Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zuckerberg: Facebook sa bude snažiť, kým regulátorov nepresvedčí

Článok

Mark Zuckerberg - Libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ Facebooku a jeho generálny riaditeľ Mark Zuckerberg skonštatoval, že Facebook bude vyvíjať svoje úsilie tak dlho, ako to bude potrebné, aby uspokojil všetky obavy regulátorov týkajúce sa jeho pripravovanej kryptomeny Libra.

Uviedol to počas konferenčného hovoru, ktorý sa týkal výsledkov spoločnosti Facebook v druhom kvartáli tohto roku. Zuckerberg v ňom poznamenal, že prístup Facebooku sa oproti minulosti zmenil, pretože pred pár rokmi by takýto produkt uviedli na trh bez rozmyslu.

,,Začalo sa obdobie – nech trvá akokoľvek dlho, v rámci ktorého sa budeme zaoberať otázkami regulačných orgánov a rôznych odborníkov, aby sme zistili, akým spôsobom bude najlepšie pokračovať,” vyhlásil počas hovoru.

Zuckerberg taktiež skonštatoval, že Facebook už usilovne na mnohých bodoch pracuje a jeho cieľom bude dodať spoločnosti bezpečný, stabilný a dobre regulovaný produkt.

Investorov taktiež ubezpečil, že Libra  nie je jedinou novinkou, na ktorej Facebook aktuálne pracuje. Vzhľadom na svoju povahu si však získala najväčšiu pozornosť. Najväčšia sociálna sieť taktiež buduje nové online obchody pre Instagram a Facebook či aplikáciu Whatsapp Business.

Včera sme vás v tomto článku informovali o tom, že šéf spoločnosti VISA Alfred Kelly ml. prezradil, že Facebook zatiaľ neuzavrel so žiadnou spoločnosťou oficiálne partnerstvo týkajúce sa Libry. VISA zatiaľ podpísala s Facebookom len predbežnú dohodu o spolupráci, k čomu však Kelly ml. dodal, že Libra je pre VISU veľmi atraktívnou príležitosťou a ak sa splnia regulačné požiadavky, VISA sa rada do projektu plnohodnotne zapojí.

Ako je to s Librou? Oficiálni partneri ešte neexistujú, tvrdí VISA

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne