Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase predstavila tri nové obchodné signály

Avatar

Článok

zo dňa

Coinbase

Americká zmenáreň Coinbase oznámila vo svojom blogovom príspevku, že rozšírila svoje funkcie o tri nové obchodné signály založené na informáciách z trhu.

Ide o informácie o najdržanejších kryptomenách, typickom čase ich držania (typical hold time), popularity a cenovej korelácie. Cieľom poskytnutia týchto údajov je poskytnúť zákazníkom lepšie informácie a poznatky o obchodovaných pároch nad rámec ich surovej ceny.

Typický signál doby držania napríklad sleduje stredný počet dní, počas ktorých je dané aktívum držané pred tým, ako sa presunie cez novú transakciu.

Popularita aktív v rovnakej kategórii zas sleduje, koľko zákazníkov drží danú kryptomenu. Tieto metriky majú podľa Coinbase za cieľ umožniť investorom lepšie porozumieť správaniu ostatných obchodníkov v súhrnnej a anonymnej forme.

Podľa oznámenia Coinbase ide o prvý druh takýchto obchodných signálov na trhu s kryptomenami.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

VIDEO: Je Bitcoin v zóne chamtivosti? Uškodí PayPal kryptomenám? Aký je vzťah akcií a Bitcoinu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

krypto cover

YouTube kanál Zaujalo ma tradične v piatok prináša súhrn top správ zo sveta kryptomien, o ktorých sme písali v posledných troch dňoch. Najnovšie video pojednáva aj o tom, či je aktuálne cena Bitcoinu už v zóne chamtivosti a čo to môže znamenať, o tom, či PayPal náhodou skôr neuškodí kryptomenám než im pomôže či o súvislostiach medzi americkým indexom S&P500 a Bitcoinom. Dozviete sa čo-to aj o názore amerického reguátora na DeFi, hodnoteniu Bitcoinu zo strany rešpektovaného investora Paula Tudora Jamesa, o tom, že bitcoiny miznú z búrz či o porovnaní kapitalizácie BTC s najväčšími akciami a ETF fondmi.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.10.): Bitcoin je ako skorá investícia do Apple, tvrdí Tudor

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hulk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

Investor Paul Tudor Jones opäť ospevuje Bitcoin

Ešte predtým ako k nákupu Bitcoinu pristúpili viaceré toľkokrát zmieňované firmy vlial do trhu s najznámejšou kryptomenou veľký optimizmus rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, ktorý v máji 2020 vyhlásil, že zahájil svoju počiatočnú investíciu do Bitcoinu, ktorý označil za bezpečné úložisko v čase neistôt. Tudor Jones teraz v rozhovore pre CNBC v relácii Squawk Box potvrdil, že už nejaké bitcoiny drží, hoci ide zatiaľ vraj len o jednocifernú sumu. Jeho pohľad na toto aktívum sa však nezmenil, keď vyhlásil, že Bitcoin je podľa neho jedným z najlepších “inflačných obchodov”. ,,Bitcoin má obrovský potenciál pre naozaj chytrých a sofistikovaných ľudí, ktorí v neho veria. Je to ako hneď na začiatku investovať do Stevea Jobsa do Apple alebo do Google, keď len vznikal.” (cointelegraph.com)

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptomenám škodiť? Založí vlastnú kryptomenu?

Ako sme to načrtli už v našom včerajšom článku, správa o tom, že spoločnosť PayPal v roku 2021 oficiálne vstúpi do sektora kryptomien, nemusí byť taká senzačná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Naznačujú to aj viaceré vyjadrenia popredných spoločnosti. Napríklad firma Satoshi Labs sa vo svojom blogovom príspevku vyjadrila, že PayPal pravdepodobne nezačal podporovať Bitcoin z dôvodu, že chce podporiť samotnú adopciu kryptomien. V tom prípade by totiž určite umožnil držanie privátnych kľúčov jeho užívateľom, čo sa diať nebude. Podrobnejšie sme sa novinkám v súvislosti so vstupom PayPal do sveta kryptomien venovali v tomto dlhšom článku.

Grayscale za týždeň zvýšil hodnotu svojich kryptomien o miliardu dolárov

Hoci v posledných týždňoch sa hovorilo najmä o tom ako akumulovali Bitcoin spoločnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, najväčší “frajer” v tejto oblasti, investičný gigant Grayscale Investments, zvýšil v priebehu týždňa hodnotu svojich kryptomenových aktív o ďalšiu miliardu dolárov. Spoločnosť Grayscale o tom informovala na svojom Twitteri, keď 22. októbra zverejnila správu, podľa ktorej aktuálne drží kryptomeny v hodnote 7,3 miliardy dolárov. Téme sme sa viac venovali tu.

Akciám sa môže dariť ešte viac, tvrdí Summers. Ovplyvní to aj Bitcoin?

Na našom webe sme už mnohokrát písali o tom, že Bitcoin prejavuje jasné náznaky korelácie s akciovými indexmi. Inak povedané, keď sa darí americkým akciám, rastie aj Bitcoin a naopak, keď sa akciový trh dostáva do problémov, prejavuje sa to aj na slabosti Bitcoinu. Tento trend síce nie je historický daný, no viackrát sa potvrdil v priebehu roku 2020. Najvýraznejšie v marci, kedy sa po prepade akcii v dôsledku celosvetového vypuknutia pandémie koronavírusu drasticky prepadol aj Bitcoin. Krátky čas ho bolo dokonca možné kúpiť za cenu menej než 4000 dolárov. Graham Summers aktuálne tvrdí, že akcie najväčší rast ešte len čaká, čo môže mať pozitívny dopad aj na BTC. Viac sa dočítate tu.

Počet bitcoinov na burzách výrazne klesol. Čo to znamená?

Počet bitcoinov, ktoré majú pod kontrolou kryptomenové burzy, prvýkrát po dvoch rokoch klesol pod úroveň 2 500 000 BTC. V prípade najznámejšej kryptomeny to môže byť pozitívna správa. Predpoklad, že ide o pozitívny fundament je založený na tom, že keď ľudia posielajú svoje bitcoiny na burzu, chystajú sa s nimi obchodovať a teda predávať ich. Naopak keď bitcoiny mieria z búrz na peňaženky užívateľov a teda počet bitcoinov na burzách sa zmenšuje, znamená to, že si ich odkladajú na dlhšiu dobu. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Bitcoin

Počet bitcoinov na burzách výrazne klesol. Čo to znamená?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-penazenka

Počet bitcoinov, ktoré majú pod kontrolou kryptomenové burzy, prvýkrát po dvoch rokoch klesol pod úroveň 2 500 000 BTC. V prípade najznámejšej kryptomeny to môže byť pozitívna správa.

Predpoklad, že ide o pozitívny fundament je založený na tom, že keď ľudia posielajú svoje bitcoiny na burzu, chystajú sa s nimi obchodovať a teda predávať ich. Naopak keď bitcoiny mieria z búrz na peňaženky užívateľov a teda počet bitcoinov na burzách sa zmenšuje, znamená to, že si ich odkladajú na dlhšiu dobu. Ak je teda tento predpoklad správny, Bitcoin je v tomto smere v najlepšej nálade za posledné dva roky.

,,Ľudia si pomaly uvedomujú, čo niektorí z nás vedia už poriadne dlho. Bitcoin je aktuálne najzdravšou menovou politikou a vy si nemôžete dovoliť odísť od najvýkonnejšieho aktíva desaťročia,” uviedol pre Cointelegraph na margo týchto noviniek spoluzakladateľ firmy Nexo Antoni Trenchev.

Trend “miznutia” bitcoinov z búrz však nemožno pripasovať len tomu, že si ich užívatelia vyberajú na vlastné peňaženky. Značná časť z nich totiž presúva bitcoiny aj do rôznych fondov a volí riešenia pre úročenie bitcoinov aké ponúkajú napríklad firmy Nexo či Celsius.

Okrem toho sa čoraz viac bitcoinov tokenizuje skrz wBTC, aby ich majitelia mohli využívať výhody, ktoré prináša DeFi sektor. Ďalším dôvodom úbytku bitcoinov na burzách môžu byť akumulácie veľkých spoločnosti. Okrem Grayscale, ktorá má pod kontrolou približne 2,5% všetkých vyťažených BTC tento rok nakúpili množstvo bitcoinov aj firmy ako Microstrategy, Square či Stone Ridge.

Pokiaľ ide o samotné burzy, zaujímavé je, že veľký úbytok bol sledovaný najmä na účtoch Bitfinexu, BitMexu či Huobi. Na Binance a Coinbase k výraznejšiemu úbytku BTC nedošlo.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Akciám sa môže dariť ešte viac, tvrdí Summers. Ovplyvní to aj Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Na našom webe sme už mnohokrát písali o tom, že Bitcoin prejavuje jasné náznaky korelácie s akciovými indexmi. Inak povedané, keď sa darí americkým akciám, rastie aj Bitcoin a naopak, keď sa akciový trh dostáva do problémov, prejavuje sa to aj na slabosti Bitcoinu.

Tento trend síce nie je historický daný, no viackrát sa potvrdil v priebehu roku 2020. Najvýraznejšie v marci, kedy sa po prepade akcii v dôsledku celosvetového vypuknutia pandémie koronavírusu drasticky prepadol aj Bitcoin. Krátky čas ho bolo dokonca možné kúpiť za cenu menej než 4000 dolárov.

Stav akcii azda najlepšie reflektuje index S&P500, ktorý ukazuje výkonnosť 500 najhodnotnejších amerických firiem na akciovom trhu (ktoré splnili podmienky zaradenia do tohto indexu). Ako určite viete, S&P500 indexu sa začalo po marcovom prepade výrazne dariť, podobne ako Bitcoinu. Pravdepodobne najväčšiu zásluhu na tom mali kroky americkej centrálnej banky FED, ktorá začala “tlačiť” nové doláre, aby predišla katastrofe na amerických trhoch.

Následne sa začali množiť tvrdenia o tom, že akciový trh je nafúknutý a nereflektuje skutočný stav americkej ekonomiky. Graham Summers zo spoločnosti Phoenix Capital Research však tvrdí, že akciový trh ešte najvýraznejší rast môže len čakať. Pripisuje to tomu, že do trhu prúdi zo strany FEDu množstvo nových peňazí, čo sa jednoducho nemôže odzrkadliť na akciách inak, než ich ďalším výrazným posilnením.

,,Index S&P 500 podľa mňa môže v priebehu roka atakovať aj hladinu 6000 bodov. Že to znie šialene? Tak si uvedomme, že vláda a FED rôznymi kanálmi už teraz naliali a plánujú naliať do systému nové peniaze v objeme zhruba tretiny veľkosti celej americkej ekonomiky,” upozornil.

Graham Summers svojim vyjadrením nechcel spochybňovať tvrdenia o tom, že na trhu vzniká akciová bublina a že reálna ekonomika USA je v problémoch. Naznačil však, že obchodovať treba v smere trhu a kroky, ktorým sa FED nevyhne, aby udržal trh nažive, budú mať na akcie zásadný vplyv. ,,Investori by nemali toľko riešiť to, čo by mal trh robiť. Mali by zarábať práve v tom prostredí, ktoré na trhu panuje,” uzavrel.

Pokiaľ ide o tieto tvrdenia, pochopiteľne nikto nepozná budúcnosť a Graham Summers sa môže mýliť. Ak by mal však pravdu, dá sa očakávať, že pozitívna nálada na akciovom trhu posilní aj ďalšiu dôveru v Bitcoin, ktorý je už aj tak aktuálne vo výbornej nálade.

Aktuálne je jednou z mála vecí, ktoré by mohli s Bitcoinom výrazne zatriasť, práve stav amerických akcii. Ak by došlo ku kolapsu ako v marci 2020, mohlo by to negatívne ovplyvniť aj náladu u Bitcoinu a to je v súčasnosti azda jeho najväčší strašiak.

Zdroj: investingplanner.com

Čítať ďalej

Bitcoin

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptomenám škodiť? Založí vlastnú kryptomenu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

PayPal

Ako sme to načrtli už v našom včerajšom článku, správa o tom, že spoločnosť PayPal v roku 2021 oficiálne vstúpi do sektora kryptomien, nemusí byť taká senzačná, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Naznačujú to aj viaceré vyjadrenia popredných spoločnosti. Napríklad firma Satoshi Labs sa vo svojom blogovom príspevku vyjadrila, že PayPal pravdepodobne nezačal podporovať Bitcoin z dôvodu, že chce podporiť samotnú adopciu kryptomien. V tom prípade by totiž určite umožnil držanie privátnych kľúčov jeho užívateľom, čo sa diať nebude.

,,Ak sa milióny nových ľudí dostanú k Bitcoinu práve cez PayPal, budú čeliť vážnemu nedostatku informácii, čo bude ohrozovať ich skúsenosti a podkopávať kľúčové vlastnosti, ktoré prinášajú kryptomeny,” upozornil výrobca populárnej hardvérovej peňaženky Trezor. ,,Nikto by nemal považovať financie držané výhradne v rukách tretej strany za tie, ktoré vlastní. Ak z dlhodobého hľadiska PayPal bude pokračovať v tomto trende bez konzultácii s komunitou a nenechá užívateľov ovládať ich privátne kľúče, neprináša tomuto sektoru žiadnu hodnotu.”

SatoshiLabs sa taktiež domnieva, že PayPal sa môže pred nováčikmi dostáť nezaslúžene do role akéhosi odborníka na kryptomeny vďaka tomu, že má významné postavenie v sektore elektronických platieb. ,,Najväčším rizikom je, že ich vplyvom si získajú renomé experta v oblasti kryptomien. To by ohrozilo to, čo sa tak dôsledne vytvára našou komunitou, ktorá by mohla byť prehlušená dezinformovanými masami, ktoré privedie do trhu PayPal.”

Nie príliš nadšený z oznámenia PayPal, respektíve spôsobu, akým budú kryptomeny prinášať ľudom, bol aj riaditeľ Blockchain.com Peter Smith. Ten skonštatoval: ,,Videli sme, čo sa stalo s Robinhood a dnes to sledujeme znova. Kryptomeny majú byť o finančne slobode. Sú to moderné peniaze, ktoré môže ovládať ktokoľvek z kadiaľkoľvek. Aj keď sme radi, že skrz payPal si získava prístup ku kryptomenám ďalšie publikum, ich služba bude obmedzovať možnosť vlastnej úschovy kryptomien respektíve slobody transakcií.”

Ďalšie správy v súvislosti s Paypal

Bloomberg v nadväznosti na oznámenie PayPal vstúpiť do sektora kryptomien upozornil, že táto firma sa podľa všetkého snaží získať pod svoje krídla spoločnosť BitGo Inc. Tá má okrem iného výrazný vplyv na WrappedBTC (wBTC), čo podľa kritikov ohrozuje decentralizáciu tokenizovanej verzie BTC na blockchaine Ethereum. BitGo je správcom kryptomien, za ktorým stoja spoločnosti Goldman Sachs a Galaxy Digital.

CEO spoločnosti CoinShares Meltem Demirors (firma CoinShares vlastní druhý najväčší počet BTC spomedzi amerických komerčných firiem) si myslí, že PayPal čoskoro oznámi spustenie vlastného tokenu. ,,Nebol by som tým prekvapený, keby to urobili v najbližších 6 až 12 mesiacoch. Pravdepodobne pôjde o digitálnu menu podobnú doláru.”

Trader Willy Woo odvolávajúci sa na dáta Glassnode skonštatoval, že Bitcoin má v súčasnosti okolo 187 miliónov hodlerov, čo je výrazne menej, než je užívateľská základňa PayPalu v podobe 487 miliónov užívateľov. Znamená to, že PayPal má obrovský potenciál priviesť do trhu nových ľudí

Zdroj: cointelegraph.com

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

Čítať ďalej

Bitcoin

Grayscale za týždeň zvýšil hodnotu svojich kryptomien o miliardu dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

grayscale

Hoci v posledných týždňoch sa hovorilo najmä o tom ako akumulovali Bitcoin spoločnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, najväčší “frajer” v tejto oblasti, investičný gigant Grayscale Investments, zvýšil v priebehu týždňa hodnotu svojich kryptomenových aktív o ďalšiu miliardu dolárov.

Spoločnosť Grayscale o tom informovala na svojom Twitteri, keď 22. októbra zverejnila správu, podľa ktorej aktuálne drží kryptomeny v hodnote 7,3 miliardy dolárov. Oproti 15. októbru, kedy išlo o 6,3 miliardy dolárov, ide o spomínaný nárast o ďalšiu 10-cifernú čiastku. Šéf tejto firmy Barry Silbert zároveň doplnil, že tretinu z tejto miliardy nadobudli len v priebehu jedného dňa.

Grayscale drží vo svojich fondoch kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Horizen, Stellar, XRP a ZCash.  Jednoznačne najväčšiu časť portfólia tvorí Bitcoin, ktorého hodnota držaná touto firmu v súčasnosti predstavuje viac ako 6 miliárd dolárov. Na druhom mieste je Ethereum s alokáciou takmer jednej miliardy. Ostatné kryptomeny majú v obchodovateľných fondoch tejto firmy len menej výrazné zastúpenie.

Za zmienku stojí, že Grascale aktuálne drží približne 2,5% všetkých vyťažených bitcoinov, čo podčiarkuje jej obrovský vplyv na tento trh. Druhou firmou, ktorá vlastní najviac BTC je CoinShares, ktorá minulý týždeň oznámila, že má pod kontrolou 69 730 BTC, čo je hodnota predstavujúca viac ako 900 miliónov dolárov.

Ku Grayscale treba poznamenať, že ide o firmu, ktorej podnikanie je priamo zamerané na kryptomeny – svojim inštitucionálnym klientom totiž umožňuje skrz fondy investíciu do tohto segmentu. Tým sa odlišuje napríklad od firmy Microstrategy, ktorá nakúpila 32 500 BTC, no plánuje ich držať ako vlastnú finančnú rezervu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: PayPal, Bitcoin a prehnaný optimizmus? Zhrnutie základných informácii o novinke, ktorá pohla cenou

Avatar

Článok

zo dňa

od

PayPal Zaujalo ma

Spoločnosť PayPal oficiálne potvrdila, že od budúceho roka začne poskytovať možnosť kúpy, predaja a použitia kryptomien na platby skrz jej platformu. Čo to znamená a o aký významný game changer pôjde? Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku, no ak preferujete obsah formou videa, viac sa dozviete aj z čerstvého videa YouTube kanálu Zaujalo ma:

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.10.): Objemy transakcií rapídne rastú, Zhao o hrozbe pre BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

Ak sledujete trh s kryptomenami pozornejšie, zrejme vám už neunikla správa o tom, že PayPal oficiálne potvrdil vstup do trhu s kryptomenami. Už v roku 2021 zaháji masovú podporu platieb digitálnymi menami skrz jeho platformu. V tomto článku si zhrnieme základné informácie týkajúce sa tejto novinky, no uvedieme aj niekoľko ďalších poznámok s tým súvisiacich. Ak uprednostňujete súhrn formou videa, tejto téme sa venoval aj YouTube kanál Zaujalo ma:

Bitcoin v kapitalizácii s šľape na päty PayPal. Predbehne niekedy aj Apple?

Z údajov portálu AssetDash, ktorý sleduje trhovú kapitalizáciu najhodnotnejších akcii, ETF fondov a kryptomien, správa o vstupe PayPalu do sektora kryptomien viedla k tomu, že Bitcoin sa priblížil v kapitalizácii práve tejto spoločnosti. Podľa AssetDash.com je aktuálne nehodnotnejšou spoločnosťou podľa trhovej kapitalizácie firma Apple s hodnotou vyše 2 biliónov amerických dolárov. Nasledujú Microsoft a Amazon, ktoré majú kapitalizáciu približne 1,6 bilióna USD. Podrobnosti sa dozviete tu.

Približne 10% bitcoinov sa nepohlo už viac ako 10 rokov

Podľa údajov analytickej platformy Glassnode sa významné množstvo bitcoinov nepresunulo už viac ako 10 rokov – ide o takmer 10% všetkých v súčasnosti vyťažených mincí – až 1 800 000 BTC. Súčasná hodnota bitcoinov, ktoré sa nepresunuli už viac ako 10 rokov, predstavuje 23 miliárd amerických dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že značná časť z nich patrí zakladateľovi tejto kryptomeny, ktorý je známy len pod pojmom Satoshi Nakamoto. Viac sa dočítate tu.

Objemy transakcii Bitcoinu rapídne stúpajú. Dosiahnutý bol 14-mesačný rekord

V období, kedy cena Bitcoinu prerazila 12 tisíc dolárov, bolo v priebehu posledných 24 hodín realizovaných najviac on-chain transakcií za posledných 14 mesiacov. Vyplýva to z údajov, na ktoré upozornila analytická firma Glassnode. Podľa nej sa v danom čase presunulo 22% z celkovej existujúcej ponuky bitcoinov, ktorá predstavuje 18,5 milióna BTC. V rovnakom čase sa počet adries, na ktorých je aspoň 0.01 BTC taktiež zvýšil na nove rekordné hodnoty. (cointelegraph.com)

Dobrý vládny stablecoin vraj môže ohroziť aj Bitcoin

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore s Jeffom Robertsom z magazínu Fortune skonštatoval, že dobrá kryptomena, hoc aj emitovaná centrálnou bankou (CBDC = central bank digital currency) by mohla byť hrozbou aj pre Bitcoin. Musela by mať však odlišné vlastnosti, než pripravovaný čínsky digitálny juan. ,,Ak by existovala vláda, ktorá by vydala kryptomenu, ktorá by bola ešte otvorenejšia, slobodnejšia a mala menej obmedzení než bitcoin a jej používanie by bolo rýchlejšie a lacnejšie ako v prípade Bitcoinu, tak by to bola pre  Bitcoin hrozba,” skonštatoval Zhao, ktorý následne doplnil, že v tom prípade by vlastne išlo o nahradenie technológie podobne ako to bolo pri výmene webového jazyka HTML4 za HTML5. Myšlienka, že by nejaká vláda respektíve jej centrálna banka vydala kryptomenu, akú popísal Zhao, je však zdá sa len veľkou utópiou. Zhao v rozhovore taktiež uviedol, že v dohľadnej dobe nepredpokladá, žeby sa  mohol stať čínsky digitálny juan podporovaným stablecoinom na burze Binance. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Bitcoin

Približne 10% bitcoinov sa nepohlo už viac ako 10 rokov

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Podľa údajov analytickej platformy Glassnode sa významné množstvo bitcoinov nepresunulo už viac ako 10 rokov – ide o takmer 10% všetkých v súčasnosti vyťažených mincí – až 1 800 000 BTC.

Súčasná hodnota bitcoinov, ktoré sa nepresunuli už viac ako 10 rokov, predstavuje 23 miliárd amerických dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že značná časť z nich patrí zakladateľovi tejto kryptomeny, ktorý je známy len pod pojmom Satoshi Nakamoto, čo taktiež znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa už nikdy nepresunú. Počet “Nakamotových” BTC odhadujú rôzne analýzy na približne jeden milión.

Zo spomínaného  1,8 milióna BTC teda tvoria hlavnú časť BTC, ktoré pravdepodobne Nakamoto úplne odstavil z ponuky, tým, že sa vytratil zo scény. Ďalších 800 000 BTC je otáznych viac, no pravdepodobne značná časť z nich patrí ľudom, ktorí ťažili BTC v jeho absolútnych začiatkoch a neskôr k ním stratili prístupy jednoducho z dôvodu, že ho v tom čase nepovažovali za významný.

Občas sa však stane, že sa presunú aj bitcoiny viazané s obdobím spred 10 rokov, hoci ide o mimoriadne výnimočné prípady. Stalo sa tak napríklad aj v máji, kedy sa presunulo 50 BTC vyťažených vo februári 2009. Identitu človeka, ktorý ich previedol, sa nepodarilo zistiť, no špekulovalo sa, že mohlo ísť o BTC, ktoré patrili zosnulému Halovi Finneymu, skorému vývojárovi BTC Marttimu Malmimu či dokonca aj Satoshimu Nakamotovi. V prípade prvých dvoch možnosti to popreli ich rodiny, nuž a keďže totožnosť Satoshiho nikto nepozná, tretia alternatíva je naďalej len špekuláciou.

Chcete vedieť do akých akcii investuje Warren Buffett? Pozrite si video:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin v kapitalizácii šľape na päty PayPal. Predbehne niekedy aj Apple?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin kapitalizácia

Z údajov portálu AssetDash, ktorý sleduje trhovú kapitalizáciu najhodnotnejších akcii, ETF fondov a kryptomien, správa o vstupe PayPalu do sektora kryptomien viedla k tomu, že Bitcoin sa priblížil v kapitalizácii práve tejto spoločnosti.

Podľa AssetDash.com je aktuálne nehodnotnejšou spoločnosťou podľa trhovej kapitalizácie firma Apple s hodnotou vyše 2 biliónov amerických dolárov. Nasledujú Microsoft a Amazon, ktoré majú kapitalizáciu približne 1,6 bilióna USD.

Zmieňovaný Bitcoin sa aktuálne nachádza na 23. mieste s kapitalizáciou takmer 238 miliárd dolárov. V priebehu posledných 24 hodín poskočil o tri priečky vyššie a zanechal za sebou napríklad Intel Corporation. PayPal, ktorý sa podpísal pod rast jeho ceny, je pred ním len o dve miesta na 21. priečke s kapitalizáciou takmer 245 miliónov USD.

Súčasná kapitalizácia Bitcoinu nie je najvyššia v histórii. 17. decembra 2017, kedy BTC uzavrel dennú sviečku na cene 19 140 dolárov a na krátky čas prekonal aj úroveň 20 000 USD, bola až na úrovni 320 miliárd. V súčasnosti by to Bitcoinu stačilo na 17. miesto tesne v závese za Mastercard či NVIDIA, no napríklad pred kapitalizáciou najväčšej americkej banky JP Morgan Chase.

Chcete vedieť do akých akcii investuje Warren Buffett? Pozrite si video:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-