Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Raoul Pal: Obrovská stena peňazí pošle Bitcoin na milión dolárov

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision, o ktorom sme hovorí aj minulý týždeň, Raoul Pal, si myslí, že predikcia ceny jeden milión dolárov za Bitcoin do roku 2025 je absolútne reálna.

Raoul Pal to povedal v rozhovore pre Stansberry Research, v ktorom skonštatoval, že do sektora kryptomien začne v priebehu nasledujúcich rokov prúdiť množstvo peňazí. ,,Myslím si, že je to správna predikcia bez ohľadu na to, či to napokon bude trvať 5 či 6 rokov,” odpovedal na otázku, či dosiahne Bitcoin hodnotu milión dolárov.

,,Prejdeme medzitým dvoma halvingovými cyklami a podľa toho, čo viem o všetkých inštitúciách od ľudí, ktorí v nich pracujú a s ktorými sa rozprával, tak do tohto sektora sa chystá prísť obrovské množstvo peňazí. Je to obrovská stena peňazí, avšak ešte nie sú vybudované potrubia, aby im bolo umožnene prísť. To sa však blíži, je to na radare každého, kto pracuje v tejto oblasti, nuž a robí v nej množstvo veľmi chytrých ľudí.”

VIDEO: Bitcoin a voľby v USA, Raoul Pal kupuje BTC, testnet Ethereum či problémy Libry od Facebooku

Raoul Pal v tomto rozhovore v podstate poukázal na dva dôležité fundamenty, o ktorých sa hovorí prakticky neustále, pokiaľ ide o cenu Bitcoinu. Prvým je halving  z mája 2020, ktorý podľa všetkého štartuje súčasný rastový cyklus a následne ten, ktorý príde zhruba o štyri roky (2024). Druhým je inštitucionálny záujem o Bitcoin, ktorý je témou dlhú dobu, no v tomto roku kroky firiem ako Microstrategy či Square potvrdili, že je reálny a nejde len o čistú špekuláciu.

Šéf firmy Real Vision upozorňuje, že sa neradí do kategórie tých, ktorí očakávajú apokalyptické scenáre pre svetovú ekonomíku preto fandí Bitcoinu. Ten je podľa neho totiž zaujímavý aj v tradične fungujúcej ekonomike.

Raoul Pal sa vyjadril aj k zlatu, ktoré v porovnaní s Bitcoinom nepovažuje za také atraktívne. ,,Keď sa pozriete na makrodata, Bitcoinysa začne čoskoro vymykať z týchto vzorcov, ktoré sa formuje a bude masívne prekonávať zlato. Som si tým 100% istý. V takom prípade prečo by som mal mať zlato?,” spýtal sa.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne