Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mení sa vyspelosť Bitcoinu? Už s ním hocičo len tak nezatrasie

Článok

Bitcoin sila
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Správ, ktoré mohli negatívne ovplyvniť cenu bitcoinu, bolo v priebehu posledných týždňov naozaj mnoho. No nič také sa nestalo a Bitcoin naďalej prejavuje náznaky toho, že je pripravený pokračovať vo svojom cenovom raste. Upozornila na to spoločnosť Coinshares.

Medzi faktory, ktoré mohli mať na cenu Bitcoinu negatívny vplyv, patria predovšetkým správy o hacku burzy KuCoin, o razii voči vedeniu poprednej burze BitMEX zo strany dvoch amerických orgánov (FBI a CFTC), o tom ako regulátor vo Veľkej Británii FCA podnikol kroky k zákazu kryptoderivátov či vyjadrenie Donalda Trumpa, ktorý odložil všetky prípadné finančné stimuly súvisiace s dopadmi pandémie koronavírusu a s podporou pre trápiace sa americké podniky až na povolebné obdobie.

Kým Bitcoin v minulosti prejavoval znaky toho, že je veľmi náchylný na každú negatívnu správu, teraz takpovediac stojí pevne na oboch nohách. ,,Vyplýva mi z toho, že držitelia bitcoinu nie sú vôbec nervózni. Preto mením moje krátkodobé očakávania z neutrálnych na pozitívne,” skonštatoval na margo týchto udalostí výkonný predseda firmy CoinShares Danny Masters.

,,Počas 30 rokov obchodovania bolo mojim hlavným pravidlom konať, keď sa správy neodzrkadlia na cene daného aktíva. Keďže som bol pritom ako bola hacknutú burza MtGox, ako Bitcoin zakázali v Číne, ako hackli Bitfinex a pri ďalších iných príbehoch tohto rozvíjajúceho sa trhu, ktoré ovplyvnili históriu Bitcoinu, bol som veľmi prekvapený z toho, že teraz v prípade správ najmä v súvislosti s BitMEX-om nedošlo k žiadnemu výraznému negatívnemu pohybu,” doplnil.

Tento fakt nesporne podporuje tézu, že z Bitcoinu sa stáva čoraz váženejšie a vyzretejšie aktívum. Nepochybne tomu prispievajú aj správy o rastúcom záujme inštitucionálnych investorov, čo potvrdili aj nedávne akvizície Microstrategy, Square či naposledy Stone Ridge.

,,Myslím si, že tieto kroky (spomínaných firiem) sú iba začiatkom stratégie diverzifikácie pokladnice, ktorá prebehne u mnohých technologických a platobných spoločnosti po celom svete,” uviedol Masters, ktorý sa tak pridal k ďalším investorom očakávajúcim, že firmy začnú prilievať do Bitcoinu čoraz viac peňazí.

My dopĺňame, že posledným externým fundamentom, ktorá výrazne zamával s cenou bitcoinu, bolo vypuknutie pandémie koronavírusu v marci 2020. Vtedy sa prepadol akciový trh a Bitcoin je ho správanie takmer dokonale kopíroval. Obom trhom sa však od oného dátumu zatiaľ darí.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne