Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štúdia: Bitcoin má na svedomí 0,03 až 0,06% ročných emisií CO2

Článok

co2-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Medzinárodná energetická agentúra zverejnila výsledky štúdie, podľa ktorej je ťažba bitcoinu zodpovedná ročne za emisiu 10 až 20 mega tón (Mt) oxidu uhličitého (CO2), čo predstavuje 0,03 až 0,06 percent svetových energetických emisií CO2.

Správa ďalej uvádza, že rast ceny bitcoinu v tomto roku spôsobil výrazný nárast hashrate v bitcoinovej sieti, čím sa zvýšilo množstvo spotrebovanej energie a teda tiež emisie CO2.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Odhaduje sa, že len prvých 6 mesiacov tohto roka sa ťažbou bitcoinu spotrebovalo už 29 TWh, čo je viac než priemerná celoročná energetická spotreba Írska (26 TWh).

Ročné odhady spotreby energie pri ťažbe bitcoinu sa odhadujú rozlične, pričom  agentúry uvádzajú hodnoty medzi 20 TWh až 80 TWh. Autori tejto štúdie uviedli, že ich odhad je 45 TWh.

Kým spotreba energie pri ťažbe bitcoinu výrazne prekonáva spotrebu Írska, v porovnaní s emisiami elektrických aut v roku 2018 je to stále menej. Elektromobily mali spotrebovať v roku 2018 okolo 58 TWh.

Tiež treba uviesť, že pri ťažbe bitcoinu sa v značnej miere využíva obnoviteľná energia, nakoľko spoločnosti špecializujúce sa na túto činnosť sa snažia pôsobiť v miestach, ktoré sú bohaté na obnoviteľnú a lacnú energiu.

Nedávny výskum, ktorý dala vypracovať spoločnosť CoinShares, uvádza, že až 74% mining kryptomien prebieha vďaka obnoviteľnej energii. Autori tejto štúdie citujú vlastný zdroj, ktorý uvádza až číslo 76%.

ŠTÚDIA: Ťažba Bitcoinu je omnoho ekologickejšia, než sa tvrdí

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.