Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin posilňuje, no medzitým sa upozorňuje na jeho centralizovanú ťažbu. Ethereum rastie hashrate aj poplatky. Back tvrdí, že Satoshi by už nemal dnes silu ovplyvniť Bitcoin. Je tu tradičný víkendový súhrn TOP správ týždňa zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Je rastúca centralizácia ťažby Bitcoinu v Číne skutočným problémom? Tejto téme sme sa venovali už v priebehu týždňa, no zaujala nás natoľko, že sme ju prebrali aj s odborníkmi zo slovenskej a českej scény. Odpovedali Andrej Cabaj, Dušan Matuška, Juraj Bednár, Jaromír Tesař, Adam Kracík a David Stancel. Celý článok s odpoveďami respondentov nájdete tu.

ANKETA: Ohrozuje decentralizáciu Bitcoinu vplyv Číny na jeho ťažbu? Odpovedali Cabaj, Matuška, Kracík, Tesař, Bednár a Stancel

Bitcoin zažíva najväčšiu mediálnu kampaň v histórii. Spoločnosť Grayscale sa totiž rozhodla propagovať investície do kryptomien v celonárodnom vysielaní na televíziách CNBC, MSNBC, FOX a Fox Business. Reklamu, ktorá sa aktuálne vysiela, si môžete pozrieť v tomto článku. Pravdou však je, že čelí aj kritike, nakoľko podľa mnohých nedostatočne informuje o výhodách Bitcoinu a dokonca v nej ani nezaznie slovo Bitcoin. Svoje však zrejme dosiahla, pretože Grayscale koncom týždňa oznámila, že dosiahla tento týždeň vôbec najlepšie výsledky v doterajšej histórii, kdeže investori skrz jej produkty “natlačili” do kryptomien až 217 miliónov dolárov. Podrobnosti sa dočítate tu.

Adam Back si myslí, že ak by sa raz aj vrátil Satoshi Nakamoto, nemal by dnes už dostatočnú moc na to, aby “ovládol” Bitcoin a to napriek tomu, že sa mu pripisuje držanie vyše milióna BTC.  ,,Myslím si, že Bitcoin je v súčasnosti už dosť decentralizovaný, aby odmietol Satoshiho názory, aj keby sa zbláznil (zbláznil myslí v tom zmysle, že by sa vrátil naspäť na scénu),” uviedol CEO firmy Blockstream, ktorý je považovaný za jedného z najvplyvnejších ľudí bitcoinovej scény a dokonca bol viackrát označený práve on za Satoshiho Nakamota (čo samozrejme poprel).

Skutočnosť, že Bitcoin atakuje hranicu 12 tisíc dolárov, prispela k tomu, že jeho kapitalizácia už predbehla najväčšiu americkú banku Bank of America. Viac sa dozviete tu.

Ktoré obchodovateľné assety sú najsledovanejšie? Podľa blogového príspevku populárneho trading webu TradingView jednoznačne dominujú automobilka Tesla od vizionára Elona Muska a kryptomena Bitcoin. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Kontroverzný prezident USA Donald Trump naznačil, že by chcel znížiť dane z kapitálových výnosov, čo by mohlo byť dobrou správou nielen pre investorov do tradičných aktív, ale aj pre tých, ktorí sa sústredia na kryptomeny. Viac sa dočítate tu.

CEO spoločnosti Abra Bill Barhydt tvrdí, že všetky kroky americkej vlády, ktoré vedú k rastu inflácie, pričom v súčasnosti sa počíta už so 4% nárastom, budú viesť k tomu, že Bitcoin „zažiari”. Téme sme sa venovali tu.

Akciový trh je podľa Buffetovho indikátoru v „teritórií bubliny“, čo by mohlo ohroziť aj Bitcoin za predpokladu, že by sa potvrdila jeho korelácia s akciami na čele s indexom S&P500. Téme sme sa venovali ešte v pondelok v tomto článku.

Altcoiny

Hashrate kryptomeny Ethereum rastie do výšin, čo podčiarkuje, že aktuálne je ETH vo veľmi bullish sentimente. Popri tom však rastú aj transakčné poplatky, ktoré dokonca dva dni po sebe dosiahli nove all-time-high, čo už nie je taká pozitívna správa. Pri niektorých DeFi projektoch dokonca atakovali v rámci smart kontraktov absurdnú sumu 100 dolárov.

Kontroverzný austrálsky podnikateľ a vedec Craig Wright, ktorý stojí na čele kryptomeny Bitcoin SV a vyhlasuje o sebe, že práve on je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto (no nikdy to nepodložil dôkazmi) sa dočká vlastného dokumentu. Zafinancuje mu ho jeho dobrý priateľ, miliardár Calvin Ayre. Dá sa predpokladať, že dokument bude natáčaný v duchu, aby spropagoval Bitcoin SV a Wrighta ako autora BTC.

Veterán Peter Brand, ktorý je rešpektovaným obchodníkom na akciových trhoch s vyše 40 ročnou praxou, upozornil, že Tether, teda stablecoin USDT, je  “Nehoda, u ktorej sa čaká, kedy sa stane. Tether je len ďalšia fiatová mena“. Brandt si teda po čase opäť kopol do najznámejšieho stablecoinu, ktorého držanie v minulosti označil za veľmi nebezpečné.

TIP NA ZÁVER

Viete ako správne držať kryptomeny? Máte ich na burze, alebo peňaženke, ku ktorej disponujete privátnym kľúčom? Viete ako si ochrániť seed, aby sa vám nestratil, nepoškodil alebo vám ho neukradli? Pozrite si zaujímavé video v slovenčine, ktoré vám dá základné odporúčania, ako nepodceniť bezpečnosť úschovy kryptomien, od ktorých dozaista očakávate jedného dňa pekné zhodnotenie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.