Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Správy Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Zaujímavú správa sa v úvode týždňa začala šíriť v súvislosti s Bulharskom. Členská Krajina Európskej únie sa stala podľa informácií rôznych médií prvou krajinou na svete, ktorej rezervy v bitcoinoch prevyšujú tie, ktoré má v zlate. Kým v zlate Bulharsko drží 1,8 miliardy dolárov, v bitcoinoch má aktuálne hodnotu vyše dvoch miliárd. Vďačí za to skonfiškovaným BTC z mája 2017.

Oficiálne spustenie Bitcoin futures viazaných a vyplácaných v reálnych bitcoinoch na dlho očakávanej platforme Bakkt sa blíži. Dcérska spoločnosť giganta Interciontinental Exchange (ICE) spustila tento týždeň testovaciu prevádzku a predstaviteľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors popri tom poznamenal, že na ostrý štart Bakkt je pripravených množstvo inštitucionálnych investorov, ktorí majú o túto službu veľký záujem. Viac sa dozviete tu.

Bakkt príde v tomto štvrťroku. Bude to veľké, naznačil zástupca Fundstratu

Šéf TD Ameritrade, Tim Hockey, uviedol počas tohto týždňového rozhovoru, že záujem investorov tento rok o kryptomeny opäť badateľne rastie. TD Ameritrade patrí medzi top brokerov v Amerike s 11 miliónmi klientov a očakáva sa, že čoskoro tiež výraznejším spôsobom vstúpi do trhu s kryptomenami. Téme sme sa venovali tu.

Často témou, pokiaľ ide kritika bitcoinu, sú jeho údajne negatívne vplyvy na životné prostredie. Nová štúdia však zistila, že ťažba Bitcoinu má na svedomí len niečo medzi 0,03% až 0,06% emisií CO2. Podrobnosti sa dozviete tu.

Štúdia: Bitcoin má na svedomí 0,03 až 0,06% ročných emisií CO2

Opäť kritický bol tento týždeň voči bitcoinu minister financií USA Steven Mnuchin, ktorý vyhlásil, že o 10 rokov už nepadne o bitcoine už ani zmienka. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Negatívne “tweety“ predstaviteľov americkej vlády na čele s Donaldom Trumpom nie sú pre bitcoin v zásade zlá vec. Skonštatoval to šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Podobný názor zdieľa aj šéf Coinbase Brian Armostrong. Viac sa dočítate v tomto článku.

Podľa štúdie, ktorú zverejnil portál Coinmetrics, sa množstvo bitcoinov, ktoré sa “nepohli” zo svojich adries v priebehu posledných 5 rokov, zvýšilo. K 19. júlu počet mincí, ktoré spĺňajú túto podmienku, predstavoval 3 847 859 BTC. Podľa publikácie to naznačuje, že bitcoin sa čoraz viac stáva držiteľom hodnoty, než výmenným médiom.

Ani tento týždeň sme sa nevyhli rôznym cenovým predikciám. Dan Morehead, zakladateľ Pantera Capital, veľkej investičnej spoločnosti zameranej na rizikový kapitál, predpovedá bitcoinu cenu 42 tisíc dolárov už na konci tohto roka. No a v horizonte dvoch najbližších vraj prekonáme 300 tisíc. Ešte väčší optimista je John McAfee. Viac v tomto článku.

Šialené predikcie pre Bitcoin: 42 tisíc do konca roka a milión v roku 2020?

Altcoiny

Tento týždeň bol mimoriadne rušný pre kryptomenu Tron (TRX). Dôvodom sú špekulácie, ktoré sa týkajú šéfa tohto projektu Justina Suna. Ten najprv oficiálnou formou oznámil, že musel preložiť plánovaný obed s finančníkom Warrenom Buffetom, za ktorý predtým zaplatil formou víťazstva v charitatívnej aukcii na Ebay-i 4,6 milióna dolárov, z dôvodu zdravotných problémov. Následne sa však objavili špekulácie, podľa ktorých Sun odložil tento obed, pretože je vyšetrovaný čínskymi orgánmi v trestnom konaní. Podrobnejšie sme sa tejto téme, ktorá negatívne ovplyvnila cenu Tronu aj BitTorrent, venovali tu.

Príchod kryptomeny Libra je podľa Tima Drapera, miliardára a známeho investora do rizikového kapitálu, pozitívnym javom, ktorý popri ostatných altcoinoch prispeje k masovejšej adopcii kráľa kryptomien bitcoinu. Viac sa dočítate tu.

Člen predstavenstva Európskej centrálnej banky Benoit Coeure tento týždeň uviedol, že Libra nebude môcť byť spustená skôr, než budú upokojené obavy všetkých globálnych regulátorov. Mark Zuckerberg, šéf Facebooku, na margo toho koncom týždňa skonštatoval, že Facebook urobí všetko pre to, nech to trvá akokoľvek dlho, aby boli regulátori svojich obáv zbavení.

Zuckerberg: Facebook sa bude snažiť, kým regulátorov nepresvedčí

Libra má medzitým problém v tom, že jej dôveruje len veľmi málo ľudí. Podľa prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Telecoms.com, Facebooku neverí viac ako polovica opýtaných respondentov. Štúdia, ktorá bola robená v Nemecku, zas uvádza, že Facebook neverí dokonca až 71% opýtaných ľudí. Nuž a pokiaľ ide o prieskum CivicSciendce, ten zas zistil, že Libra pôsobí dôveryhodnejšie než bitcoin len u dvoch percent opýtaných Američanov.

A ešte jedna správa k Libre. Hoci sme vás viackrát informovali o tom, že za kryptomenou Libra nestojí len Facebook, ale aj konzorcium ďalších 26 investorov vrátane Uberu, VISA, PayPal, MasterCard a ďalších, zdá sa, že zatiaľ žiadne oficiálne partnerstva uzavreté neboli. Vyhlásil to šéf spoločnosti VISA. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Za zmienku stojí aj hardfork kryptomeny Bitcoin SV, ktorej hlavným predstaviteľom je kontroverzný Craig Wright. Aktualizácia s názvom Quasar má na svedomí zväčšenie maximálnej veľkosti blokov zo 128 MB až na 2 GB, čo má umožniť potenciálnu realizáciu viac než 1000 transakcií v sieti za sekundu. Hoci táto informácia znie ako výborná správa, treba skonštatovať, že táto kapacita blokov je pre Bitcoin SV pri jeho súčasnom zahltení siete nepotrebná.

Mali by ste tiež vedieť …

  • Najväčšia americká kryptozmenáreň Coinbase obslúžila už 30 miliónov zákazníkov. 8 miliónov nových klientov mala získať len v priebehu posledných 12 mesiacov
  • Facebook zaplavujú podvodné reklamy súvisiace s kryptomenou Libra. Stránky, ktoré ich platia, tvrdia, že predávajú Libru v predpredaji za zvýhodnenú cenu
  • Švajčiarsky regulátor žiada od Facebooku podrobnosti o kryptomene Libra
  • V New Yorku vznikla pracovná skupina, ktorá sa má zaoberať digitálnymi menami a ich možnou reguláciou. Medzi jej členmi je aj Joseph Lubin z Ethereum
  • Počas súdu medzi Craigom Wrigtom a rodinou zosnulého Davida Kleimana sa k autorstvu bitcoinu prihlásil ďalší človek – istý Debo Jurgen Etienne Guido, ktorý adresoval hlavnému sudcovi list, v ktorom tvrdí, že je autorom bitcoin whitepaper
  • Kontroverzný propagátor kryptomien a IT odborník John McAfee bol tento týždeň zadržaný v Dominikánskej republike. Na jeho lodi sa malo nájsť množstvo zbraní vysokého kalibru. Po štyroch dňoch však mal byť prepustený na slobodu. McAfee je v USA stíhaný za údajne daňové podvody, preto žije v exile.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.