila problémy so škálovateľnosťou.

,,Počas skušobného obdobia mnohí vývojári z komunity prispeli k tomu, aby sme použili nove funkcie a myšlienky, ktoré sa teraz premietli v hlavnom mainnete. Vývojári Binance DEX tvrdo pracovali na tom, aby fungovala čo najrýchlejšie. Sme radi, že môžeme predstaviť platformu pre komunitu a povzbudíme ňou viac projektov, aby preskúmali blockchain Binance Chain a výhody, ktoré ponúka,” škonštatoval Zhao.

Prichádza nová éra v obchodovaní krypto?

Binance DEX nie je ani zďaleka prvým pokusom o decentralizovanú kryptoburzu. Vzniklo ich už niekoľko, väčšina na blockchaine Ethereum. Ich hlavným problémom však boli obmedzenia v užívateľskom rozhraní (UI) a užívateľskom zážitku (UX). Tieto dva faktory spôsobili, že ani silný argument držania kryptomien pod vlastnou kontrolou neurobil tieto burzy atraktívne pre výraznejší počet obchodníkov, čo sa prejavilo v problémoch s likviditou.

Fred Ehrsham, ktorý je bývalým výkonným riaditeľom Goldman Sachs a spoluzakladateľom Coinbase si myslí, že doterajšie decentralizované burzy boli nezrelé. Majú nízku priepustnosť pri obchodovaní a čelia rovnakým výzvam, ako ich základne blokové reťazce, čo spôsobuje, že centralizované burzy majú oproti nim stále značnú výhodu.

Kľúčom k úspechu decentralizovanej burzy je zachovanie štandardov centralizovaných búrz predovšetkým v oblasti UI, UX, škálovateľnosti a efektívnosti. Binance tvrdí, že Binance DEX tieto podmienky spĺňa.

V oficiálnom stanovisku Binance je uvedené, že počas testnetu sa cez blockchain Binance Chain spracovalo približne 8,5 milióna transakcií, čo môže byť dostatočné množstvo na to, aby bola burza schopná zvládnuť aj veľký dopyt trejderov.

Changpeng Zhao tiež ubezpečuje, že Binance pokračuje v úzkej spolupráci s rôznymi projektmi a tímami, ktoré sa špecializujú na rozvoj ekosystému Binance DEX: ,,Veríme, že decentralizované burzy prinášajú novú nádej a nové možnosti, ktoré ponúknu dôveryhodný a transparentný finančný systém. Bez centrálnej úschovy finančných prostriedkov ponúka Binance DEX oveľa väčšiu kontrolu nad vlastným majetkom. Dúfame, že pre našu komunitu to prinesie viac slobody.

Kľúčová bude spoľahlivosť a škáľovateľnosť

Efektívnosť, najmä pokiaľ ide o trading, je rozhodujúca, pretože výpadky serveru alebo iné technické problémy by mohli spôsobiť obchodníkom straty. Ak obchodovanie na burze nebude plynulé, svoj cieľ nenaplní. Keďže ide o decentralizovanú burzu, ktorá je založená na blockchaine, výzva týkajúca sa škálovateľnosti a spracovávania procesov pomocou peer-to-peer protokolu, bude kľúčová.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Binance upravila pravidlá pálenia Binance Coin (BNB). Sú menej jednoznačné

Avatar

Článok

zo dňa

od

binance-palenie

Burza Binance popri spustení vlastného mainnetu, na ktorý premigruje token Binance Coin (BNB), zmenila aj svoj whitepaper. Údajne z dôvodu, aby zamedzila manipuláciám s cenou, ktore súvisia s pravidelným štvrťročným pálením mincí BNB (coinburnom).

Podľa pôvodného znenia burza Binance každý štvrťrok použila 20% zo svojich ziskov v dolároch za predchádzajúci kvartál na to, aby odkúpila za túto sumu tokeny BNB a následne ich zničila. Udialo sa tak aj v úvode tohto týždňa, kedy Binance oznámila, že spálila 829 800 BNB, čo bolo v tom čase 15,6 milióna dolárov. K tomuto procesu sa Binance zaviazala až do momentu, kedy nespáli 50% všetkých BNB v obehu, teda celkovo 100 miliónov BNB.

Pointou tejto myšlienky je, že čím bude menej BNB v obehu, tým bude vzácnosť týchto tokenov väčšia.

V novej verzia white paper však Binance zmenila sekciu “Repurchasing plan” za “The Burn” a zmizla informácia o tom, koľko percent zo ziskov burzy bude každý štvrťrok použitých na upresnenie počtu BNB, ktoré majú byť spálené. Zostáva však informácia o tom, že pálenie mincí bude pokračovať každý štvrťrok, až kým nezmizne z obehu presne 50% všetkých BNB.

Šéf burzy Changpeng Zhao vysvetlil pre The Block Crypto: ,,Nedávno sme aktualizovali náš whitepaper, aby sme lepšie opísali, ako vlastne vykonávame coinburn. Zrušili sme napríklad odkaz na spätné odkúpenie, pretože BNB v skutočnosti nevykupujeme a jednoducho len znižujeme jeho dodávku pálením BNB. Odstránili sme aj formuláciu, ktorá sa odvoláva na naše zisky, pretože v niektorých regiónoch je tendencia spájať zisky s cennými papiermi a od toho sa chceme dištancovať. Takže pokračujeme ďalšej, rozhodli sme sa popísať coinburn takýmto spôsobom a budeme páliť toľko, koľko budeme…”

Čo to znamená?

Burza Binance si zmenou formulácie necháva viac voľnosti, čo sa tyka podmienok coinburnu. Už sa nezaväzuje k tomu, aký presný počet BNB každý štvrťrok spáli (zo zisku), iba sľubuje, že jedného dňa bude BNB v obehu o polovica menej, než na začiatku. Zároveň týmto krokom obmedzuje možnosť cenovej manipulácie, nakoľko pred predchádzajúcimi páleniami existovala u špekulantov tendencia nakupovať BNB a následne ich predávať. Najbližší coinburn sa uskutoční okolo 15. júla a ten napovie zrejme viac.

Prečítajte si tiež:

Dôvod rastu Binance Coin (BNB)? Binance Chain je live!

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Burza Binance spálila Binance Coin (BNB) v hodnote vyše 15 miliónov dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coinburn kryptomeny Binance Coin

Najväčšia kryptoburza Binance úspešne realizovala ďalší plánovaný coinburn kryptomeny Binance Coin (BNB).

K páleniu (ničeniu) mincí Binance Coin (BNB) sa burza Binance zaviazala v jej whitepaperi. Ide o jeden zo stimulov pre rast ceny tohto tokenu, nakoľko jeho znižujúce sa množstvo v obehu by mal prispieť k jeho väčšej vzácnosti.

Coinburn tokenu BNB prebieha každý štvrťrok. Hodnota, ktorá prejde coinburnom predstavuje 20% ziskov burzy Binace v predchádzajúcom období. Diať sa tak bude až do momentu, kým celkový objem tokenov BNB nebude o polovicu nižší, než bol na začiatku (takmer 200 000 000).

Dnes išlo už o siedme “pálenie“ BNB od jej vzniku. Binance na svojej stránke informovala, že spálila 829 800 BNB, čo predstavovalo v čase realizácie tohto procesu ekvivalent 15,6 milióna dolárov. Pre porovnanie takto pred 3 mesiacmi šéf burzy Changpeng Zhao spálil 1 623 818  BNB, no v tom čase mali hodnotu len 9,4 milióna dolárov.

Najnovší coinburn sa teda týkal vyššej hodnoty v dolároch, čo znamená, že burza má za sebou ziskovejší kvartál. Pomohol k tomu rast ceny tokenu BNB a nepochybne aj viaceré zaujímavé novinky tejto burzy. Tá už čoskoro oficiálne spustí svoju decentralizovanú burzu Binance DEX. Okrem toho pravdepodobne už tento rok povolí obchodovanie na páku. K rastu BNB zároveň prispel aj akýsi novodobý typ ICO, v podobe predpredaja nových kryptoprojektov priamo na burze. S týmto modelom prišla ako prvá práve burza Binance.

Zdroj: binance.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Binance Coin

Šéf Binance: Správy o falošnom volume pomôžu priemyslu s kryptomenami

Avatar

Článok

zo dňa

od

Changpeng Zhao

Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore pre Cointelegraph povedal, že nedávne závery štúdii o objemoch falošného obchodovania s kryptomenami od The Tie a Bitwise Asset Management sú užitočné pre celý kryptopriemysel.

Changpeng Zhao, ktorý je známy aj pod skratkou CZ, povedal, že závery týchto štúdii v konečnom dôsledku prispejú k tomu, že celý priemysel sa stane transparentnejší. Zdôraznil tiež, že reporty o falošných volume by nemali byť spájané so stránkou CoinMarketCap, ktorá ich uvádza na základe údajov zaslaných priamo od búrz.

,,Nie je to vina CoinMarketCapu. Každý sa snaží hodiť vinu na túto stránku. Ale CoinMarketCap má veľmi jednoduchý mechanizmus uvádzania volume, kde mu každá burza len poskytuje svoje dáta a oni ich ukážu,” vysvetlil Zhao. Inak povedané, CoinMarketCap ukáže len to, čo mu povedia konkrétne burzy. Problém je v tom, že väčšina z nich reportuje falošné údaje a CoinMarketCap im dôveruje.

Zhao preto naznačil, že CoinMarketCap by mohol pomôcť riešiť tento problém tak, že prestane uvádzať volume búrz, ktoré uvádzajú zjavne podozrivé údaje.

Štúdie The Tie a Bitwise šokovali verejnosť

CoinTelegraph vyzval Zhaa k rozhovoru po tom, ako spoločnosť The Tie zverejnila štúdiu, podľa ktorej je až 87% volume obchodovania s kryptomenami, ktoré reportuje 100 najväčších búrz na svete, podvod. Len 75 zo 100 týchto búrz má podľa všetkého nesfalšované údaje (respektíve blízko pravde).

Závery štúdie The Tie následne s ešte šokujúcejšími údajmi podporil Bitwise Asset Management. Táto spoločnosť v rámci svojej žiadosti o schválenie Bitcoin ETF vypracovala pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC)  vlastnú štúdiu, ktorej záverom je, že až 95% volume obchodovania s Bitcoinom je podvod. Bitwise následne obvinil CoinMarketCap, že zverejňujú tieto zjavne falošné reporty a ovplyvňujú tak cely trh, keďže vytvárajú mylný dojem o skutočnej veľkosti trhu s Bitcoinom.

Bitwise v rámci svojej správy označil 10 búrz, ktore majú reálne volume obchodovania s Bitcoinom. Patrí medzi ne aj burza Binance, kuriózne jediná z tohto zoznamu, ktorá nemá regulačnú licenciu ani FinCEN ani u NYDFS.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Binance Coin

Binance “pumpuje“ cenu Binance Coin (BNB). Blíži sa historickému maximu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Binance Coin

Kým väčšinu najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie delí od svojho all-time-high (ATH) v dolároch poriadny kus, Binance Coin je na  najlepšej ceste vytvoriť svoje nové maximum už v najbližších mesiacoch.

Kým Bitcoin je aktuálne oproti svojmu maximu v mínuse takmer 80% a EthereumRipple viac než 90%, Binance Coin delí od hodnoty $24.37, ktorú dosiahol pred 443 dňami, už len 31%. Vzhľadom na súčasný medvedí trh, počas ktorého ubudlo z trhu viac než 600 miliárd dolárov, ide o priam neuveriteľný kúsok.

Binance Coin rastie stabilne vďaka novinkám, s ktorými prichádza burza Binance. Rast za posledných 24 hodín však má na svedomí jedna konkrétna správa. Burza Binance na svojom oficiálnom blogu včera poobede oznámila, že mení podmienky zapojenia sa do Binance Launchpadu, čo je akýsi interný predpredaj tokenov nových nádejných kryptoprojektov. V rámci Binance Launchpadu sa úspešne realizovali predpredaje tokenov BitTorrent (BTT), Fetch AI (FET) a naposledy Celer Network (CELR).

Treba zdôrazniť, že o zapojenie sa do Binance Launchpadu je veľký záujem medzi špekulantmi, pretože cena tokenov je v predpredaji výrazne nižšia, než predpokladaný nárast ich hodnoty po zalistovaní na burze (hodnota tokenov BTT a FET vzrástla oproti predpredaju viac než štvornásobne). Samozrejme nejde o investičnú radu.

Kým doteraz bolo možné zapojiť sa do tohto predpredaja bez podmienky držania väčšieho množstva Binance Coinov (BNB), teraz sa to mení.

Nové pravidlá podporujú rast ceny BNB

Podľa nových pravidiel sa najbližších launchpadov na Binance budú môcť zúčastniť len tí zákazníci burzy, ktorí budú disponovať aspoň 100 BNB (aktuálne ide o hodnotu viac ako 1600 dolárov). Ani to však nemusí stačiť. Okrem toho musia byť vyžrebovaní v následnej lotérii.

Zjednodušene povedané, aby ste sa mohli zapojiť do najbližších Binance Launchpad, musíte sa prihlásiť do lotérie. V nej budete vlastniť jeden až 5 tiketov, podľa toho, aké veľké množstvo Binance Coinov budete držať na svojom účte v priebehu predchádzajúcich 20 dní (v priemere).

Ak budete vlastniť v priemere medzi 100 až 200 BNB, dostanete do lotérie 1 tiket.
Ak medzi 200-300, dostanete 2 tikety.
Ak medzi 300-400, dostanete 3 tikety.
ak medzi 400-500, dostanete 4 tikety.
Ak viac než 500, dostanete 5 tiketov.

Binance upozorňuje, že aj keby ste mali napríklad v priemere 201 BNB tokenov v priebehu posledných 20 dní, no deň pred žrebovaním klesne vaša hodnota BNB tokenov na účte na 199, dostanete len 1 tiket.

Viac detailov o tom, ako bude fungovať lotéria a ďalšie launchpady sa dočítate priamo na stránke Binance.

Summa summarum, Binance týmto krokom výrazne prispieva k rastu hodnoty Binance Coinu (BNB). Vzhľadom na terajšiu popularitu Binance Launchpadov sa dalo čakať, že burza pristúpi ku kroku, ktorým podporí rast hodnoty vlastnej kryptomeny, či už je to niekomu sympatické, alebo nie.

Zdroj: binance

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Čítať ďalej

Binance Coin

Predikcia cien kryptomien ku koncu roka 2019: Najlepšou voľbou EOS, Tron či Binance Coin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Predikcia 2019

Portál Finder.com požiadal v rámci svojej ankety niekoľko odborníkov zo sveta fintech, aby sa pokúsili vysloviť svoju predikciu hodnoty 13 sledovaných kryptomien ku 1. marcu 2019 a ešte odvážnejšie vyjadriť predikciu ku 31. decembru 2019. Ceny boli následne zpriemerované a premietnuté do tabuľky.

UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Do kryptomien investujte vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Oslovenými odborníkmi z oblasti fintech boli Craig Cobb z Tradercobb.com, Fred Schebesta z Finder.com a Hiveex.com, Jimmy Song z Blockchain Capital LLC & Programming Blockchain, Alisa Gus z Wishknish, Joseph Racyznski z Joetechnologist.com, Brendan Markey-Towler z RMIT blockchain Innovation Hub, Ajay Kumar Shrestha z University of Saskathewan Co-Pierre Georg z Univerzity Kapské Mesto, Sarah Bergstrand z BitBull Capital a Genson Glier z Blocktoken.

Táto anketa prebieha na Finder.com každý mesiac. Naposledy bol najbližšie Joe Raczynski, ktorý predpovedal, že Bitcoin dosiahne 1. februára hodnotu 3500 dolárov. Netrafil sa len o 61 dolárov, keďže BTC stál v čase vyhodnotenia $3439.

Najbližší mesiac

Pokiaľ ide o február, tak najväčší rast má podľa tejto predikcie zaznamenať Cardano (ADA), až 54%. Druhým najväčším skokanom má byť TRON (TRX) s rastom o 10%, na treťom mieste sú Ethereum XRP (rast o 8%). Hodnota Bitcoinu by mala vzrásť o 2% na 3536 dolárov. V strate údajne skončia Monero (-3%) a Litecoin (-8%).

Koncoročný tip

Pokiaľ ide o predikcie ku 31. decembru 2019, tie sú veľmi pozitívne. Najvýraznejší rast by mala zaznamenať kryptomena EOS, ktorá posilní vraj až o 727%. Výborne si však budú počínať aj Binance Coin (459%), Tron (449%) či Ethereum Classic (385%).  Bitcoin podľa tipov oslovených odborníkov stúpne o 89% na 6549 dolárov.

V pluse budú všetky sledované kryptomeny, no niektoré zaznamenajú menej výrazný rast. Napríklad Ripple (XRP) napriek tomu, že v iných analýzách je považované za možného top skokana roka, vraj posilní “len” o 49%.

Predikcia

Kliknite sem pre zväčšenie obrázku

Tieto predikcie samozrejme berte s rezervou. V rámci ankety boli oslovení ľudia, ktorí veria v obrovský potenciál kryptomien a bolo by preto prekvapujúce, keby neočakávali pozitívny trend vývoja na trhu.

Changpeng Zhao: Schválenie Bitcoin ETF nie je kľúčové pre rast kryptomien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Binance Coin

Binance Coin (BNB) prešiel ďalším coinburnom (pálením mincí)

Avatar

Článok

zo dňa

od

Coin Burn binance

Kryptomena Binance Coin (BNB) má za sebou ďalší coinburn, teda “pálenie mincí“, čím sa znižuje objem tejto kryptomeny v obehu tak, ako to bolo sľúbené od jej vzniku (nižší počet mincí v obehu má viesť k rastu hodnoty tejto kryptomeny).

Burza Binance tentokrát 16. januára 2019 spálila 1 623 818 tokenov BNB, čo predstavuje hodnotu približne 9,4 milióna dolárov.

,,Pálenie kompletné. Pamätám si, keď som prvýkrát pálil 1 500 000 dolárov v hodnote BNB, bol som z toho poriadne nervózny. No a teraz, nuž, som stále nervózny. Lol. Je to najrýchlejší spôsob, ako sa zbaviť peňazí,” napísal úsmevne po realizácii coinburnu CEO burzy Biannce Changpeng Zhao.

Pálenie mincí Binance Coin (BNB) sa koná každý štvrťrok. Hodnota, ktorá prejde coinburnom predstavuje 20% ziskov burzy Binance v predchádzajúcom období. Išlo už o šieste pálenie tokenov BNB od ich vzniku. Diať sa tak bude, až kým celkový objem tokenov nebude o polovicu nižší, než bol na začiatku (takmer 200 000 000).

V predchádzajúcich páleniach Binance spálila postupne 986 000, 1 821 586, 2 220 314, 2 528 797 a 1 743 986 tokenov BNB. Kým na jeseň 2018 išlo o takmer zhodný počet než u januárového coinburnu, tentokrát bola hodnota tokenov BNB takmer o polovica nižšia. Dôvodom je výrazný pokles cien kryptomein v závere roka 2018, ktorý sa týkal aj Binance Coin.

Binance Coin si napriek silnému medvediemu trhu drží svoju hodnotu voči Bitocinu v plusových číslach. ChainLink (LINK) a Binance Coin (BNB) sú aktuálne jediné dve kryptomeny, ktoré zažili minuloročný bullrun a aktuálne je stále výhodnejšie ich držanie, než držanie Bitcoinu. Kým Binance Coin oproti svojmu maximu stratil “len” 74% hodnoty a ChainLink len 67%, Bitcoin klesol o 81%. Ostatné kryptomeny, ktoré vznikli v roku 2017 a dávnejšie sú na tom horšie než Bitcoin.

Binance môžete kúpiť najjednoduchšie priamo na burze Binance.

Našu recenziu burzy Binance, kde sa dočítate aj viac o Binance Coin si môžete prečítať tu.

Čítať ďalej

Binance Coin

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

Avatar

Článok

zo dňa

od

Recenzia Binance

Na trhu s kryptomenami existuje množstvo búrz, ktoré sa však od seba odlišujú kvalitou spracovania, bezpečnosťou, službami a množstvom ponúkaných kryptomien na obchodovanie. Burzou, ktorá je v čase písania tohto článku na prvom mieste pokiaľ ide o objem realizovaných obchodov v priebehu jedného dňa je Binance.

Recenzia: Úvodná stránka burzy Binance

História

Binance vznikla v roku 2017 v Číne, no v priebehu roku 2018 presťahovala svoje sídlo na Maltu, teda do krajiny, ktorá je členským štátom Európskej únie. Malta sa snaží byť svetovým lídrom v tejto sfére a prítomnosť tejto burzy jej k tomu prispieva.

Burza, ktorú založiť sympatický štyridsiatnik Changpeng Zhao zvečnený aj na titulke Forbes, si získala veľkú popularitu už koncom roka 2017, kedy v čase obrovského návalu nových užívateľov dokázala ako jediná veľká kryptoburza prijímať nových členov. Nepodarilo sa to napríklad konkurenčnému Bittrexu, ktorý na dlhú dobi musel registrácie zablokovať.

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao na titulke Forbes

Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao na titulke Forbes

Bohatá ponuka

Binance zalistovala do svojej ponuky množstvo nových kryptomien a aktuálne ponúka obchodné páry nielen voči BTC (bitcoinu), ale aj ETH (Ethereum), BNB (Binance Coin) a košu stablecoinov (USDⓈ). Podľa portálu CoinMarketCap je na nej aktuálne takmer 400 rôznych obchodných párov a vyše 250 rôznych kryptomien. V tomto ohľade táto burza nemá konkurenciu.

Burza má v ponuke aj takzvané stablecoiny, teda tokeny, ktoré majú kopírovať aktuálnu hodnotu amerického dolára. Ide o USDT od spoločnosti Tether,  TrueUSD, USDC, či PAX. Tieto “stablecoiny” využívajú obchodníci v čase keď očakávajú pád hodnoty Bitcoinu voči doláru. Vtedy BTC vymenia za stablecoin, čím udržia hodnotu v amerických dolároch. Najpoužívanejší stablecoin Tether (USDT) je však častokrát terčom kritiky, nakoľko neabsolvoval audit, ktorý by mal potvrdiť, či sú všetky tokeny USDT, ktore sú v obehu, kryté dolármi. Tether bol dokonca obviňovaný z manipulácie trhu. V októbri 2018 jeho dôveryhodnosť klesla ešte výraznejšie a obchodníci sa uchyľujú k iným stablecoinom.

Najznámejšie kryptomeny na burze Binance: Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero, TRON, IOTA, Dash, Binance Coin, NEO, Ethereum Classic, NEM, Tezor, VeChain, Dogecoin, Zcash, Maker, OmiseGO, Bitcoin Gold, Bytecoin, Ontology, Bytecoin, Decred, Lisk, Qtum, Bitcoin diamond, BitsShares, Nano, Zilliqa, Siacoin, DigiByte, ICON, Aeternity, Verge, Steem, Waves, Pundi X, Bytom, Electroneum, Mateverse ETP, Holo, Stratis, Golem, Agur a ďalších zhruba sto ďalších kryptomien.

Na burze Binance sa nachádza vyše 400 obchodných párov a viac než 150 kryptomien

Na burze Binance sa nachádza vyše 400 obchodných párov a viac než 250 kryptomien

Vyskúšať Binance

Binance Coin (BNB) a jeho budúcnosť

Keď hovoríme o tom, že Bitcoin je zlatom vo svete kryptomien, tak token Binance Coin (BNB) je akýmsi zlatom tejto burzy. Binance Coin sa stal rýchlo veľmi populárny, pretože jeho hodnota voči Bitcoinu neustále rastie a vzhľadom na plánované novinky sa dá predpokladať, že tento trend bude pokračovať.

BNB je v prvom rade šikovným nástrojom, ktorý slúži na zníženie poplatkov za obchodovanie na burze Binance. Stačí nastaviť, aby bol tento token použitý pri vašich obchodoch a dostanete zľavu.

Burza zároveň garantuje, že po každom kvartáli použije 20% svojich ziskov na to, aby za to odkúpila tokeny BNB, ktoré následne zničí. Tento proces sa volá coin burn (pálenie mincí). Pointou je, že keď sa zničia tieto mince, v obehu ich bude menej a teda hodnota zvyšných tokenov Binance Coin by mala rásť. Pre ilustráciu 17. júla 2018 bolo spálených vyše 2,5 milióna tokenov BNB v hodnote takmer 30 miliónov dolárov. Pálenie mincí by malo prebiehať až do momentu, kedy bude spálených 50% všetkých tokenov, ktoré sa dostali od vzniku tejto kryptomeny do obehu (takmer 200 000 000).

Ďalším dôvodom, prečo by mala hodnota Binance Coin v budúcnosti rásť je jej využitie na decentralizovanej burze Binance, ktorej spustenie je naplánované na apríl 2019.

Binance Coin bude zároveň hlavným “palivom” pre Binance Chain, teda blockchain tejto burzy, na ktorom by malo v budúcnosti fungovať viacero zaujímavých nádejných kryptoprojektov. BNB je okrem toho využívaný ako jediný nákupný prostriedok počas takzvaných Binance Launchpadov, čo je interný predpredaj tokenov nových kryptoprojektov v rámci burzy Binance.

Binance Coin (BNB)

Plány v roku 2019

Binance priebežne investuje do rôznych statupov a fondov, čím sa snaží prispieť na rozvoj technológie blockchain a adaptáciu kryptomien. Jej najväčším projektom je však príprava vlastnej decentralizovanej burzy, ktorú spomíname nižšie. Taktiež sa špekuluje o tom, že už čoskoro podporí obchodovanie na páku.

Decentralizovaná burza DEX

Decentralizovná burza znamená, že nebude mať žiadneho sprostredkovateľa, obchody budú prebiehať priamo medzi kupujúcim a predávajúcim. Užívatelia budú mať privátne kľúče k svojim kryptomenám a teda ich majetok bude v bezpečí aj v prípade hackerského útoku na samotnú burzu.

Základným kameňom platformy bude vlastný blockchain s názvom Binance Chain a vyššie spomínaná kryptomena Binance Coin (BNB), čo by malo výrazne prispieť k rastu jej hodnoty. Okrem toho Binance aj z dôvodu príprav tohto veľkého projektu kúpila známu anonymnú decentralizovanú peňaženku Trust Wallet, ktorá by mala užívateľom slúžiť ako východisková peňaženka. Ak berieme do úvahy úspešnú (hoci krátku) históriu tejto burzy, dá sa predpokladať, že spustenie jej decentralizovanej alternatívy, ktoré je naplánované už v apríli 2019, bude spojené s veľkým očakávaním a dúfajme, že aj úspechom.

Binance DEX bude podporovať okrem Trust Wallet aj hardvérovú peňaženku Ledger. Očakáva sa, že časom vznikne podpora aj pre Trezor.

Binance Chain - blockchain pre decentralizovanú burzu Binance DEX

Binance Launchpad

Burza Binance v úvode roka 2019 spravila menšiu dieru do sveta spustením projektu Binance Launchpad. Ide o akési novodobé ICO, prostredníctvom ktorého je možné investovať v predpredaji do zaujímavých začínajúcich kryptoprojektov priamo na burze Binance. Spoločnosť tvrdí, že do svojich launchpadov zaraďuje len tie projekty, ktoré majú potenciál úspechu a boli preverené jej odborníkmi z tímu Binance Research. Prvé predpredaje dopadli z investičného hľadiska výborne, bol totiž o ne veľký záujem a všetky tokeny sa vypredali v priebehu niekoľkých minút (BitTorrent, Fetch.AI, Celer Network). Binance sa rozhodla vzhľadom na veľký záujem o túto formu investovania zmeniť pravidlá Binance Launchpad tak, že sa do predpredaja môžu zapojiť len tí investori, ktorí držia na svojom konte výraznejšie množstvo tokenov Binance Coin. Aj takýmto spôsobom Binance “pumpuje” hodnotu vlastného tokenu.

Fiat-krypto nákup a predaj

Binance ponúka od úvodu roka 2019 možnosť kúpy Bitcoinu (prípadne aj ďalších altcoinov) za doláre/eurá a to prostredníctvom platobnej karty priamo na burze. Odstránila tak potrebu kúpiť Bitcoin v kryptozmenárni (napr. Coinbase či SimpleCoin) a poslať ho na Binance, kde sa s ním dá následne obchodovať. Nákup kartou má však vyššie poplatky. Alternatívou je použitie novej zmenárne pre európsky trh Binance Jersey,  ktorá podporuje aj SEPA prevod. 

Bezpečnosť

V prvom rade treba zdôrazniť, že žiadna súčasná centralizovaná burza nie je vhodnou peňaženkou na úschovu vašich kryptomien. Digitálne meny, ktoré len držíte a aktívne s nimi neobchodujete patria do peňaženiek, ku ktorým máte privátne kľúče. Burzy sú totiž častým terčom hackerských útokov a keďže ku vašim kryptomenám vlastní privátne kľúče burza a nie vy, vždy je tu riziko, že vám budú kryptomeny odcudzené. Ak trejdujete, musíte toto riziko však akceptovať.

TIP: Ak chcete na Binance kúpiť kryptomenu a následne ju len hodlovať (uschovať na dlhšiu dobu) nedržte ju na burze, ale odošlite si ju na peňaženku pre ňu určenú, ku ktorej máte privátny kľúč.

Vyššie spomínaný text je platný pre všetky centralizované burzy. Binance však možno spomedzi nich považovať za jednu z najbezpečnejších. Hoci aj ona čelila hackerským útokom, nie je známy prípad, že by bola priamou obeťou a vďaka chybe v jej systéme boli užívateľom ukradnuté nejaké kryptomeny. Stali sa však prípady, kedy sa hackeri dostali na účty užívateľov vďaka stratégii “phishingu” (vytvorili vernú kópiu burzy  a vylákali tak od užívateľov prihlasovacie meno a heslo) alebo hackli externé programy (boty) prihlasujúce sa cez API (tie nie sú majetkom Binance ale tretej strany). Odporúčanou ochranou je aktivácia 2FA, teda dvojfaktorovú autentifikácie. Kto to nerobí, mal by s tým okamžite začať. Taktiež si vždy pred prihlásením skontrolujete adresu stránky, teda či sa naozaj nachádzate na binance.com a nie na podobne vyzerajúcej stránke. Samozrejmosťou je používanie antivírusu.

Binance sa snaží bojovať proti hackerom aj formou odmien za ich nahlásenie. Na tento účel v roku 2018 vyčlenila tokeny Binace Coin v hodnote 10 miliónov dolárov, pričom 250 tisíc dolárov v BNB sľubuje každému, kto poskytne informáciu vedúcu k zamedzeniu útoku, alebo udaniu hackerov.

Problémy

Ani Binance sa nevyhla problémom. Z technických dôvodov mala zopár niekoľkohodinových výpadkov, počas ktorých nemohli klienti vôbec obchodovať, či robiť výbery alebo vklady, čo rozhodne mnohých nepotešilo. Spoločnosť to vždy odôvodnila upgradeom systému a s tým súvisiacimi problémami.

Občas sa na desktopovej verzii (PC) stane, že burza reaguje pomalšie, čo môže v prípade výrazných pohybov cien spôsobiť určité problémy, najmä vtedy, ak potrebujete rýchlo reagovať na vývoj trhu. V posledných mesiacoch však tieto problémy neevidujeme. Otázne je, čo prinesie ďalší bullmarket. Pokiaľ ide o mobilnú aplikáciu, tá z osobnej skúsenosti funguje bezchybne a rýchlo.

Poplatky

Poplatok za realizáciu jedného obchodu (trejdu) je 0.1%, no ak na to použijete Binance Coin, dostanete zľavu v závislosti od toho, ako dlho na tejto burze už obchodujete (prvý rok by to malo byť 50%, druhý 25%, piaty rok už 0%). Pokiaľ ide o poplatky pri výberoch, napríklad u Bitcoinu je to 0.0005 BTC. Všetky poplatky s aktuálnymi hodnotami nájdete tu.

Súťaže

Binance priebežne organizuje aj rôzne súťaže, v rámci ktorých rozdáva tokeny alebo fyzické ceny. Väčšinou ich rozdelí medzi trejderov, ktorý realizujú v danom období s určitou kryptomenou najviac obchodov. Napríklad na Vianoce 2017 dostal auto Maserati 3.0T Levante Classic užívateľ, ktorý urobil najviac obchodov s kryptomenou Tron (TRX).

Plusy

+ Obrovská ponuka kryptomien na obchodovanie
+ Kryptomena Binance Coin s veľkou perspektívou a pravidelným coin burnom
+ Decentralizovaná burza Binance DEX
+ Šikovná, rýchla a prehľadná mobilná aplikácia
+ relatívne nízke poplatky
+ pekný prehľadný dizajn v dvoch variantoch

Mínusy

– zákaznícka podpora je podľa referencií zo zahraničných stránok pomalá (nemáme vlastnú skúsenosť)

Konečné hodnotenie: Odporúčame!

Vyskúšať Binance

Návod Binance - vytvorenie účtu

Návod ako obchodovať na burze Binance

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-