Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin je čoraz odolnejší, trh poháňajú novinky o PayPal, Cardano stavia na rešpektovanej akademickej práci a ďalšie zaujímavé novinky. Prinášame vám súhrn top správ zo sveta kryptomien za posledných sedem dní. 

Bitcoin

Najmedializovanejšou správou tohto týždňa bolo oficiálne potvrdenie firmy PayPal, že od roku 2021 vstupuje do biznisu s kryptomenami v podobe umožnenia kúpy, predaja a platieb kryptomenami cez túto populárnu platformu. Bitcoin vďaka tomu pekne posilnil na cene. Základné informácie sme zhrnuli v stredu v tomto článku.

Príchod PayPal do kryptomenového segmentu však nemusí mať len pozitíva. O možných negatívach, ale aj možnosti, že táto firma vydá vlastnú kryptomenu, sme písali v rozsiahlom štvrtkovom update na tuto tému.

Milión dolárov za Bitcoin, on-chain údaje btc blockchainu či väčšia odolnosť tejto kryptomeny voči vonkajším negatívnym vplyvom – aj týmto témam sa venoval v utorok YouTube kanál Zaujalo ma:

Dlho očakávaný update bitcoinu s názvom Taproot, ktorý je spojený s technológiou Schnorr podpisov a je považovaný za najvýznamnejší upgrade BTC od uvedenia SegWitu, je opäť o čosi bližšie. Viac sa dočítate tu.

Známy investor Raoul Pal tvrdí, že na vstup do trhu s Bitcoinom čaká množstvo inštitúcii, no zatiaľ im chýbajú prehľadnejšie možnosti, ako investovať do tohto segmentu. Pal napriek tomu očakáva, že v najbližších rokoch bude prúdiť do BTC množstvo inštitucionálneho kapitálu a cena 1 milión dolárov za jeden Bitcoin je do 5-6 rokov absolútne reálna. Viac sa dočítate tu.

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá je v počate držaných bitcoinov suverénnym lídrom medzi komerčnými firmami, oznámila, že hodnota ich kryptomenových aktív v priebehu tohto týždňa stúpla o ďalšiu miliardu dolárov. Viac sa dozviete v tomto článku.

Je Bitcoin vyspelejší než v minulosti? Mnohé udalosti, ktoré sa udiali v priebehu posledných týždňov, ktoré by v minulosti cenu výrazne zrazili dolu, s ňou aktuálne nezamávali. Viac sa dozviete tu.

Vládne na trhu s Bitcoinom aktuálne chamtivosť? Uškodí PayPal adopcii kryptomien, aký je vzťah akcii a BTC, či budúcnosť DeFi – aj týmto témam sa v piatok venoval kanál Zaujalo ma:

Súvisí Bitcoin s výkonnosťou amerických aktív a akú majú perspektívu? Tejto téme, očakávaniam od S&P500 indexu v súvislosti s Bitcoinom sme sa venovali v tomto článku.

Akú takú skúsenosť s kryptomenami na čele s Bitcoinom má podľa čerstvého prieskumu len sedem percent Američanov. Najviac si “vyskúšali” kryptomeny ľudia v rozvojových krajinách. Viac sa dočítate tu.

Priemerná hodnota bitcoinových transakcií sa v poslednom období výrazne zvýšila. Je mnohokrát väčšia, než priemerná hodnota transakcií dvojky na trhu ETH. Naopak ETH vedie v ich počte. Viac čítajte tu.

Na burzách s aktuálne nachádza najmenej bitcoinov za posledné dva roky. Zdá sa, že pre kryptomeny to môže byť bullish signál.

Altcoiny

YouTube kanál Zaujalo ma sa vo svojom novom videu venoval kryptomene Cardano (ADA), ktorú rozobral naozaj detailne. Ak si chcete doplniť vaše vedomosti o tomto ambicióznom projekte, pozrite si toto video:

Akademická práca o Cardano a Proof of Stake konsenze sa umiestnila v prestížnom rebríčku Google Scholar v kategórii kryptomien na druhom mieste s viac ako 180 citáciami. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Nadácia NEO Foundation stojaca za kryptomenou NEO oznámila nové funkcie, ktoré by mal tento ekosystém priniesť. Má ísť predovšetkým o systém pre decentralizované ukladanie súborov a digitálnu identitu na blockchaine s označením NeoFS a NeoID. Ide o funkcie, ktoré znejú na prvý pohľad veľmi lákavo, no pravdou je, že zatiaľ nenašli svoju mainstreamovú adopciu, hoci sa o ne pokúšajú viaceré projekty.

Šéf amerického kontrola meny (OCC) Brian Brooks si myslí, že projekty Decentralizovaného financovania (DeFi) sú vážnou konkurenciou pre banky.

Anthony Pompliano kritizuje americký FED na čele s jeho šéfom Jeromem Powellom, že nerobí dostatok pre spustenie digitálneho amerického doláru. Upozorňuje, že náskok Číny sa preto v tomto smere výrazne zväčšuje.

Bahammy spustili prvú digitálnu kryptomenu emitovanú centrálnou bankou, takzvaný Sand dollar.

Zaujíma vás ako investuje investičný mág Warren Buffett? Odporúčame vám aj video o portfóliu jeho firmy Berkshire Hathaway, ktorá sa stala symbolom úspechu hodnotového investovania:

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.