Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC a FINRA hovorili o rizikách custody riešení

Článok

SEC, Bitcoin
SEC, Bitcoin

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a Úrad pre reguláciu finančného sektora (FINRA) načrtli možné regulačné problémy, respektíve nedostatky, ktoré sa týkajú dodržiavania takzvaných custody riešení pre správu digitálnych aktív.

Custody služby pre kryptomeny ponúka napríklad zmenáreň Coinbase (Coinbase Custody), alebo veľká investičná spoločnosť Fidelity (Fidelity Digital Asset Management). Custody v prípade kryptomien je riešenie pre veľkých inštitucionálnych investorov, v rámci ktorého im daná spoločnosť ponúka možnosť bezpečnej úschovy ich kryptomien výmenou za určitý poplatok. Popri tom táto spoločnosť nemôže nijakým spôsobom s danými kryptomenami narábať.

SEC a FINRA sa však domnievajú, že takéto custody riešenie nemusí spĺňať všetky predpisy. ,,Zjednodušené povedané, pravidlo o ochrane zákazníkov vyžaduje od maklérov-obchodníkov, aby chránili aktíva zákazníka a a udržali ich oddelené od majetku spoločnosti, čím sa zvýši pravdepodobnosť, že im cenné papiere a peniaze zákazníkov (v tomto prípade aj kryptomeny pozn.red.) môžu byť vrátané, ak by maklér-obchodník zlyhal,” znie vysvetlenie pravidla o ochrane zákazníka podľa štandardov SEC.

Správa však tvrdí, že v prípade úschovy kryptomien môže byť problém v tom, že nemusí byť dostatočne preukázateľné, že daná spoločnosť skutočne 100% kontroluje aktíva, ktoré má v držbe. SEC a FINRA sa totiž zaoberajú problematikou súkromného privátneho kľúča, ktorý v podstate definuje vlastníctvo daných kryptomien. Obávajú sa popri tom rizika, že kópiu súkromného kľúča a teda  právo vykonávať transakcie, môže mať aj iný subjekt, ktorého správca neschválil a v tom prípade môže custody riešenie zlyhať.

Pokiaľ je známe, SEC a Finra v tejto oblasti zatiaľ nepodnikli žiadne konkrétne kroky. Custody riešenia sú však nevyhnutnou súčasťou procesu, v rámci ktorého sa bude do kryptomien prelievať inštitucionálny kapitál. Sledovať túto tému bude preto nepochybne zaujímavé.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.