Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Peter Brandt varuje: Možná je až 80% korekcia rastu Bitcoinu!

Článok

brandt-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Peter Brandt je v poslednej dobe jedným z najčastejšie citovaných tredjerov. Rešpektovaný veterán, ktorý je autorom bestelleru o obchodovaní na burzách Diary of a Proffesional Commodity Trader, najnovšie naznačil, že korekcia Bitcoinu po parabolickom raste by mohla byť až 80-percentná.

Brandt, ktorý nedávno šokoval aj altcoinových investorov, ktorých upozornil, že môžu zostať veľmi sklamaní, ak predpokladajú ďalší altcoinový bullrun podobný tomu, zo záveru roka 2017 a začiatku 2018, má v poslednom období pomerne presné predpovede.

Peter Brandt varuje: Altcoinovi investori môžu zostať sklamaní

Bol to práve on, kto už v úvode roka avizoval prudký nárast ceny Bitcoinu, keď sa pohyboval ešte okolo ceny 4000 dolárov. Nuž a teraz, keď sa BTC obchoduje okolo úrovne 11 400 dolárov, upozorňuje, že možnosťou je aj výrazne pokračovanie jeho korekcie po tom, ako vytvoril tohtoročné high cca 13 800 dolárov.

Brandt na Twitteri zverejni analýzu, v ktorej načrtol dva možné scenáre. Prvou možnosťou je, že Bitcoin bude pokračovať v korekcií 7-mesačného rastu, ktorá môže vyustiť až do 80% prepadu od high 13 800 USD. V tom prípade by sme Bitcoin opäť videli ďaleko od 5-cifernej hodnoty. Druhou možnosťou je menšia korekcia, po ktorej príde ďalšia parabola. ,,Ak dôjde k prerušeniu súčasnej parabolickej fázy, mohli byť sme očakávať 80% korekciu s definíciou novej paroboly s plytším sklonom,“ upozornil.

Rešpektovaný trader zároveň poukázal na možnú tvorbu inverzného vzoru head and shoulders patternu, čo je reverzná formácia, ktorá sa typicky vyskytuje, keď je trh v procese zmeny z klesajúceho trendu na rastúci. Tento H&S by mohlo však zlyhať, čím by sa mohla potvrdiť teória o 80% korekcii.

Brandt nedávno upozornil na to, že doterajšia korekcia tohtoročného rastu o 30,5% je menšia, než väčšina korekcií, ktoré sme sledovali počas bullrunu Bitcoinu medzi rokmi 2015 až 2017.

Zdroj: chepicap.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.