Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kandidát na prezidenta USA: Mám rád kryptomeny, dolár nebude existovať navždy

Článok

bitcoin-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bývalý republikánsky kongresman a v aktuálne kandidát na prezidenta USA Ron Paul, ktorý bude v primárkach 2020 jedným z konkurentov súčasného prezidenta Donalda Trumpa, skonštatoval, že má rád kryptomeny a technológiu blockchain.

Podľa Paula sú kryptomeny skvelým nápadom a úlohou vlád je regulovať ich len v rámci toho, aby nemohli byť zneužité na podvody. Popri tom vyzdvihol, že kryptomeny so sebou prinášajú konkurenčné prostredie pre fiatové meny, čo on osobne víta.

,,Som za miernu reguláciu (kryptomien). Neviem čo sa s nimi stane, ale myslím si, že sú skvelým nápadom. Ja mam len jedno pravidlo: Žiadny podvod. Myslím si, že vláda má svoju úlohu. A ak má niekto dôkaz, že sa deje podvod, mal by sa vyšetrovať. To, čo chcem urobiť, je legalizovať slobodu voľby, popri tom, ako budú obmedzené podvody,” uviedol v relácii CNBC.

Paul počas rozhovoru porovnal kryptomeny s tradičným typom aktíva zlatom. Myslí si, že v určitých bodoch sú si podobné. Obe sú aktívami, ktoré konkurujú fiatovým peniazom. ,,Vlády nie sú veľmi tolerantné ku konkurencií a nie sú ani tolerantné voči použitiu ústavy, aby ste ich porovnali s dolárom. Pretože zlato a striebro nemôžete použiť,” uviedol.

Taktiež si myslí, že americký dolár tu nebude večne. ,,Nemyslím si, že tu s nami zostane. Nemyslím si, že by nejaká fiatova mena trvala večne. Všetky sa postupne ničia samé,“ skonštatoval.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne