Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Marcus sľubuje, že Facebook vyrieši obavy regulátorov z Libry

Článok

libra-sudca
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

David Marcus, šéf kryptomenového projektu Libra a peňaženky Calibra, ktoré vznikli na popud Facebooku, uviedol, že Libra nepríde na trh skôr, než uspokojí všetky obavy amerických regulátorov.

Marcus to povedal počas vypočutia pred Výborom finančných služieb Snemovne reprezentantov USA počas verejného vypočutia 17. júna.

Počas druhého dňa rozhovorov Marcus vyhlásil “jednoznačne”, keď sa ho Nydia Valazequezova spýtala, či Facebook nespustí svoju kryptomenu skôr, než upokojí obavy federálneho rezervného systému a iných regulačných orgánov.

,,Ani vaša biela kniha (white paper), ani nasledujúci príspevok publikovaný Facebookom nám neposkytli žiadne konkrétne podrobnosti o tom, ako plánujete implementovať alebo presadzovať opatrenia proti praniu špinavých peňazí (AML), alebo ako chcete presadzovať zásady KYC (poznaj svojho klienta) a čo je najdôležitejšie, ako chcete zabezpečiť bezpečnosť klientov – to je to čo nás trápi – náš finančný systém,” upozornil Marcusa republikánsky kandidát David Scott.

Marus na margo toho skonštatoval: ,,Blockchain poskytuje ďalšie (lepšie) informácie orgánom činným v trestnom konaní  a regulačným orgánom v porovnaní so súčasným systémom.”

Republikán Jim A. Himes zas upozornil, že užívatelia, ktorí sa rozhodnú pre Libru, vstúpia do neznámej oblasti, kde prevezmú na seba riziká používania cudzej meny. Marcus odpovedal, že zákazníci sa dozvedia všetko podstatné prostredníctvom zabudovaných vzdelávacích kurzov.

Medzitým ako pokračovali vypočutia ohľadom Libry uviedli švajčiarski regulátori, že o projekte kryptomeny Libra doteraz oficiálnou cestou zo strany Facebooku vôbec nepočuli. Pritom Facebook práve vo Švajčiarsku registroval svoju prvú firmu týkajúcu sa tohto projektu.

Americký senátor Sherrod Brown zas uviedol, že kryptomena Libra nie je nič viac, než prostriedok, skrz ktorý chce Facebook získať väčšiu firemnú moc nad trhmi a spotrebiteľmi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.