Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet bitcoinov na burzách výrazne klesol. Čo to znamená?

Článok

bitcoin-penazenka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Počet bitcoinov, ktoré majú pod kontrolou kryptomenové burzy, prvýkrát po dvoch rokoch klesol pod úroveň 2 500 000 BTC. V prípade najznámejšej kryptomeny to môže byť pozitívna správa.

Predpoklad, že ide o pozitívny fundament je založený na tom, že keď ľudia posielajú svoje bitcoiny na burzu, chystajú sa s nimi obchodovať a teda predávať ich. Naopak keď bitcoiny mieria z búrz na peňaženky užívateľov a teda počet bitcoinov na burzách sa zmenšuje, znamená to, že si ich odkladajú na dlhšiu dobu. Ak je teda tento predpoklad správny, Bitcoin je v tomto smere v najlepšej nálade za posledné dva roky.

,,Ľudia si pomaly uvedomujú, čo niektorí z nás vedia už poriadne dlho. Bitcoin je aktuálne najzdravšou menovou politikou a vy si nemôžete dovoliť odísť od najvýkonnejšieho aktíva desaťročia,” uviedol pre Cointelegraph na margo týchto noviniek spoluzakladateľ firmy Nexo Antoni Trenchev.

Trend “miznutia” bitcoinov z búrz však nemožno pripasovať len tomu, že si ich užívatelia vyberajú na vlastné peňaženky. Značná časť z nich totiž presúva bitcoiny aj do rôznych fondov a volí riešenia pre úročenie bitcoinov aké ponúkajú napríklad firmy Nexo či Celsius.

Okrem toho sa čoraz viac bitcoinov tokenizuje skrz wBTC, aby ich majitelia mohli využívať výhody, ktoré prináša DeFi sektor. Ďalším dôvodom úbytku bitcoinov na burzách môžu byť akumulácie veľkých spoločnosti. Okrem Grayscale, ktorá má pod kontrolou približne 2,5% všetkých vyťažených BTC tento rok nakúpili množstvo bitcoinov aj firmy ako Microstrategy, Square či Stone Ridge.

Pokiaľ ide o samotné burzy, zaujímavé je, že veľký úbytok bol sledovaný najmä na účtoch Bitfinexu, BitMexu či Huobi. Na Binance a Coinbase k výraznejšiemu úbytku BTC nedošlo.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne