Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Changpeng Zhao: ,,Tweety” Trumpa o bitcoine sú vlastne dobrá vec

Článok

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že “tweety“ Donalda Trumpa o bitcoine a kryptomenách môžu byť napokon pre celý kryptomenový priemysel dobrou správou.

Zhao to uviedol počas rozhovoru pre televíziu CNBC, kde skonštatoval, že Trump napriek kritike bitcoinu zatiaľ neurobil nič, čo by sa ukázalo byť pre trh ako negatívne. Naopak jeho tweety priniesli kryptomenám väčšiu publicitu. ,,Trump zatiaľ neurobil nič pozitívne, ani negatívne, len povedal, že nie je fanúšikom (kryptomien),” uviedol Zhao. ,,Skutočnosť, že tweetoval o kryptomenách prezident USA je vlastne dobrá vec,” dodal.

Zakladateľ najväčšej burzy s kryptomenami dokonca priznal, že ho pobavilo, keď sa začalo špekulovať o možnosti, že by Trump zašiel tak ďaleko, že by sa rozhodol zakázať vlastníctvo kryptomien. ,,Kryptomeny prežijú bez ohľadu na krajinu. Väčšina krajín, ktoré sa snažili zakázať bitcoiny, spôsobili, že ich občania ich chceli ešte viac.”

Zhao nie je jediný predstaviteľ kryptopriemyslu, ktorý zdieľa tento názor. Ako pozitívne vníma tweety Trumpa aj šéf Coinbase Brian Armstrong. ,,Dosiahli sme úspech! Pred rokmi sa mi snívalo o tom, že americký prezident bude musieť reagovať na rastúce využitie kryptomien. Najprv ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom s tebou bojujú a nakoniec vyhráš. Teraz sme vo fáze 3,” skonštatoval nadšene.

Zhao sa počas rozhovoru nevyhol pre Binance ani chúlostivej téme hacku burzy, v rámci ktorého prišla spoločnosť o približne 41 miliónov dolárov. Uviedol popri tom, že takýmto skúsenostiam čelia aj banky, no ich prostredie je omnoho menej transparentné. ,,Banky sú napádané hackermi, ale ich čísla nie sú transparentne. Vidíte len miliardy dolárov ako pokuty pre banky, zatiaľ čo pri kryptomenách je väčšia transparentnosť, čo je naozaj dobre pre koncových užívateľov, pretože vidia, čo sa v skutočnosti deje.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.