Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Minister financií USA neverí v budúcnosť bitcoinu

Článok

mnuchin-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Minister financií Spojených štátov amerických Steven Mnuchin sa s odstupom pár dní opäť vyjadril ku bitcoinu a kryptomenám.

Steven Mnuchin bol včera hosťom relácie Squawk Box na CNBC, v ktorej opäť opovrhoval bitcoinom. ,,O bitcoine už o 10 rokov vôbec nebudeme hovoriť. Môžem vás ubezpečiť … respektíve, stavím sa, že už ani za 5 či 6 rokov nebudem ako minister financií musieť hovoriť o bitcoine. Budem mať úplne iné priority. Môžem vás ubezpečiť, že osobne nebudem mať s bitcoinom nič spoločné,” vyhlásil presvedčene.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Mnuchinové opovrhovanie bitcoinom na CNBC prišlo len pár dní po tom, ako o ňom povedal, že je nástrojom na realizáciu nelegálnych činnosti či špekulatívnych investícií. ,,Myslím si, že vo veľkej miere kryptomeny dominovali v ilegálnych aktivitách a špekuláciách,” skonštatoval a poznamenal tiež, že bitcoiny sú podľa jeho názoru využívanie na pranie špinavých peňazí viac, než bežne peniaze.

Slová súčasného Ministra financií sú v kryptokomunite zatiaľ vnímané skôr s rezervou. Niektorí predstavitelia si dokonca myslia, že Mnuchin a Donald Trump robia bitcoinu a ostatným kryptomenám týmito vyjadreniami len reklamu.

,,Kryptomeny prežijú bez ohľadu na krajinu. Väčšina krajín, ktoré sa snažili zakázať bitcoiny, spôsobili, že ich občania ich chceli ešte viac,” uviedol k “tweetom“ amerického prezidenta Donalda Trumpa o šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Changpeng Zhao: ,,Tweety” Trumpa o bitcoine sú vlastne dobrá vec

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.