Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC a FINRA hovorili o rizikách custody riešení

Avatar

Článok

zo dňa

SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a Úrad pre reguláciu finančného sektora (FINRA) načrtli možné regulačné problémy, respektíve nedostatky, ktoré sa týkajú dodržiavania takzvaných custody riešení pre správu digitálnych aktív.

Custody služby pre kryptomeny ponúka napríklad zmenáreň Coinbase (Coinbase Custody), alebo veľká investičná spoločnosť Fidelity (Fidelity Digital Asset Management). Custody v prípade kryptomien je riešenie pre veľkých inštitucionálnych investorov, v rámci ktorého im daná spoločnosť ponúka možnosť bezpečnej úschovy ich kryptomien výmenou za určitý poplatok. Popri tom táto spoločnosť nemôže nijakým spôsobom s danými kryptomenami narábať.

SEC a FINRA sa však domnievajú, že takéto custody riešenie nemusí spĺňať všetky predpisy. ,,Zjednodušené povedané, pravidlo o ochrane zákazníkov vyžaduje od maklérov-obchodníkov, aby chránili aktíva zákazníka a a udržali ich oddelené od majetku spoločnosti, čím sa zvýši pravdepodobnosť, že im cenné papiere a peniaze zákazníkov (v tomto prípade aj kryptomeny pozn.red.) môžu byť vrátané, ak by maklér-obchodník zlyhal,” znie vysvetlenie pravidla o ochrane zákazníka podľa štandardov SEC.

Správa však tvrdí, že v prípade úschovy kryptomien môže byť problém v tom, že nemusí byť dostatočne preukázateľné, že daná spoločnosť skutočne 100% kontroluje aktíva, ktoré má v držbe. SEC a FINRA sa totiž zaoberajú problematikou súkromného privátneho kľúča, ktorý v podstate definuje vlastníctvo daných kryptomien. Obávajú sa popri tom rizika, že kópiu súkromného kľúča a teda  právo vykonávať transakcie, môže mať aj iný subjekt, ktorého správca neschválil a v tom prípade môže custody riešenie zlyhať.

Pokiaľ je známe, SEC a Finra v tejto oblasti zatiaľ nepodnikli žiadne konkrétne kroky. Custody riešenia sú však nevyhnutnou súčasťou procesu, v rámci ktorého sa bude do kryptomien prelievať inštitucionálny kapitál. Sledovať túto tému bude preto nepochybne zaujímavé.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Avatar

Článok

zo dňa

od

hayes

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladateľ burzy BitMEX, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril aj k otázke súkromných bitcoinových transakcií. Popri tom načrtol, že riešením by mohol byť hard fork Bitcoinu.

,,Myslím si, že Bitcoin je najhorúcejším adeptom na úspešnú kryptomenu. Má elektronické funkcie podobné hotovosti. Má veľkú užívateľskú základňu, veľkú základňu vývojárov … Ale myslím si, že teraz v súčasnosti neposkytuje finančné súkromie,” upozornil.

,,Jedným z dôvodov, prečo veľa finančných inštitúcii neberie Bitcoin alebo ho neprijíma je, že im nedokáže “kryť chrbát”. Keď pôjdete do banky s miliónmi dolárov v hotovosti, banky vás musia skontrolovať. S Bitcoinom je to tak, pretože jeho celá história transakcií je verejná,  že ak sa nejaká entita (subjekt), ktorú vláda neschvaľuje, dotkne  týchto peňazí, banka alebo finančné inštitúcie môžu byť za ňu zodpovedné, pretože v skutočnosti existuje informácia o tom, o aké financie (bitcoiny) ide. Ak chcete teda zlomiť Bitcoin, všetko čo musíte urobiť je, že začnete nariaďovať finančným inštitúciám, že nesmú obchodovať s určitými adresami. V určitom bode, keď jeden bitcoin nebude rovný inému bitcoinu a nebude zameniteľný po celom svete, sa stane celý protokol bezcenný,” upozorňuje Hayes, ktorý následne dodáva: ,,Myslím si, že finančné súkromie, pokiaľ ide o Bitcoin, nie je zďaleka dokonalé. A Bitcoin bude pod útokom vlád a iných agentúr. Ak budú chcieť zastaviť rast Bitcoinu, všetko čo budú musieť  spraviť je, že začnú zakazovať adresy. Keď s tým (vlády) začnú, zničia ho. Takže aby Bitcoin uspel, čaká ho ešte dlhá cesta. Myslím si, že musí dosiahnuť kompletnú anonymitu.”

Redaktor Cointelegraphu sa ho v nadväznosti na to spýtal, kto by bol schopný banovať (zakazovať) konkrétne adresy. ,,Myslím si, že naozaj nebezpečným je americký Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC). Zadá jednu alebo dve bitcoinove adresy do zoznamu zakázaných jednotlivcov alebo organizácii a finančné prostriedky držané na týchto adresách nebudú dotknuteľné. Takže teoreticky by sa odstránili určite bitcoinove obehy, pretože zmenárne a organizácie by museli dodržiavať tieto pravidlá, alebo ich porušiť a pykali by za to. Takže automaticky by sa tým začala ničiť fungibilita Bitcoinu. Toto iste s dolárom urobiť nemôžete. Vláda USA nemôže povedať, že tento konkrétny dolár je zakázaný, pretože nedokážu dokázať, že sa ho niekto konkrétny dotkol (u Bitcoinu to však je možné). To je dôvod, prečo je hotovosť skvelá pre finančné súkromie a prečo sa jej chcú vlády zbaviť.”

Následne samozrejme prišla otázka, ako tento problem riešiť. Hayes naznačil, že výborným testovacím priestorom sú už existujúce kryptomeny zaoberajúce sa anonymitou transakcií. A následne dodal: ,,Podľa môjho názoru, ak Bitcoin naozaj uspeje a posunie sa na vyššiu úroveň, tieto funkcie (týkajúce sa anonymity) doňho budú musieť byť pridané cez hard fork Bitcoinu.”

,,Nie som dostatočné vzdelaný na to, aby som chápal kryptografii. Možno si budeme myslieť, že Monero, Zcash či Dash – tieto kryptomeny zamerané na anonymitu, budú napokon úspešné. A keďže Bitcoin začne mať problémy s fungibilitou, pretože čoraz viac adries bude blokovaných. Ľudia si uvedomia, že Bitcoin je postupne zabíjaný a jediný spôsob, ako ho bude možné zachrániť, bude, že sa z neho spraví naozaj anonymný Bitcoin.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kevin McCarthy, ktorý je vedúcim predstaviteľom amerických menšín, pochválil v rozhovore pre CNBC kryptomenu Bitcoin a popri tom kritizoval Libru, kryptomenový projekt Facebooku.

,,Mám rád Bitcoin. Je tam, kde ho potrebujeme? Nie. Ale skutočná vec, ktorá sa mi páči, keď príde na Bitcoin, je blockchain, pretože mám rád bezpečnosť. Chcem, aby vláda skutočne začala používať blockchain,” otvorene priznal.

McCartthy tiež zdôraznil svoj záujem o technologické spoločnosti, ktoré však kritizuje, ak sa pokúšajú tváriť, že vytvárajú decentralizovaný systém, hoci ide o centralizovaný produkt. Narážal tým na kryptomenu Facebooku Libra, u ktorej musí každý záujemca, ktorý sa chce stáť validátorom siete, zaplatiť 10 miliónov dolárov, aby tým získal prístup do systému, čo je v rozpore s tvrdeniam o decentralizácii. ,,Ak ste veľkou, silnou spoločnosťou, ktorá môže zaplatiť 10 miliónov dolárov, môžete tak odstaviť celú svoju konkurenciu. Takže môžete použiť iba Uber, takže môžete ísť len do jednej banky, takže môžete používať len Facebook….,” upozornil na riziká.

Opačný názor na Libru má senátor Pat Toomey, ktorý napriek určitým obavám naznačil, že ho Libra ako projekt zaujal. ,,Mám pocit, že spustenie Libry je pravdepodobné. Myslím si, že tu existujú oprávnené obavy, ktoré je ale možné riešiť. Predpokladám ,že všetky nariadenia, ktoré sa vzťahujú na akúkoľvek finančnú inštitúciu, by sa mali uplatniť aj v tomto prípade (u Libry).”

Toomey však súhlasil s tým, že regulačné orgány potrebujú rozmýšľať nad tým, či môžu byť kryptomeny v budúcnosti hrozbou pre monopolne fiatové meny, hoci je presvedčený,  že v súčasnosti tomu nie sme vôbec blízko.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Americká regulovaná platforma LedgerX odteraz poskytuje aj retailovým, teda menším investorom, možnosť staviť si na to, či Bitcoin dosiahne hodnotu 100 tisíc dolárov do roku 2020.

Ak by Bitcoin dosiahol túto métu, musel byť zvýšiť svoju cenu viac než desaťnásobné a jeho kapitalizácia by presiahla 2 bilióny dolárov.  Možnosť staviť si na tento okamih je prvým kryptomenovým derivátovým produktom pre veľkých aj malých investorov odkedy získala spoločnosť LedgerX súhlas od Americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) na to, aby ponúkala obchodne produkty na Bitcoin pre investorov s akýmkoľvek kapitálom. LedgerX zároveň získal od CFTC povolenie na obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu viazanými na reálny Bitcoin.

Záujem o tejto druh investície majú údajne už mnohí inštitucionálni investori. Generálny riaditeľ LedgerX Paul Chou v rozhovore pre Bloomberg odhalil, že klienti, ktorí vlastnia aktíva v hodnote medzi 10 miliónmi dolárov až jednou miliardou dolárov, už prejavili záujem o nový produkt. ,,Desiatky a desiatky týchto inštitúcii sa k nám vrátili s tým, že by mali záujem obchodovať s takýmto kontraktom. Chápem, že 100 tisíc dolárov je veľká suma, ale mnohí z nás, ktorí sa pochybujú v tomto priestore, si pamätajú Bitcoin za jeden dolár a potom bol po 10 dolároch, 100 dolároch či 10 tisíc dolároch. Suma 100 tisíc dolárov môže prísť bez čo i len mihnutím oka…,” skonštatoval

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao pred pár dňami uviedol, že za tohtoročným rastom ceny Bitcoinu stoja zväčša menší – retailoví investori, čo zároveň znamená, že podľa zistení Binance na raste Bitcoinu nemajú zatiaľ výraznejší podiel inštitucionálni investori. ,,Nezaznamenali sme rýchlejší nárast inštitucionálnych investícii. Videli sme postupný nárast na oboch pozíciách. Množstvo inštitúcii, ktoré vstupuje do tohto sektora, sa v roku 2019 zatiaľ extrémne nezvýšilo,” uviedol.

Príchodom produktov LedgerX, očakávaného spustenia Bakkt a jeho na reálny Bitcoin viazaných Bitcoin Futures či postupné zabehnutie sa Fidelity s custody riešením pre úschovu kryptomien, však môžu naznačovať, že inštitucionálne peniaze začnú prúdiť do kryptomien čoraz výraznejšie.  

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (17.7.): Nakúpime lacný Bitcoin, alebo altcoiny?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Za nejméně rizikové podkladové aktivum v našem světem kryptoměn považujeme určitě  bitcoin, který celý trh táhne a díky jeho pohybům může přijít vůbec nějaká altseason. Nejlepší nákupní možnost pro bitcoin bude zajisté cenová úroveň 6 000 – 7 000 USD, kde je point of control celého historického grafu. Kumulační objemy velkých hráčů začínají pod 9 000 USD, takže je jasné, že tam masivní nákupy budou. Měj tedy připravené finance na nákup bitcoinu po aktuálním pullbacku.

Denní graf bitcoinu

Naším cílem by tedy mělo býti nakoupit, co největší počet bitcoinů, které budu pak moc množit na altcoinech. Kdo pravidelně sleduje Crypto Kingdom, tak ví, že jsme přibližně od 12 000 USD ve fiatu a provádíme jen swingové pro rychlý profit.

Tržní kapitalizace altcoinů

Denní graf kapitalizace altcoinů

Přestože altcoiny lákají vstupem do trhu s jejich koupí ve slevě, ještě bych zůstal trpělivý. První support znamená pád altcoinů o 25 %. Tento support, pod kterým je point of control, by měl být prvním impulsem k částečnému nákupu altcoinů. Pro mě ovšem nejzajímavější úrovní bude až 50 % korekce altcoinů a jejich nákup pod point of control.

Prvně nakoupím bitcoin

Pokud by měly altcoiny letět, měly teď šanci při padajícím bitcoinu, aby whales přesunuly kapitál do altcoinů. To se ovšem neděje. Navíc bitcoin klesá poměrně rychle, takže je dost možné, že se do konce měsíce dostane na naše cílové nákupní úrovně. Tam přijde velký nákup bitcoinu a další šance pro bitcoin, aby se jeho dominance vrátila k 80%. Já osobně pracuji s altcoiny vůči dolaru, takže pro mě je zásadní kupovat altcoiny v momentě, kdy přijde tvrdý dump od bitcoinu i altcoinů zároveň. Ideální situace bude, pokud bitcoin dumpne na 8 000 USD a kapitalizace altcoinů spadne do point of control. Pak by mohl bitcoin začí startovat a altcoiny dále padat. Věřím, že altcoiny budou již na podzim dělat korekce v řádech stovek procent díky nízké ceně, ale na altseason si budeme muset pravděpodobně počkat, až bitcoin překoná ATH.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Bitcoinový kanál #23: Bitcoin vyhrá!

Avatar

Článok

zo dňa

od

kicom-bitcoinovej-kanal

,,Dnes bych chtěl vysvětlit, proč si myslím, že nástup Bitcoinu a jiných kryptoměn je sebenaplňující proroctví a nevyhnutelná budoucnost. Je možné, že budeme za 10/20 let ve všech obchodech platit kryptoměnami? A co dolar, euro nebo česká koruna – budou tu vůbec třeba za 50 let?” pýta sa v popise najnovšieho, už 23. dielu čoraz populárnejšieho Bitcoinoveho kanála Kicom.

S Kicomom sme minulý týždeň urobili rozhovor. Prečítať si ho môžete tu.

Kicom z Bitcoinového kanála: Vsadil som sa, že do 7/2020 budem mať 10 000 odberateľov

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Zhao a Lee sa vyjadrili k cene Bitcoinu. Podľa Leeho je korekcia v poriadku

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee, Changpeng Zhao

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee vo svojom tweete zo 14. júla skonštatoval, že súčasná korekcia ceny Bitcoinu je v poriadku.

Lee argumentoval aj výsledkami vyhľadávania Bitcoinu na Google. ,,Pokiaľ ide o čísla vyhľadávania Bitcoinu na Google, myslím si, že ide o dobré znamenie (že vyhľadávanie kleslo pozn. red.). Znamená to, že rast Bitcoinu nebol sprevádzaný masívnym hypeom (nákupným šialentstvom).”

Google Trends uvádza, že vyhľadávanie Bitcoinu kleslo oproti koncu júna, kedy BTC vytvoril nové tohtoročné maximum, o približne 45%.

CEO burzy Binance Changpeng Zhao zas povedal v interview pre Bloomberg, že rast Bitcoinu v tomto roku je poháňaný stále zväčša retailovými, teda malými investormi. Tí údajne tvoria asi 60% celého trhu. ,,Nezaznamenali sme rýchlejší nárast inštitucionálnych investícii. Videli sme postupný nárast na oboch pozíciách. Množstvo inštitúcii, ktoré vstupuje do tohto sektora, sa v roku 2019 zatiaľ extrémne nezvýšil.”

Z názorov Leeho a Zhaa možno teda usúdiť predovšetkým to, že obaja sa zhodujú, že Bitcoin má stále priestor pre ďalší rast. Lee to demonštroval tým, že doterajší tohtoročný nárast nemal na svedomí obrovský prílev nových investorov, ako to bolo počas hype-u v druhej polovici roka 2017 a Zhao zas naznačením, že prílev inštitucionálnych peňazí do trhu je stále len na začiatku.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (16.7.): Bitcoin má dve možnosti: ABC korekciu alebo triangel

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes máme utorok a to znamená, že sa opäť pozrieme na Bitcoin, jeho dominanciu a trhovú kapitalizáciu.

Bitcoin

Víkend bol celkom divoký, avšak divoký v zmysle poklesov. Bitcoin sa krátkodobo dostal dokonca pod úroveň 10 000 dolárov. Altcoiny to schytali ešte viac a od svojich TOP-ov zaznamenali až 40 – 50% korekciu. Bitcoin sa drží statočnejšie, ale aj on sa jednoznačne nachádza v korekčnej štruktúre, ktorá bude ďalej pokračovať. Bearish scenár je aktívny a momentálne máme dve najviac pravdepodobné možnosti:

1) Možnosť – Klasická ABC korekcia

O nej so hovoril už minulý týždeň ako formu bearish scenáru. Klasická ABC korekcia sa skladá z 3 vĺn. Pri tejto anotácii by sme sa momentálne mali nachádzať už vo vlne C s finálnym targetom okolo 8700 – 9100 dolárov. Takže aj keby prišlo ku ďalším poklesom, tak by to nebolo výsledkom manipulácie či veľrýb, ale klasickej korekcie.

2) Možnosť – triangel

Druhou možnosťou, ktorú môžeme sledovať je formácia vo forme trianglu. Obidve možnosti na grafe by som zhrnul asi takto (pozrite na graf). Ako som to písal už v minulých analýzach, trading je o tzv. ,,checkpointoch.“ My ako traderi musíme ísť vždy krok po kroku a vnímať to, čo nám daný graf ukazuje. V momentálnej situácii môžeme jednoznačne povedať, že sa nachádzame v korekcii. Rovnako môžeme jednoznačne povedať, že korekcia ešte nie je dokončená a bude pár dní a možno aj týždňov pokračovať. To čo však nevieme jednoznačne povedať je to, či je to korekcia v rámci trianglu, alebo ABC korekcia. O tom práve rozhodne najbližší checkpoint. A ten je práve to či sa dokážeme dostať nad pivot potenciálneho trianglu. Ak sa Bitcoin dokáže dostať znova do horných štruktúr, tak sa jedná jednoznačne o triangel. Momentálne musíme len počkať.

Kapitalizácia

Pri kapitalizácii je situácia jasnejšia a tam uvažujem nad klasickou ABC korekciou. Zachytil nás silný support, ktorý som avizoval už pred začatím korekcie. V danej zóne sa nachádza niekoľko support zón, ako napríklad volume gap, pivot trianglu, či supportová hladina samotná. Rovnako v danej zóne vychádza aj 0.786 fibo extension AB. Daný support nás teda zatiaľ drží a zaznamenali sme odraz. Aby sme mohli uvažovať o dokončení korekcie, tak potrebujeme zamietnutie a vlnkovanie smerom nahor. Graf musí začať tvoriť vyššie minimá a vyššie maximá.  Zatiaľ je ešte príliš skoro na to, aby sme mohli potvrdiť otočenie trendu.

Dominancia Bitcoinu

Momentálne sa blížime k mojej finálnej zóne 69,55%, kde by mohol nastať pokles. Ako som na túto zónu prišiel? Jednoznačne sa nachádzame vo vlne č.3, ktorá vždy musí dôjsť na minimálne 1:1 extension projekcie vlny 1 a 2 a to je práve na tejto hladine. Ako bonus je v týchto hladinách silná rezistencia ešte z roku 2018.Takže toto je zóna, kde by dominancia mohla začať stagnovať. Avšak prítomnosť týchto 2 faktorov nám nezaručuje otočenie dominancie. Dáva nám však zvýšenú pravdepodobnosť.

Zhrnutie

Keď zhrniem tieto 3 základné grafy, tak kapitalizácia vyzerá najlepšie z dôvodu, že jej korekcia by už pokojne mohla byť dokončená. Dominancia je v silnej rezistencii a z toho teda môžem urobiť menší záver. Kapitál sa začne pomaly presúvať do altcoinov, ktoré sú totálne zničené, kapitalizácia začne rásť, dominancia klesať a Bitcoin sa zatiaľ rozhodne, akú formu korekcie vytvorí. Toto tvrdenie je zatiaľ veľmi odvážne, pretože si musíme počkať na potvrdenia a hlavne odmietnutie dominancie na daných hodnotách.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE: Naživo rozbor Bitcoinu a altcoinov (15.7.)

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-video-jakub

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného chaterkateru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Hlavný analytik Nexaltic Capital Ing. Jakub Kraľovanský, ktorého môžete poznať aj vďaka tradičným analýzam Bitcoinu pre Kryptonovinky (každý utorok a štvrtok), sa dnes večer opäť v tradičnom živom vysielaní na YouTube od 21.00hod pozrie na Bitcoin a zhruba 20 popredných kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Ban Bitcoinu Donaldom Trumpom je možný, ale vysoko nepravdepodobný, tvrdí Alex Kruger

Avatar

Článok

zo dňa

od

Donald Trump

Ak by sa americký prezident Donald Trump naozaj odvážil zakázať Bitcoin, pravdepodobne by tým spôsobil prepad jeho ceny. Zároveň je však veľmi pravdepodobne, že by mu to neumožnili americké zákony. Myslí si to známy bitcoinový komentátor a ekonóm Alex Kruger, ktorého „tweety“ sleduje vyše 200 tisíc ľudí.

Jeden z najkontroverznejších amerických prezidentov histórie Donald Trump minulý týždeň šokoval kryptokomunitu, keď na Twitteri napísal dlhý status, v ktorom skonštatoval, že nie je fanúšikom Bitcoinu a kryptomien. Popri tom naznačil, že ide o neregulovaný sektor, ktorý umožňuje obchodovanie s drogami a inými nezákonnými činnosťami. V dlhšom statuse, ktorý bol rozdelený do niekoľkých časti, zároveň vyzdvihol americký dolár, ktorý je podľa neho najsilnejší v histórii a upozornil, že by zo strany americkej vlády mohlo dôjsť k prísnej regulácii kryptomien (dokonca sa špekuluje až o oficiálnom zákaze Bitcoinu). Predpokladá sa, že Trump sa k Bitcoinu a kryptomenám vyjadril najmä z dôvodu vstupu Facebooku do tohto priemyslu. Práve kryptomena Facebooku Libra totiž vzbudzuje obavy regulátorov a tiež amerického kongresu.

Kruger sa na Twitteri zaoberal práve hypotetickou možnosťou amerického “banu” pre Bitcoin, k čomu poznamenal, že Trump by mohol teoreticky z časti uspieť. Obmedziť by mohol najmä možnosti retailových a inštitucionálnych investorov do kryptotrhu, čím by sa stali Bitcoi na ostatné kryptomeny izolovanejšie. Ďalšou možnosťou by bolo, že by bankám jednoducho zakázal poskytovanie služieb krypto zmenárňam, čo by viedlo k mimoriadne náročnej zámene Bitcoinov za doláre a taktiež k výraznému obmedzeniu nákupu BTC.

V skutočnosti by však musel Trump presvedčiť kongres mimoriadne silnými argumentmi o potrebe zakázať Bitcoin a následne by mohli zákonodarcovia zvrátiť túto iniciatívu. Zavedenie takéhoto zákona je preto podľa Krugera teoreticky možné, ale myslí si, že je to extrémne nepravdepodobné.

Za zmienku stojí aj to, že konkurenčný kandidát na prezidenta USA vo voľbách v roku 2020 Andrew Yang zo strany Demokratov sa stavia na stranu kryptomien, Bitcoinu a technológie blockhain.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (15.7.): Bitcoin testuje dvojité dno

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin těsně před víkendem prorazil trendovou linii růstu a o víkendu dokonce přerušil vyšší highs, vyšší lows. Tato kombinace naznačuje další poklus až k ceně kolem 9 000 USD. Akumulační zóna začíná na bitcoinu až od 9 200 USD, kam by se bitcoin měl vrátit, pokud neudrží support na 10 000 USD. Nyní se nacházíme na jeho dně, kde ovšem nepřichází silná reakce od této úrovně.

Bitcoin míří dolů pod 9 000 USD

4 hodinový graf bitcoinu

Každá situace na grafu nám dává nějakou pravděpodobnost. Po proražení trendovky a přerušení price action je nyní vyšší pravděpodobnost na straně dalšího poklesu ceny až do zpětného návratu, kde whales akumulují kapitál tj. 6 000 – 9 000 USD. Budeme mít opět šanci nakoupit bitcoin za skvělé ceny kolem point of control.

Spustí bears paniku?

Aktuálně bych od trhu očekával menší vzpamatování v řádech stovek dolarů, aby se nabralo pořádně shortové palivo na průraz 10 000 USD. Tato cena zatím drží, ačkoliv abych byl pro vyšší růst od této ceny očekával bych odraz s vysokými viditelnými objemy. Při aktuálním rozpoložení to nevidím krátkodobě dobře pro bitcoin. Ovšem pokud bitcoin chce tento support prorazit, musí aktivovat stoplossy spekulantů a spustit paniku prudkým prodejním útokem. Aktuální shorty jsou jen fázované pravděpodobně botem.

Vše je o správném řízení pozice

Každá analýza je pravděpodobnostní scénář na určitý časový rámec. Bitcoin během pár dní dokáže měnit plno proměnných kvůli své volatilitě a možnosti neustálého vstupu nových spekulantů. My se nacházíme od 12 000 USD ve fiatu a již nyní máme o 20 % bitcoinů více. Limitní příkazy mezi 10 – 11 000 USD jsme postupně rušili díky sledování indícií v grafech a vše posíláme našim členům. Nyní jsou pro nás důležité limitní nákupy pod 9 000 USD v akumulační zóně. Při této volatilitě není na škodu si chodit i pro krátké profity na bitcoinu. Na takový trade se můžeš podívat v našem Crypto Kingdom videu. Rád bys nakoupil bitcoin, než opět začne růst? Přidej se k našim signálům!

Tato technická analýza je jen ochutnávkou celého našeho rozboru, který děláme každý den pro členy ve videu s názvem Krypto-snídaně. V kryptosnídani každý den rozebírám podrobně bitcoin, altcoiny a další parametry jako dominanci a kapitalizaci trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-