Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Peter Brandt varuje: Altcoinovi investori môžu zostať sklamaní

Článok

varovanie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin bude pokračovať v raste svojej hodnoty, no altcoiny z toho nepocítia žiadne benefity. Tvrdí to rešpektovaný obchodník Peter Brandt, ktorý predpovedal príchod bitcoinovej rally už pred niekoľkými mesiacmi.

Brandt tvrdí, že na rozdiel od roku 2017 popri raste ceny Bitcoinu neočakáva, že nastane altcoinova sezóna. Príbeh altocinov zároveň prirovnal k Dot.com bubline zo začiatku tohto storočia.

,,Mnoho altcoinov profitovalo z posledného bitcoinoveho bullrunu. Kryptomaniaci očakávajú, že to urobia znovu, no môžu byť veľmi sklamaní. 2000 .com bublina bola podobná. Po jej prasknutí medzi rokmi 2001-2002 “dotcomy” s reálnou hodnotou „explodovali“. ,,Alty” (myslí tým menej kvalitné firmy) zbankrotovali,” skonštatoval na Twitteri.

Status Brandta k altocinom prichádza práve v období, kedy sa im nedarí. Dominancia Bitcoinu na trhu s kryptomenami rastie, altcoiny voči Bitcoinu výrazne oslabujú a v dolárovom vyjadrení posilňujú len minimálne. Dominancia Bitcoinu je aktuálne vyše 62%, čo je vyše dvojročný rekord.

S názorom Brandta možno do značnej miery súhlasiť. CoinMarketCap aktuálne eviduje 2291 rôznych altcoinov  a je veľmi nepravdepodobné, že by väčšina z nich prežila. Najreálnejšie je, že tento počet sa postupnosťou času výrazne preriedi a na trhu zostane len niekoľko naozaj funkčných kvalitných projektov. Otázka však je, do akej miery tieto projekty budú schopné konkurovať Bitcoinu, ak sa stane digitálnym zlatom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.