Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Bitcoin dostal prvykrát v histórii áčkové hodnotenie od agentúry Weiss Ratings, ktorá začala ako prvá udeľovať od začiatku minulého roka kryptomenové ratingy. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf burzy BitMEX Arthur Hayes v rozhovore pre Cointelegraph hovoril o podľa jeho názoru najväčšej slabine Bitcoinu, ktorá je preňho zároveň najväčšou hrozbou. Mal na mysli anonymitu transakcií, ktorých absencia v bitcoinovom blockchaine môže v budúcnosti viesť k tomu, že sa skrz to budú snažiť vlády rozmach bitcoin zastaviť. Naznačil tiež, že možným riešením tohto problému by mohol byť hard fork. Viac sa dozviete tu.

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

K nedávnym kritickým vyjadreniam Donalda Trumpa smerom k Bitcoinu sa vyjadrilo viacero predstaviteľov sveta kryptomien. Podľa Alexa Krugera, známeho bitcoinoveho komentátora, je veľmi nepravdepodobné, že by mohla americká vláda zakázať bitcoin, hoci to nie je úplne nemožné. Viac sa dozviete tu.

Názor Donalda Trumpa, že bitcoin slúžil z historického pohľadu doposiaľ najmä na nelegálnu činnosť, podporil aj Minister financií USA Steven Mnichin. V súvislosti s reguláciou kryptomien dokonca hovoril ako o téme národnej bezpečnosti.

K možnosti zákazu bitcoinu zo strany americkej vlády sa vyjadril aj americký republikánsky politik Patrick McHenry, ktorý v rozhovore pre CNBC uviedol, že USA, ale ani žiadna iná vláda na svete, nedokáže zabiť Bitcoin. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Tom Lee z Fundstrat Advisors si myslí, že cenové pohyby bitcoinu v posledných týždňoch sú v poriadku a ide o zdravú korekciu. Changpeng Zhao z Binance zas uviedol, že tohtoročným rastom Bitcoinu je podľa neho stále zväčša retailový investor.

Malý, no významný krok urobil bitcoin v Číne. Miestny súd pre záležitosti týkajúce sa internetového práva, ho uznal v spore so zaniknutou krypto zmenárňou ako majetok. Podľa čínskeho investora Doveyho Wana je to významný míľnik pre bitcoin, pretože v Číne je obchodovanie s kryptomenami oficiálne zakázané.

Altcoiny

S veľmi kontroverzným návrhom prišiel zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin, ktorý naznačil, že dočasným riešením problému škálovateľnosti tejto kryptomeny by mohlo byť použitie blockchainu Bitcoin Cash. Tejto téme sme sa venovali tu.

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Kryptomena Libra znepokojuje popredných predstaviteľov Ethereum. Michai Alisie, popredný vývojár ETH, tvrdí, že Libra sa tvári ako decentralizovaná platforma, no v súčasnosti pôjde o tvrdú centralizovanú menu. Joseph Lubin zas uviedol, že Libra je centralizovaný vlk v decentralizovanom oblečení.

Kontroverzným spôsobom sa opäť pripomenula spoločnosť Tether, ktorá omylom “vytlačila” 5 miliárd nových stablecoinov USDT. Čo sa vlastne stalo, sme zhrnuli tu.

Tento týždeň prebiehali medzi americkým kongresom a predstaviteľmi Facebooku rozhovory týkajúce sa kryptomeny Libra, ktorá vzbudzuje u regulátorov veľké obavy. Facebook na verejnom vypočúvaní zastupoval šéf projektu David Marcus, ktorý prítomných viackrát ubezpečoval, že spoločnosť vyrieši všetky obavy vznikajúce s týmto projektom, ešte predtým než bude uvedený na trh. Viac sa dozviete tu.

Stratég spoločnosti Blockstream Samson Mow uviedol, že kryptomena Libra je totálny zmätok, pričom poukázal najmä na to, že sľuby, ktoré boli prezentované kongresu, si protirečia s tým, že projekt má mať decentralizovaný charakter a Libra bude časom odovzdaná “do rúk verejnosti”.

Jamie Dimon, šéf JP Morgan Chase, zas skonštatoval, že Libra v najbližších rokoch nebude predstavovať hrozbu pre tradičný bankový systém. Myslí si, že bude potrebné podrobnejšie sa ňou zaoberať až o tri roky.

Mali by ste tiež vedieť

  • Viete ktorý čas je najdôležitejší, pokiaľ ide o trading kryptomien? Zistilo sa, že najvyššia volatilita bola za posledné dva roky o tretej hodine ráno nášho stredoeurópskeho času. Viac sa dozviete tu.
  • Burza BitMEX, oficiálne registrovaná na Seychelách, čelí vyšetrovaniu Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) a to údajne v súvislosti s tým, že nelegálne poskytuje možnosť obchodovania kryptomenových derivátov aj americkým občanom. Profesor Nouriel Roubini, najznámejší kritik kryptomien, dokonca zašiel tak ďaleko, že označil BitMEX ako obrovskú práčku na pranie špinavých peňazí. Údajne má o tom aj svedectvá z anonymných zdrojov.
  • Kandidát na amerického prezidenta, republikán Ron Paul, uviedol, že má rád kryptomeny a myslí si, že dolár ako taký nebude existovať večne. Viac sme napísali tu.
  • Spoločnosť Siemens by chcela využiť technológiu blockchain v dopravnom priemysle. Podľa vedúceho divízie kybernetickej bezpečnosti Siemens Corporate Technology, sa spoločnosť snaží začleniť túto technológiu do testovania carsharingu
  • Americká zmenáreň a burza Coinbase predstavila tri nové obchodné signály, ktoré majú jej zákazníkom poskytnúť lepší prehľad o trhu s kryptomenami. Viac sa dozviete tu.
  • Japonsko by rado vytvorilo kryptomenovú verziu služby SWIFT pre realizáciu lacných a rýchlych medzinárodných platieb. O tejto možnosti sa bavilo aj na úrovni G7
  • Kryptomena GRIN má za sebou prvý úspešný hardfork, v rámci ktorého sa riešila odolnosť blockchainu voči ťažbe skrz ASIC minery.
  • Na plánovaný obed Warrena Buffetta s Justinom Sunom (TRON) prijal pozvanie šéf firmy Circle Jeremy Allaire. Okrem Suna a Allairea sa obedu zúčastni aj Charlie Lee, zakladateľ Litecoinou. Justin Sun informoval, že mená ďalších štyroch hostí, ktorí budú pred tretím najbohatším človekom sveta obhajovať výhody kryptomien a blockchainu, budú známe v najbližšom týždni.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.