Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prieskum: Generácia Z sa o kryptomeny nezaujíma

Článok

generacia-z-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generácia Z nemá v pláne investovať do kryptomien. Tvrdí to prieskum, ktorý vypracovala spoločnosť SurveyMonkey Audience na 1 884 respondentoch medzi 13 a 21 rokmi života.

Štúdia, ktorú publikoval portál Business Insider, tvrdí, že až 52% opýtaných ľudí v tejto vekovej kategórii odpovedalo na otázku, či si v najbližších 6 mesiacoch kúpia kryptomeny, jednoznačne “určite nie”.

Len 5% respondentov odpovedalo, že je to „extrémne pravdepodobné“ (že si kúpia kryptomeny), 6% zvolilo možnosť “veľmi pravdepodobne“, 15% zvolilo možnosť “dosť pravdepodobne” a 17% “nie je to veľmi pravdepodobné”. Zvyšné štyri percentá uviedli rôzne, nešpecifikované odpovede, ktoré neboli započítané do výsledkov.

Prieskum, hoci bol publikovaný až teraz, bol realizovaný v úvode roka a teda nezachytil tohtoročný rast Bitcoinu, ktorý by výsledky prieskumu pravdepodobne ovplyvnil. ,,Opätovné posilnenie trhu by mohlo spôsobiť, že niektorí dospievajúci jedinci by prehodnotili svoju pozíciu. Najmä tých, ktorí spadajú medzi 26% respondentov, ktorí sa prikláňali k menej či viac pravdepodobnej možnosti investície,konštatuje článok.

Nedávno sme vás informovali o prekvapujúcich výsledkoch štúdie, ktorú publikovala spoločnosť Kaspersky Labs. Tá tvrdila, že až 19% ľudí na svete už aspoň raz kúpilo kryptomenu. Táto štúdia sa stretla s pomerne veľkou kritikou, nakoľko len málokto verí tomu, že by kryptomeny v súčasnosti vlastnila alebo nejakým spôsobom použila už jedna pätina svetovej populácie.

Omnoho zaujímavejšie zneli závery štúdie spoločnosti Fidelity Investments, ktorá uviedla, že už 22% veľkých inštitúcii, ktoré oslovila, nejakým spôsobom vlastní digitálne aktíva, čo potvrdzuje teóriu o tom ,že záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny rastie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.