Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Člen ECB o príchode kryptomeny Libra: Musíme rýchlo konať!

Článok

euro
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Člen predstavenstva Európskej centrálnej banky Benoit Coeure vyhlásil, že finanční regulátori musia rýchlo konať, aby sa pripravili na príchod kryptomeny Facebooku Libra.

Benoit Coeure počas návštevy francúzskej provincie Aix-enn-Provence v Južnom Francúzsku upozornil, že nereagovanie na novo vznikajúce finančné služby by bolo zo strán regulátorov veľmi nezodpovedné. ,,My (regulátori) sa musíme pohybovať rýchlejšie ako doteraz,” skonštatoval.

Vývoj digitálnych mien podľa neho odhalil medzery v súčasných finančných nariadeniach a zvýraznil pomalé prijímanie nových technológii zo strany bánk.

,,Všetky tieto projekty sú pre nás – regulačné orgány a verejné orgány –  užitočným budíkom, a povzbudzujú nás k tomu, aby sme nastolili niekoľko otázok a mohli zlepšiť spôsob, akým robíme našu robotu,“ skonštatoval.

Európska centrálna banka pristupovala ku kryptomenám doteraz opatrne, pričom nedávno jeden z jej predstaviteľov označil kryptomeny za absolútny nezmysel. Na úrovni ECB sa doposiaľ hovorilo o kryptomenách najmä formou diskusie, kde sa analyzovali ich výhody nevýhody pre centrálnu banku.

Coeure sa zhoduje s riaditeľom spoločnosti Circle Jeremym Allaireom v tom, že Libra spustí sled udalosti, ktoré budú viesť k rozvoju národných politík týkajúcich sa digitálnych aktív.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne