Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Grayscale za týždeň zvýšil hodnotu svojich kryptomien o miliardu dolárov

Článok

grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci v posledných týždňoch sa hovorilo najmä o tom ako akumulovali Bitcoin spoločnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, najväčší “frajer” v tejto oblasti, investičný gigant Grayscale Investments, zvýšil v priebehu týždňa hodnotu svojich kryptomenových aktív o ďalšiu miliardu dolárov.

Spoločnosť Grayscale o tom informovala na svojom Twitteri, keď 22. októbra zverejnila správu, podľa ktorej aktuálne drží kryptomeny v hodnote 7,3 miliardy dolárov. Oproti 15. októbru, kedy išlo o 6,3 miliardy dolárov, ide o spomínaný nárast o ďalšiu 10-cifernú čiastku. Šéf tejto firmy Barry Silbert zároveň doplnil, že tretinu z tejto miliardy nadobudli len v priebehu jedného dňa.

Grayscale drží vo svojich fondoch kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Horizen, Stellar, XRP a ZCash.  Jednoznačne najväčšiu časť portfólia tvorí Bitcoin, ktorého hodnota držaná touto firmu v súčasnosti predstavuje viac ako 6 miliárd dolárov. Na druhom mieste je Ethereum s alokáciou takmer jednej miliardy. Ostatné kryptomeny majú v obchodovateľných fondoch tejto firmy len menej výrazné zastúpenie.

Za zmienku stojí, že Grascale aktuálne drží približne 2,5% všetkých vyťažených bitcoinov, čo podčiarkuje jej obrovský vplyv na tento trh. Druhou firmou, ktorá vlastní najviac BTC je CoinShares, ktorá minulý týždeň oznámila, že má pod kontrolou 69 730 BTC, čo je hodnota predstavujúca viac ako 900 miliónov dolárov.

Ku Grayscale treba poznamenať, že ide o firmu, ktorej podnikanie je priamo zamerané na kryptomeny – svojim inštitucionálnym klientom totiž umožňuje skrz fondy investíciu do tohto segmentu. Tým sa odlišuje napríklad od firmy Microstrategy, ktorá nakúpila 32 500 BTC, no plánuje ich držať ako vlastnú finančnú rezervu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne