Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ban Bitcoinu Donaldom Trumpom je možný, ale vysoko nepravdepodobný, tvrdí Alex Kruger

Článok

Donald Trump
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ak by sa americký prezident Donald Trump naozaj odvážil zakázať Bitcoin, pravdepodobne by tým spôsobil prepad jeho ceny. Zároveň je však veľmi pravdepodobne, že by mu to neumožnili americké zákony. Myslí si to známy bitcoinový komentátor a ekonóm Alex Kruger, ktorého „tweety“ sleduje vyše 200 tisíc ľudí.

Jeden z najkontroverznejších amerických prezidentov histórie Donald Trump minulý týždeň šokoval kryptokomunitu, keď na Twitteri napísal dlhý status, v ktorom skonštatoval, že nie je fanúšikom Bitcoinu a kryptomien. Popri tom naznačil, že ide o neregulovaný sektor, ktorý umožňuje obchodovanie s drogami a inými nezákonnými činnosťami. V dlhšom statuse, ktorý bol rozdelený do niekoľkých časti, zároveň vyzdvihol americký dolár, ktorý je podľa neho najsilnejší v histórii a upozornil, že by zo strany americkej vlády mohlo dôjsť k prísnej regulácii kryptomien (dokonca sa špekuluje až o oficiálnom zákaze Bitcoinu). Predpokladá sa, že Trump sa k Bitcoinu a kryptomenám vyjadril najmä z dôvodu vstupu Facebooku do tohto priemyslu. Práve kryptomena Facebooku Libra totiž vzbudzuje obavy regulátorov a tiež amerického kongresu.

Kruger sa na Twitteri zaoberal práve hypotetickou možnosťou amerického “banu” pre Bitcoin, k čomu poznamenal, že Trump by mohol teoreticky z časti uspieť. Obmedziť by mohol najmä možnosti retailových a inštitucionálnych investorov do kryptotrhu, čím by sa stali Bitcoi na ostatné kryptomeny izolovanejšie. Ďalšou možnosťou by bolo, že by bankám jednoducho zakázal poskytovanie služieb krypto zmenárňam, čo by viedlo k mimoriadne náročnej zámene Bitcoinov za doláre a taktiež k výraznému obmedzeniu nákupu BTC.

V skutočnosti by však musel Trump presvedčiť kongres mimoriadne silnými argumentmi o potrebe zakázať Bitcoin a následne by mohli zákonodarcovia zvrátiť túto iniciatívu. Zavedenie takéhoto zákona je preto podľa Krugera teoreticky možné, ale myslí si, že je to extrémne nepravdepodobné.

Za zmienku stojí aj to, že konkurenčný kandidát na prezidenta USA vo voľbách v roku 2020 Andrew Yang zo strany Demokratov sa stavia na stranu kryptomien, Bitcoinu a technológie blockhain.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne