Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Článok

hayes
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladateľ burzy BitMEX, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril aj k otázke súkromných bitcoinových transakcií. Popri tom načrtol, že riešením by mohol byť hard fork Bitcoinu.

,,Myslím si, že Bitcoin je najhorúcejším adeptom na úspešnú kryptomenu. Má elektronické funkcie podobné hotovosti. Má veľkú užívateľskú základňu, veľkú základňu vývojárov … Ale myslím si, že teraz v súčasnosti neposkytuje finančné súkromie,” upozornil.

,,Jedným z dôvodov, prečo veľa finančných inštitúcii neberie Bitcoin alebo ho neprijíma je, že im nedokáže “kryť chrbát”. Keď pôjdete do banky s miliónmi dolárov v hotovosti, banky vás musia skontrolovať. S Bitcoinom je to tak, pretože jeho celá história transakcií je verejná,  že ak sa nejaká entita (subjekt), ktorú vláda neschvaľuje, dotkne  týchto peňazí, banka alebo finančné inštitúcie môžu byť za ňu zodpovedné, pretože v skutočnosti existuje informácia o tom, o aké financie (bitcoiny) ide. Ak chcete teda zlomiť Bitcoin, všetko čo musíte urobiť je, že začnete nariaďovať finančným inštitúciám, že nesmú obchodovať s určitými adresami. V určitom bode, keď jeden bitcoin nebude rovný inému bitcoinu a nebude zameniteľný po celom svete, sa stane celý protokol bezcenný,” upozorňuje Hayes, ktorý následne dodáva: ,,Myslím si, že finančné súkromie, pokiaľ ide o Bitcoin, nie je zďaleka dokonalé. A Bitcoin bude pod útokom vlád a iných agentúr. Ak budú chcieť zastaviť rast Bitcoinu, všetko čo budú musieť  spraviť je, že začnú zakazovať adresy. Keď s tým (vlády) začnú, zničia ho. Takže aby Bitcoin uspel, čaká ho ešte dlhá cesta. Myslím si, že musí dosiahnuť kompletnú anonymitu.”

Redaktor Cointelegraphu sa ho v nadväznosti na to spýtal, kto by bol schopný banovať (zakazovať) konkrétne adresy. ,,Myslím si, že naozaj nebezpečným je americký Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC). Zadá jednu alebo dve bitcoinove adresy do zoznamu zakázaných jednotlivcov alebo organizácii a finančné prostriedky držané na týchto adresách nebudú dotknuteľné. Takže teoreticky by sa odstránili určite bitcoinove obehy, pretože zmenárne a organizácie by museli dodržiavať tieto pravidlá, alebo ich porušiť a pykali by za to. Takže automaticky by sa tým začala ničiť fungibilita Bitcoinu. Toto iste s dolárom urobiť nemôžete. Vláda USA nemôže povedať, že tento konkrétny dolár je zakázaný, pretože nedokážu dokázať, že sa ho niekto konkrétny dotkol (u Bitcoinu to však je možné). To je dôvod, prečo je hotovosť skvelá pre finančné súkromie a prečo sa jej chcú vlády zbaviť.”

Následne samozrejme prišla otázka, ako tento problem riešiť. Hayes naznačil, že výborným testovacím priestorom sú už existujúce kryptomeny zaoberajúce sa anonymitou transakcií. A následne dodal: ,,Podľa môjho názoru, ak Bitcoin naozaj uspeje a posunie sa na vyššiu úroveň, tieto funkcie (týkajúce sa anonymity) doňho budú musieť byť pridané cez hard fork Bitcoinu.”

,,Nie som dostatočné vzdelaný na to, aby som chápal kryptografii. Možno si budeme myslieť, že Monero, Zcash či Dash – tieto kryptomeny zamerané na anonymitu, budú napokon úspešné. A keďže Bitcoin začne mať problémy s fungibilitou, pretože čoraz viac adries bude blokovaných. Ľudia si uvedomia, že Bitcoin je postupne zabíjaný a jediný spôsob, ako ho bude možné zachrániť, bude, že sa z neho spraví naozaj anonymný Bitcoin.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.