Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šialené predikcie pre Bitcoin: 42 tisíc do konca roka a milión v roku 2020?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dan Morehead, zakladateľ spoločnosti Pantera Capital, si myslí, že bitcoin by mohol už do konca tohto roka dosiahnuť cenu 42 tisíc dolárov a v horizonte pár rokov môže dokonať dôjsť až k cene 356 000 USD.

Uviedol to počas návštevy podcastu Unchained, v ktorom upresnil, že cena 356 tisíc dolárov za 1 BTC je podľa neho reálna do roku 2022. ,,Sledujte cenu bitcoinu logaritmicky. Jeho trend rastu je 235% ročne, čo značí, že do konca roka môže stáť 42 tisíc dolárov… Myslím si, že je reálne, že do konca roka to dosiahneme. A ak túto exponenciálnu natiahnete, ďalší rok to bude už  122 tisíc dolárov za bitcoin a o ďalší až 356 tisíc,” uviedol.

Morehead popri tom skonštatoval, že u bitcoinu je zjavný technologický progres týkajúci sa riešenia problému škálovateľnosti. V čase, kedy bude cena bitcoinu rásť, pôjde o čoraz dôležitejšiu tému.

V rámci diskusie sa vyjadril aj k altcoinom. Myslí si, že väčšina z nich zanikne, no tie, ktoré prežijú, vytvoria prostredie pre vznik tisícov dôležitých a užitočných decentralizovaných aplikácií.

Pantera Capital je investičnou spoločnosťou, ktorá sa zameriava výlučne na rizikový kapitál, tokenizáciu a projekty súvisiace s technológiou blockchain a kryptomenami. Rada o sebe tvrdí, že je prvou investičnou spoločnosťou zameranou na toto odvetvie. Vznikla už v roku 2013.

McAfee stále verí v milión

Ešte odvážnejší je vo svojich predikciách John McAfee, autor prvého komerčného antivírusu McAfee, ktorý sa počas posledného bullrunu zviditeľnil šokujúcim vyhlásením, že ak Bitcoin do konca roka 2020 nedosiahne cenu milión dolárov, tak zje svoj vlastný pohlavný orgán priamo v živom vysielaní americkej celonárodnej televízie. Od vtedy uplynula už nejaká doba a McAfee sa k slávnej predikcií už príliš často nevyjadroval. Až doteraz, kedy mu nedalo nereagovať na pesimizmus na trhu po tom, ako bitcoin klesol k hranici 10 tisíc dolárov.

,,Bitcoin je na 10 tisícoch a ľudia majú strach. Prečo venujete pozornosť týždenným pohybom? Pozrite sa na posledných pár mesiacov! (Bitcoin) drasticky rastie. Som veľmi pozitívny pokiaľ ide o moju predikciu 1 milión dolárov do konca roka 2020. Altcoiny ako MTC alebo Apollo budú rásť ešte desaťnásobne viac,” napísal na Twitteri.

Zdro: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.