Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt príde v tomto štvrťroku. Bude to veľké, naznačil zástupca Fundstratu

Článok

Bakkt
Bakkt

Popredný predstaviteľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors uviedol, že platforma Bakkt so svojimi Bitcoin futures viazanými na reálne BTC, bude spustená v tomto štvrťroku.

Sam Doctor z Fundstratu to skonštatoval v rámci “tweetu“, ktorý publikoval po tom, ako sa zúčastnil s kolegami samitu, ktorý organizoval 18. Júla samotný Bakkt.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bakkt, za ktorým stojí burzový a finančný gigant Intercontinental Exchange (ICE), už tento týždeň začne testovaciu prevádzku bitcoin futures, no dátum oficiálneho spustenia ešte nie je známy. ,,Prvý deň spustenia Bakkt bude kritický pre množstvo nových osvojiteľov, ktorí sú pripravení vstúpiť na palubu. Predajný tím (bakkt) získal trakciu medzi maklérmi, tvorcami trhu, obchodnými centrami a poskytovateľmi likvidity,“ skonštatoval.

Podujatia pod záštitou Bakkt sa zúčastnila aj komisárka CFTC, teda komisie, ktorá má udeliť Bakkt povolenie na obchodovanie BTC futures s reálnými bitcoinami,  Dawn Stumpová, ktorá uviedla, že žiadna súčasná kryptomena nedokáže ohroziť finančnú stabilitu, no v mene regulátora, ktorého zastupuje, eviduje zo strany trhu zvýšený dopyt po Bitcoin futures.

Ari Paulová, zastupujúca investičnú spoločnosť Blocktower, zas vyhlásila, že keď sa objaví prelomová aplikácia, ktorá umožní používať kryptomeny bezpečne, spoľahlivo a jednoucho na spôsob fungovania PayPalu, príde ich obrovské masové osvojenie.  Zároveň skonštatovala, že inštitúcie by nemali odmietať kryptomeny, pretože ide o aktíva, ktoré majú nízku koreláciu s tradičnými aktívami a dosahujú 200 až 300 percentné ročné zisky.

Bakkt je dlho očakávaným produktom, ktorý mal byť pôvodne spustený už 12. decembra, no dodnes nedostal povolenie od CFTC, ktoré sa potrebuje uistiť, že kryptomeny viazané na produkt budú bezpečne uschované. Na rozdiel od Bitcoin futures, ktoré ponúka chicagská burza CME, ide totiž o produkt viazaný na reálne BTC, nie len ich peňažnú hodnotu v dolároch.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.