Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Halving môže byť šok pre minerov Litecoinu, tvrdí Charlie Lee

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tvorca Litecoinu (LTC), jednej z najstarších kryptomien, ktorá vznikla už v roku 2011, Charlie Lee, uviedol, že blížiaci  sa halving (delenie odmeny za vyťaženie bloku) môže byť pre ťažiarov tejto kryptomeny poriadny šok.

V rozhovore pre austrálsku stránku o kryptomenách Mickey sa Lee včera zamyslel nad tým, aké môže mať halving naplánovaný na 8. augusta dôsledky pre celý ekosystém Litecoinu,,Pre systém je to vždy šok,” priznal. ,,Keď sa odmeny za ťažbu znížia na polovicu, niektorí mineri prestanú byť ziskoví a zastavia svoju ťažbu. Ak to úurobí veľké percento, bloky sa na určitý čas spomalia.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poukazuje tým na mining difficulty (obtiažnosť ťažby, ktorá je priebežne menená v závislosti od intenzity ťažby tak, aby ťažba prebiehala plynule). ,,Pri Litecoin je je to tri a pol dňa pred ďalšou zmenou, takže možno pôjde o sedem dní pomalších blokov, a potom sa (mining difficulty) znovu nastaví a všetko bude v poriadku.”

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zníženie odmeny za ťažbu (halving) je u Bitcoinu aj Litecoinu sprevádzané cenovými špekuláciami. Historické grafy Bitcoinu ukazujú, že cena pred halvingom, ale aj nejakú dobu po ňom rastie. Ľudia aj teraz špekulujú na cenu Litecoinu práve v súvislosti s týmto významným fundamentom, ktorý sa udeje o približne 25 dní.

Posledný halving Litecoinu sa konal 25. augusta 2015, kedy odmena za vyťaženie bloku klesla z 50 LTC na 25 LTC. Najvyššia cena Litecoinu bola v tom roku v júli (8.72$), no už pred halvingom začala výraznejšie klesať. Potom bola pomerne stabilizovaná na niekoľko mesiacov.

Tentokrát sa zníži odmena pre ťažiarov z 25 LTC na 12.5 LTC. Halving Bitocinu je na programe budúci rok, zhruba o 11 mesiacov. Odmena sa zníži z 12.5BTC na 6.25 BTC.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.