Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Raoul Pal: Obrovská stena peňazí pošle Bitcoin na milión dolárov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision, o ktorom sme hovorí aj minulý týždeň, Raoul Pal, si myslí, že predikcia ceny jeden milión dolárov za Bitcoin do roku 2025 je absolútne reálna.

Raoul Pal to povedal v rozhovore pre Stansberry Research, v ktorom skonštatoval, že do sektora kryptomien začne v priebehu nasledujúcich rokov prúdiť množstvo peňazí. ,,Myslím si, že je to správna predikcia bez ohľadu na to, či to napokon bude trvať 5 či 6 rokov,” odpovedal na otázku, či dosiahne Bitcoin hodnotu milión dolárov.

,,Prejdeme medzitým dvoma halvingovými cyklami a podľa toho, čo viem o všetkých inštitúciách od ľudí, ktorí v nich pracujú a s ktorými sa rozprával, tak do tohto sektora sa chystá prísť obrovské množstvo peňazí. Je to obrovská stena peňazí, avšak ešte nie sú vybudované potrubia, aby im bolo umožnene prísť. To sa však blíži, je to na radare každého, kto pracuje v tejto oblasti, nuž a robí v nej množstvo veľmi chytrých ľudí.”

VIDEO: Bitcoin a voľby v USA, Raoul Pal kupuje BTC, testnet Ethereum či problémy Libry od Facebooku

Raoul Pal v tomto rozhovore v podstate poukázal na dva dôležité fundamenty, o ktorých sa hovorí prakticky neustále, pokiaľ ide o cenu Bitcoinu. Prvým je halving  z mája 2020, ktorý podľa všetkého štartuje súčasný rastový cyklus a následne ten, ktorý príde zhruba o štyri roky (2024). Druhým je inštitucionálny záujem o Bitcoin, ktorý je témou dlhú dobu, no v tomto roku kroky firiem ako Microstrategy či Square potvrdili, že je reálny a nejde len o čistú špekuláciu.

Šéf firmy Real Vision upozorňuje, že sa neradí do kategórie tých, ktorí očakávajú apokalyptické scenáre pre svetovú ekonomíku preto fandí Bitcoinu. Ten je podľa neho totiž zaujímavý aj v tradične fungujúcej ekonomike.

Raoul Pal sa vyjadril aj k zlatu, ktoré v porovnaní s Bitcoinom nepovažuje za také atraktívne. ,,Keď sa pozriete na makrodata, Bitcoinysa začne čoskoro vymykať z týchto vzorcov, ktoré sa formuje a bude masívne prekonávať zlato. Som si tým 100% istý. V takom prípade prečo by som mal mať zlato?,” spýtal sa.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.