Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Peter Brandt varuje: Možná je až 80% korekcia rastu Bitcoinu!

Článok

brandt-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Peter Brandt je v poslednej dobe jedným z najčastejšie citovaných tredjerov. Rešpektovaný veterán, ktorý je autorom bestelleru o obchodovaní na burzách Diary of a Proffesional Commodity Trader, najnovšie naznačil, že korekcia Bitcoinu po parabolickom raste by mohla byť až 80-percentná.

Brandt, ktorý nedávno šokoval aj altcoinových investorov, ktorých upozornil, že môžu zostať veľmi sklamaní, ak predpokladajú ďalší altcoinový bullrun podobný tomu, zo záveru roka 2017 a začiatku 2018, má v poslednom období pomerne presné predpovede.

Peter Brandt varuje: Altcoinovi investori môžu zostať sklamaní

Bol to práve on, kto už v úvode roka avizoval prudký nárast ceny Bitcoinu, keď sa pohyboval ešte okolo ceny 4000 dolárov. Nuž a teraz, keď sa BTC obchoduje okolo úrovne 11 400 dolárov, upozorňuje, že možnosťou je aj výrazne pokračovanie jeho korekcie po tom, ako vytvoril tohtoročné high cca 13 800 dolárov.

Brandt na Twitteri zverejni analýzu, v ktorej načrtol dva možné scenáre. Prvou možnosťou je, že Bitcoin bude pokračovať v korekcií 7-mesačného rastu, ktorá môže vyustiť až do 80% prepadu od high 13 800 USD. V tom prípade by sme Bitcoin opäť videli ďaleko od 5-cifernej hodnoty. Druhou možnosťou je menšia korekcia, po ktorej príde ďalšia parabola. ,,Ak dôjde k prerušeniu súčasnej parabolickej fázy, mohli byť sme očakávať 80% korekciu s definíciou novej paroboly s plytším sklonom,“ upozornil.

Rešpektovaný trader zároveň poukázal na možnú tvorbu inverzného vzoru head and shoulders patternu, čo je reverzná formácia, ktorá sa typicky vyskytuje, keď je trh v procese zmeny z klesajúceho trendu na rastúci. Tento H&S by mohlo však zlyhať, čím by sa mohla potvrdiť teória o 80% korekcii.

Brandt nedávno upozornil na to, že doterajšia korekcia tohtoročného rastu o 30,5% je menšia, než väčšina korekcií, ktoré sme sledovali počas bullrunu Bitcoinu medzi rokmi 2015 až 2017.

Zdroj: chepicap.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne