Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Reklama Grayscale propagujúca investovanie do Bitcoinu čelí kritike

Článok

bitcoooin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Včera sme vás informovali, že spoločnosť Grayscale Investments začala v popredných amerických televíziách vysielať reklamu propagujúcu investovanie do Bitcoinu skrz jej služby. Ide o najväčšiu a najintenzívnejšiu reklamnú kampaň súvisiacu s kryptomenami v doterajšej histórii.

Ako sme však naznačil už vo včerajšom článku, samotné spracovanie reklamy nie je príliš šťastné. Kritika preto graduje.

 ,,Čakal som od toho oveľa viac. Nepresvedčila ma, aby som podnikol nejakú akciu,” škonštatoval na Twitteri Baskstreet Trader.

 ,,Nemôžem uveriť, že ste na túto reklamu minuli toľko peňazí a ani v nej nezaznelo slovo Bitcoin. Popri tom sa tam objavujú Bitcoin Cash a Ethereum Classic, čo sú kryptomeny, ktoré sú teraz pod centralizovaným útokom. Bol som z tej myšlienky nadšený ale musím povedať, že teraz som veľmi sklamaný,” skonštatoval zas John Miles.

Populárny Twitter kanál Bitcoin Meme Hub reagoval azda najvtipnejším spôsobom. Jednoducho slovo Bitcoin zapracoval do upravenej verzie tak, aby ho každý zreteľne počul:

Spoločnosť Grayscale Investments má aktuálne v správe kryptomeny v celkovej hodnote 5,7 miliardy dolárov. V priebehu tohto roka boli obdobia, kedy Bitcoiny skupovala v rýchlejšom tempe, než sa stíhali vôbec ťažiť. Okrem BTC ponúka inštitúciám aj možnosť investovania do Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Horizen, Litecoin, Stellar Lumens, XRP a ZCash.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne