Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptomenám škodiť? Založí vlastnú kryptomenu?

Článok

PayPal
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ako sme to načrtli už v našom včerajšom článku, správa o tom, že spoločnosť PayPal v roku 2021 oficiálne vstúpi do sektora kryptomien, nemusí byť taká senzačná, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Naznačujú to aj viaceré vyjadrenia popredných spoločnosti. Napríklad firma Satoshi Labs sa vo svojom blogovom príspevku vyjadrila, že PayPal pravdepodobne nezačal podporovať Bitcoin z dôvodu, že chce podporiť samotnú adopciu kryptomien. V tom prípade by totiž určite umožnil držanie privátnych kľúčov jeho užívateľom, čo sa diať nebude.

,,Ak sa milióny nových ľudí dostanú k Bitcoinu práve cez PayPal, budú čeliť vážnemu nedostatku informácii, čo bude ohrozovať ich skúsenosti a podkopávať kľúčové vlastnosti, ktoré prinášajú kryptomeny,” upozornil výrobca populárnej hardvérovej peňaženky Trezor. ,,Nikto by nemal považovať financie držané výhradne v rukách tretej strany za tie, ktoré vlastní. Ak z dlhodobého hľadiska PayPal bude pokračovať v tomto trende bez konzultácii s komunitou a nenechá užívateľov ovládať ich privátne kľúče, neprináša tomuto sektoru žiadnu hodnotu.”

SatoshiLabs sa taktiež domnieva, že PayPal sa môže pred nováčikmi dostáť nezaslúžene do role akéhosi odborníka na kryptomeny vďaka tomu, že má významné postavenie v sektore elektronických platieb. ,,Najväčším rizikom je, že ich vplyvom si získajú renomé experta v oblasti kryptomien. To by ohrozilo to, čo sa tak dôsledne vytvára našou komunitou, ktorá by mohla byť prehlušená dezinformovanými masami, ktoré privedie do trhu PayPal.”

Nie príliš nadšený z oznámenia PayPal, respektíve spôsobu, akým budú kryptomeny prinášať ľudom, bol aj riaditeľ Blockchain.com Peter Smith. Ten skonštatoval: ,,Videli sme, čo sa stalo s Robinhood a dnes to sledujeme znova. Kryptomeny majú byť o finančne slobode. Sú to moderné peniaze, ktoré môže ovládať ktokoľvek z kadiaľkoľvek. Aj keď sme radi, že skrz payPal si získava prístup ku kryptomenám ďalšie publikum, ich služba bude obmedzovať možnosť vlastnej úschovy kryptomien respektíve slobody transakcií.”

Ďalšie správy v súvislosti s Paypal

Bloomberg v nadväznosti na oznámenie PayPal vstúpiť do sektora kryptomien upozornil, že táto firma sa podľa všetkého snaží získať pod svoje krídla spoločnosť BitGo Inc. Tá má okrem iného výrazný vplyv na WrappedBTC (wBTC), čo podľa kritikov ohrozuje decentralizáciu tokenizovanej verzie BTC na blockchaine Ethereum. BitGo je správcom kryptomien, za ktorým stoja spoločnosti Goldman Sachs a Galaxy Digital.

CEO spoločnosti CoinShares Meltem Demirors (firma CoinShares vlastní druhý najväčší počet BTC spomedzi amerických komerčných firiem) si myslí, že PayPal čoskoro oznámi spustenie vlastného tokenu. ,,Nebol by som tým prekvapený, keby to urobili v najbližších 6 až 12 mesiacoch. Pravdepodobne pôjde o digitálnu menu podobnú doláru.”

Trader Willy Woo odvolávajúci sa na dáta Glassnode skonštatoval, že Bitcoin má v súčasnosti okolo 187 miliónov hodlerov, čo je výrazne menej, než je užívateľská základňa PayPalu v podobe 487 miliónov užívateľov. Znamená to, že PayPal má obrovský potenciál priviesť do trhu nových ľudí

Zdroj: cointelegraph.com

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne