Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Trend je podľa TradingView jasný: Ľudia milujú Bitcoin a Teslu!

Článok

Tesla Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin a Tesla sú aktuálne jednoznačne najobľúbenejšie assety z pohľadu návštevnosti a sledovania ich grafov. Vyplýva to z dát, ktoré zverejnil portál TradingView, ktorý je najnavštevovanejšou platformou určenou na technickú analýzu a cenový vývoj rôznych obchodovateľných aktív.

Podľa júlových údajov je Tesla, ktorá sa obchoduje na burzách pod skratkou TSLA, vôbec najpopulárnejším investičným aktívom. Hneď po nej nasleduje Bitcoin. Tretí je Boeing.

TradingView uviedol, že v prípade Bitcoinu majú najväčší záujem o sledovanie jeho cenového vývoja ľudia z amerických štátov Washington, Kalifornia a Oregon. ,,Východné pobrežie miluje kryptomeny zo všetkých najviac,” uviedla firma vo svojom blogu.

Bitcoin a Tesla sa radia v tomto roku k najvýnosnejším vysokokapitalzovaným aktívam. Bitcoin, ktorý sa aktuálne obchoduje tesne pod úrovňou 12 tisíc dolárov, bol v marci po vypuknutí pandémie koronavírusu len na cene 3800 dolárov. Tesla rastie ešte rýchlejšie. Po marcovom prepade k 350 dolárom dosiahla svoj júlový strop na úrovni 1750 dolárov.

Mnohí veria, že za úspechmi Tesla stojí najmä kultový pátos, ktorý celej firme dodáva Elon Musk, stojaci taktiež na čele ďalšej mimoriadne úspešnej firmy SpaceX, no taktiež ďalších futuristických firiem ako Neuralink, Boring Company, SolarCity či OpenAI. Musk je pritom častokrát zmieňovaný aj v kryptosektore, hoci tvrdí, že vlastní len 0.25 BTC.

YouTube kanál Zaujalo ma sa nedávno venoval všetkým projektom Elona Muska a taktiež naznačil, že by teoreticky mohol byť aj záhadným tvorcom Bitcoinu, ktorého poznáme len pod pojmom Satoshi Nakamoto. Viac sa dozviete vo videu:

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne