Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin správy
Bitcoin správy

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Úvod týždňa začal pomerne šokujúcim varovaním známeho obchodníka Petra Brandta, ktorý varoval, že cena Bitcoinu môže po prudkom parabolickom raste až k cene okolo 13 800 dolárov prejsť až 80% korekciu, ktorá by nás dostala opäť hlboko pod 5-cifernú sumu za jeden Bitcoin. Peter Brandt sa tak v slede dvoch týždňov postaral o ďalšiu prekvapujúcu predikciu, keď minulý týždeň zas upozornil, že altcoinova sezóna, akú sme zažili v roku 2017, už nikdy nemusí prísť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výrazne odlišný názor než Peter Brandt má Mark Yusko, generálny riaditeľ Morgan Creek Capital. Ten si myslí, že výrazná korekcia Bitcoinu príde až keď prekročí cenu 30 tisíc dolárov. Zároveň sa domnieva, že pre Bitcoin nebude veľký problém dosiahnuť cenu 100 000 USD už v roku 2021. Viac sa dozviete tu.

Bitcoin mieri na $30 000 ešte pred ďalšou výraznejšou korekciou, tvrdí Mark Yusko

Bitcoin medzitým oslavoval dosiahnutie ďalšieho zaujímavého míľnika. V pondelok sme totiž “oslavovali” dosiahnutie nového rekordného hashrate. Znamená to predovšetkým to, že Bitcoin bol v tom čase v podstate najbezpečnejší v histórii. A zároveň to znamená, že záujem o ťaženie Bitcoinu je aktuálne enormný. Podrobnosti sa dočítate tu.

Altcoiny

Kedy začnú konečne rásť aj altcoiny voči Bitcoinu? Táto téma trápi mnoho altcoinových investorov. Nikto nemá vešteckú guľu, no spýtali sme sa traderov, s ktorými spolupracujeme, aký je ich názor. Výsledky našej ankety si môžete pozrieť tu.

ANKETA: Kedy dá Bitcoin priestor altcoinom? Spýtali sme sa traderov z česko-slovenskej scény

Portál CoinMarketCap, najnavštevovanejší web s cenami kryptomien, oznámil zaujímavú spoluprácu so spoločnosťou Crypto Briefing. Jej výsledkom bude získanie kvalitnejších a transparentnejších dát o kryptomenách, ktoré budú následne zverejnené na CoinMarketCape. Ak chcete vedieť viac, kliknite sem.

Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC), si myslí, že halving Litecoinu, ktorý je na pláne 8. augusta, môže byť pre minerov LTC spočiatku veľký šok.

Halving môže byť šok pre minerov Litecoinu, tvrdí Charlie Lee

Horúcou témou bola aj tento týždeň kryptomena Facebooku Libra. Člen Európskej centrálnej banky napríklad varoval, že regulátori musia rýchlo jednať, ak nechcú pocítiť následky, ktoré môže tento projekt spôsobiť.

Medzitým šéf vývoja kryptomeny Libra David Marcus ubezpečil kongres, že Facebook podnikne všetky kroku k tomu, aby uspokojil regulátorov a odstránil tak ich obavy zo spustenia tejto digitálnej meny.

Arthur Hayes, šéf burzy BitMEX si zas myslí, že kryptomena Libra môže mať taký dosah, že ohrozí banky vrátane centrálnych a pre PayPal bude doslova devastačná.

Medzitým však Libra čelí nepríjemnej skutočnosti, že sa nedostane na viaceré zaujímavé trhy. Je takmer 100% isté, že ju nebude možné legálne používať v Indii, teda väčšom trhu pre Facebook než je USA, a najnovšie sa hovorí o tom, že povolenie nedostane ani v Thajsku. Predpokladá sa tiež, že zamietavé stanovisko, alebo rôzne obmedzenia nastolí voči nej aj Čína a Rusko.

BitTorrent (BTT), kryptomena postavená na blockchaine TRON, oznámila spustenie novej verzie svojej platformy, ktorá už bude mať integrovanú kryptopeňaženku a tokeny BTT bude možné využiť na zvýšenie rýchlosti downloadu ,ale tiež ako formu zárobku za seedovanie torrentov.

Mali by ste tiež vedieť

  • Podľa prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť SurveyMonkey sa “Generácia Z“ (medzi 13 až 21 rokmi života) o kryptomeny nezaujíma a len minimum ľudí v tomto veku zvažuje investíciu do digitálnych aktív. Viac sa dozviete tu.
  • Americká komisia pre cenné papiere (SEC) a FINRA sa rozprávali o možných rizikách custody riešení pre správu digitálnych aktív inštitucionálnych investorov. Podrobnosti sme napísali tu.
  • Čínska centrálna banka vraj zvažuje možnosť vydania vlastnej digitálnej meny. Má ísť o reakciu na príchod kryptomeny Facebooku Libra
  • Bratia Winklevossovci si myslia, že vlastnú kryptomenu budú mať do roku 2021 aj Google, Amazon či Netflix. Viac sa dozviete tu.
  • Burza Bitfinex oznámila, že 27% z príjmov použije na pálenie mincí tokenov LEO, teda natívneho tokenu, na ktorý nedávno vyzbierala 1 miliardu dolárov. Pálenie je podobné tomu, aké vykonáva s Binance Coinom burza Binance
  • Bankový gigant Goldman Sachs pravdepodobne zvažuje vydanie vlastnej kryptomeny, ktorá by mohla byť obdobou JPM Coinu. Naznačuje to skutočnosť, že hľadá na vysoko postavenú funkciu manažéra so zápalom pre blockchain a technológiu kryptomien.
  • Európska centrálna banka v rámci ankety na Twitteri #AskECB odmietla špekuláciu, že by mohla použiť Bitcoin ako rezervnú menu
  • Americký startup Fold oznámil, že cez svoju platformu umožňuje platby pomocou technológie Lightning Network v Amazone, Starbucks, Ubery a u iných veľkých známych predajcov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.   

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.