Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bratia Winklevossovci: Amazon, Google a Netflix budú mať tiež vlastné kryptomeny

Článok

Bratia Winklevossovci
Bratia Winklevossovci

Bratia Winklevossovci, dvojičky Tyler a Cameron, ktorí sú považovaní za prvých bitcoinových miliardárov a kedysi stáli za myšlienkou založiť Facebook, sú v súčasnosti hlavnými predstaviteľmi americkej kryptoburzy Gemini. Popri tom sa logicky častokrát vyjadrujú k rôznym fundamentom, ktoré súvisia s Bitcoinom a altcoinami.

Winklevossovci najnovšie zaujali tým, že v rozhovore pre televíziu CNBC uviedli, že do roku 2021 bude mať podľa ich názoru každá spoločnosť z FANG (takto sa označujú TOP4 technologickí giganti Facebook, Amazon, Netflix a Google) vlastnú digitálnu menu.

,,Naša predpoveď je, že každá spoločnosť z FANG bude mať v priebehu nasledujúcich dvoch rokoch nejaký kryptomenový projekt,” uviedol presvedčene Tyler. Túto cestu už načal Facebook, ktorý oficiálne potvrdil príchod jeho kryptomeny Libra v budúcom roku. V skutočnosti vraj nejde len o kryptomenu Facebooku, ale akýsi stablecoin, za ktorými budú stáť mnohé spoločnosti, ktorých bude v budúcnosti viac než sto.

Bratia Winklevossovci vnímajú príchod Libry pozitívne a to napriek tomu, že v minulosti mali spor s Markom Zuckerbergom, ktorý im mal podľa nich ukradnúť nápad založenia Facebooku. Vysúdili od neho desiatky miliónov dolárov, z ktorých časť následne využili práve na investíciu do Bitcoinu, vďaka čomu sa stali miliardami.

O Libre si myslia, hoci je otázne, do akej miery vlastne o kryptomenu ide (vzhľadom na jej centralizovaný charakter), že bude pre trh pozitívna a zvažujú aj to, že ju zalistujú na svojej burze Gemini.

,,Libru vnímame seriózne a v skutočnosti môže ísť o aktívum, ktoré bude jedného dňa zalistované ako otvorený protokol. Je to možné,” zhodnotil Tyler.

Ku kryptomene Facebooku sa tento týždeň vyjadril aj Tom Lee z Fundstrat Advisors, ktorý zrejme zdieľa názor so známymi dvojičkami ohľadom prepojení digitálnych mien a FANG. ,,Skutočnosť, že Facebook a pravdepodobne aj iné spoločnosti z FANG vytvoria svoje vlastné digitálne meny, potvrdzuje myšlienku, že kryptomeny sú peniaze a nikam už neodídu,” skonštatoval.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne