Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tim Draper: Libra a ďalšie kryptomeny sú mostom pre bitcoin

Článok

Tim Draper
Tim Draper

Tim Draper, jeden z najznámejších bitcoinových investorov, si myslí, že kryptomena Libra pomôže osvojeniu najznámejšej a najväčšej digitálnej meny.

Známy veterán, ktorý zarobil miliardy dolárov investíciami do rizikového kapitálu, sa koncom minulého týždňa zúčastnil interview pre CNBC, kde skonštatoval, že Libra, teda kryptomena Facebooku, bude slúžiť ako akýsi most pre masové osvojenie bitcoinu.

Zároveň skonštatoval, že bitcoin predstavuje skutočnú inováciu a pôjde o nástroj, ktorý napokon zmení spôsob fungovania hraníc, financií a vládnej moci.

,,Myslím si, že všetky ďalšie kryptomeny sú mostom, ktoré budú slúžiť pre vytvorenie bitcoinoveho životného prostredia,” uviedol.

Podľa Drapera, ktorý bitcoinu predpovedá cenu do 250 tisíc dolárov už do konca roka 2021, sú americkí zákonodarcovia príliš ťažkopádni a pomalí, pokiaľ ide o ich postoje týkajúce sa inovácii ohľadom blockchainu a príbuzných tém.

Ak ide o Libru, domnieva sa, že regulátori v súčasnosti nepotrebujú od Facebook žiadne záruky ešte predtým než bude produkt spustený. ,,Ešte pred inováciou zavádzajú reguláciu.Facebook zatiaľ len ohlásil príchod Libry, ešte neboli schopní poslať loď na more a regulátori sú už pred nimi,“ čuduje sa.

Známy investor sa minulý týždeň zviditeľnil aj veľmi ostrou kritikou indickej vlády, ktorá mala zaviesť do platnosti zákaz obmedzujúci akékoľvek narábanie s kryptomenami. Draper skonštatoval, že vláda v Dillí je úbohá a skorumpovaná. Minister financií Indie však následne tieto špekulácie poprel a vyzerá to tak, že pozícia kryptomien v druhej najľudnatejšej krajine sveta je stále otázna.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.