Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prieskum: Generácia Z sa o kryptomeny nezaujíma

Článok

generacia-z-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generácia Z nemá v pláne investovať do kryptomien. Tvrdí to prieskum, ktorý vypracovala spoločnosť SurveyMonkey Audience na 1 884 respondentoch medzi 13 a 21 rokmi života.

Štúdia, ktorú publikoval portál Business Insider, tvrdí, že až 52% opýtaných ľudí v tejto vekovej kategórii odpovedalo na otázku, či si v najbližších 6 mesiacoch kúpia kryptomeny, jednoznačne “určite nie”.

Len 5% respondentov odpovedalo, že je to „extrémne pravdepodobné“ (že si kúpia kryptomeny), 6% zvolilo možnosť “veľmi pravdepodobne“, 15% zvolilo možnosť “dosť pravdepodobne” a 17% “nie je to veľmi pravdepodobné”. Zvyšné štyri percentá uviedli rôzne, nešpecifikované odpovede, ktoré neboli započítané do výsledkov.

Prieskum, hoci bol publikovaný až teraz, bol realizovaný v úvode roka a teda nezachytil tohtoročný rast Bitcoinu, ktorý by výsledky prieskumu pravdepodobne ovplyvnil. ,,Opätovné posilnenie trhu by mohlo spôsobiť, že niektorí dospievajúci jedinci by prehodnotili svoju pozíciu. Najmä tých, ktorí spadajú medzi 26% respondentov, ktorí sa prikláňali k menej či viac pravdepodobnej možnosti investície,konštatuje článok.

Nedávno sme vás informovali o prekvapujúcich výsledkoch štúdie, ktorú publikovala spoločnosť Kaspersky Labs. Tá tvrdila, že až 19% ľudí na svete už aspoň raz kúpilo kryptomenu. Táto štúdia sa stretla s pomerne veľkou kritikou, nakoľko len málokto verí tomu, že by kryptomeny v súčasnosti vlastnila alebo nejakým spôsobom použila už jedna pätina svetovej populácie.

Omnoho zaujímavejšie zneli závery štúdie spoločnosti Fidelity Investments, ktorá uviedla, že už 22% veľkých inštitúcii, ktoré oslovila, nejakým spôsobom vlastní digitálne aktíva, čo potvrdzuje teóriu o tom ,že záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny rastie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne