Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin Cash

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Článok

Vitalik Buterin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum.

Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Takúto priepustnosť má napríklad aj Stellar.

Ethereum 2.0, na ktorú by malo Ethereum prejsť začiatkom budúceho roka, by malo tento problém z časti riešiť popri tom, ako prejde z Proof-of-Work na algoritmus Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin počas diskusie o Ethereum 2.0 navrhol zapojenie ďalších blockchainov ako riešenie škálovateľnosti v krátkodobom horizonte. Konkrétne uviedol, že Bitcoin Cash je pre tento účel perfektnou voľbou, pretože po hardforku z Bitcoinu má Bitcoin Cash priepustnosť dát okolo 53 kilobajtov (KB) za sekundu, kým Ethereum len 8 KB.

Buterin uviedol aj tri dôvody, prečo by išlo o správnu voľbu – menoval nízke poplatky, pripravené stroje na tento účel a otvorenosť komunity Bitcoin Cash, ktorá poskytne blockchain, ak sa budú platiť transakčné poplatky.

Ruský programátor spomenul 10-minútový limit Bitcoin Cash na vytvorenie nového bloku ako hlavný problém tejto alternatívy. Údajne by sa však dal vyriešiť pomocou techniky známej ako Avalanche-pre-consensus.

Návrh Buterina sa stretol na sociálnych sieťach s veľkou kritikou. Francois Pouliot, zakladateľ poradenskej spoločnosti Catallaxy tweetol, že návrh Buterina znamená zlyhanie projektu Ethereum, ktorým by sa len oddialilo riešenie problému škálovateľnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne