Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Článok

bitcoin-mchenry
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký republikánsky politik Patrick McHenry zastupujúci v kongrese Severnú Karolínu, včera povedal, že vláda Spojených štátov nie je schopná zničiť Bitcoin.

Uviedol to počas rozhovoru pre reláciu „Squawk Box” v televízii CNBC, kde skonštatoval: ,,Myslím si, že neexistuje moc, ktorá by zabila Bitcoin. Dokonca aj Číňania s ich firewall bránou a ich extrémnym zasahovaním do spoločnosti neboli schopní zničiť Bitcoin.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kongresman následne poukázal na to, že Bitcoin je prvou vecou, ktorá sa pomocou blockchainu stala akýmsi spôsobom nedotknuteľnou a ktorú sa snažia korporácie svojimi novými kryptomenami napodobniť. Narážal tým najmä na Facebook a jeho Libru. Podľa McHenryho však nejde o kompletne otvorené a decentralizované systémy, v čom je ich problém, ktorý zároveň umožňuje vládam, aby ich v prípade potreby zrušili.

Redaktor ha McHenryho tiež pýtal na to, či nie je možné Bitcoin zničiť jednoducho tým, že americká vláda zakáže kryptozmenárne, ako napríklad Coinbase, čím by sa mimoriadne skomplikovali možnosti jeho nákupu a predaja. McHenry vo svojej odpovedi na túto otázku priznal, že by to Bitcoin samozrejme ovplyvnilo, no spýtal sa redaktora, do akej miery je Bitcoin v súčasnosti mainstream. McHenry jednoducho naznačil svoj názor, že Bitcoin je niečo, čo vznikalo bez toho, aby to potrebovalo mainstream a kým pred 10 rokmi bol Bitcoin pre mnohých len “vtipom”, hodnotou, ktorá sa vymieňala zadarmo, dnes ide o vec, ktorá stojí už 10 tisíc dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.