Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

David Marcus z Facebooku ubezpečuje kongres, že budú ohľadom Libry spolupracovať

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

David Marcus, vedúci predstaviteľ Facebooku, pokiaľ ide o vývoj kryptomeny Libra a peňaženky Calibra, napísal list predsedníčke Výboru pre finančné služby USA Maxine Watersovej, ktorý sa týka blížiaceho sa verejného vypočutia pred Kongresom v súvislosti s avizovanou kryptomenou najväčšej digitálnej sociálnej siete.

Marcus mal v liste Watersovú ubezpečiť, že dáva osobnú záruku toho, že Facebook podnikne všetky opatrenia, aby spustenie kryptomeny Libra prebehlo správnym a regulárnym spôsobom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Watersová patrila medzi prvých kritikov aktivity Facebooku ohľadom vlastnej kryptomeny, pričom vyjadrila obavy z toho, ako môže ovplyvniť súčasný finančný systém. ,,Vzhľadom na problémovú minulosti tejto spoločnosti (Facebooku), žiadam, aby Facebook súhlasil s moratóriom na akýkoľvek ďalší vývoj tohto produktu, kým Kongres a regulačné orgány nebudú mať možnosť preskúmať ho a zvážiť jeho možný dopad,” uviedla po tom, ako Facebook oficiálne oznámil vydanie kryptomeny, na ktorej vývoji sa spolupodieľa s ďalšími 26 spoločnostiam.

Marcus zdôrazňuje, že eviduje obavy zainteresovaných strán a spomenul skutočnosť, že Facebook bude mať len obmedzenú úlohu pri riadení tejto kryptomeny, pretože tá bude v moci širokého konzorcia mnohých firiem s tým, že ich predpokladaný počet bude napokon nie v desiatkach, ale až stovkách.

Medzitým hovorca Facebooku povedal pre The Economic Times, že Facebook nemá v pláne uviesť peňaženku Calibra v Indii, ktorá je pre Facebook väčším trhom, než USA. ,,Nemáme žiadne plány pokiaľ ide o Calibru v Indii. Ako možno viete, sú tam lokálne reštrikcie, ktoré zabraňujú tomu, aby bolo možné spustiť v súčasnosti Calibru  v tejto krajine.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.