Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin prvýkrát dostal “áčkové“ hodnotenie od Weiss Ratings

Článok

bitcoin-weiss
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká ratingová agentúra Weiss Crypto Ratings, sesterská spoločnosť etablovanej ratingovej agentúry Wesis Ratings, ktorá ako prvá začala udeľovať ratingy digitálnym menám, prvýkrát v histórii udelila áčkové hodnotenie – dočkal sa jej Bitcoin.

Weiss Crypto Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom známku F majú z pohľadu agentúry najmenej kvalitné projekty. Známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktorým sa udeľujú čiastočné ratingy:

  • Technológia/adopcia
  • Miera rizika/odmeny

Bitcoin sa v aktualizovanom hodnotení zo 17. júna dočkal známky A-, čo znamená jeho výrazný skok od januára 2018, kedy mal pri prvom publikovanom ratingu hodnotenie C+, s ktorým sa vtedy umiestnil mimo TOP10 najkvalitnejších kryptomien.

Najznámejšia kryptomena sa podľa Martina D. Weissa, zakladateľa agentúry, dočkala lepšieho hodnotenia vďaak a zníženiu technických prekážok a aplikácii nových funkcií vrátane SegWitu a batchingu, ktoré umožňujú rýchlejšie transakcie v bitcoinovej sieti.

V súčasnosti, v čase písania článku, však už Bitcoin opäť  stratil svoj áčkový rating a pohoršil si na B+, no aj to mu stačí na to, aby bol v ratingu na prvom mieste. Dôvodom poklesu je mierne zníženie čiastkového hodnotenia „riziko/odmena”, ktoré zrejme súvisí s poklesom ceny BTC v posledných dňoch. Z čiastkového pohľadu má Bitcoin hodnotenie A za technológiu a adopciu a B- za riziko/odmenu.

Na druhom mieste je Ethereum s hodnotením B, nasledujúc EOS s ratingom B-. Ostatné popredné kryptomeny si oproti 2. júlu, kedy sme naposledy písali o hodnotení tejto agentúry, výrazne pohoršili. Kým v tom čase malo rating „B+“, “B“ alebo „B-„ 9 kryptomien, dnes sú to už len tri (Bitcoin, Ethereum, EOS). Ripple, Litecoin, Binance Coin, Stellar, Cardano a Litecoin si pohoršili na známky C+, čo pravdepodobne súvisí najmä s výrazným prepadom hodnoty altcoinov v obchodnom páre s Bitcoinom.

Zdroj: weisscrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.