Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tether omylom vytvoril 5 miliárd nových USDT. Potom ich zničil

Článok

tether-usdt-dolar
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tether 13. júla omylom vytvoril 5 miliárd nových mincí stablecoinu USDT, ktoré následne „spálil“ (zlikvidoval). Informoval o tom na Twitteri kanál Whale Alert.

Whale Alert je populárny Twitteri kanál, ktorý upozorňuje na veľké transakcie kryptomien, ktoré môžu ovplyvniť nasledujúce dianie na trhu. Práve on si ako prvý informoval, že 50 miliónov tokenov USDT bolo prevedených zo zmenárne Poloniex do úschovy spoločnosti Tether (Tether Treasury) skrz Omni protokol na bitcoinovom blockchaine. Tether Treasury následne vydala 5 miliárd USDT tokenov na blockchaine Tron a potom ich spálila.

Následne Tether vydal ďalších 50 miliónov USDT na rovnakom reťazci, spálil ďalších 4,5 miliárd USDT a napokon previedol 50 miliónov USDT na blockchaine Tron na peňaženku, ktorá pravdepodobne patrí burze Poloniex.

CTO spoločnosti Tether Paolo Ardolino vo svojom tweete upozornil, že Tether chcel vykonať výmenu 50 miliónov tokenov USDT založených na Omni na blockchain Tronu, ale urobili chybu s desatinnými miestami. ,,Paolo má pravdu. Stalo sa to, keď Poloniex vykonával výmenu USDT na iný reťazec. Nesprávne množstvo USDT bolo vytvorené omylom a následne bol problem vyriešený,” informovala burza Poloniex.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne