Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Hashrate Ethereum rastie do výšin. Je to pre ETH bullish správa?

Článok

Ethereum ťažba
Ethereum ťažba

Hashrate Ethereum, teda celková výpočtová sila vynaložená na ťažbu tejto kryptomeny, dosiahla 20-mesačné maximum. To je pri súčasnom raste ceny pozitívny signál naznačujúci, že tento trend by mohol pokračovať.

Podobne ako v prípade Bitcoinu, aj u Ethereum platí, že čím je hashrate vyšší, tým je sieť bezpečnejšia. Zároveň to naznačuje, že ťažiari zvyšujú svoje úsilie o vyťaženie nových Etherov, pretože predpokladajú ďalší rast ich hodnoty.

Spoločnosť Glassnode uviedla, že za rast hashrate Ethereum pravdepodobne poháňa predovšetkým výrazne rastúci trend záujmu o decentralizované financovanie (DeFi). Ethereum v tomto sektore zohráva významnú úlohu, keďže je blockchainom, na ktorom sú postavené viaceré významné DeFi projekty.

Faktorom, ktorý popri tom ovplyvňuje nárast hashrate, je rastúci počet transakcií v sieti. Tá sa totiž stáva preťaženejšou, čo vedie k vyšším poplatkom za ich realizáciu. A tieto poplatky sú platené práve ťažiarom.

Ich príjmy z poplatkov za posledné dva mesiace výrazne stúpli a dosiahli historicky najvyšší nárast o 18% (30 dňový kĺzavý priemer). Zaujímavé taktiež je, že za poplatky v sieti Ethereum sa aktuálne platí výrazne viac než u Bitcoinu – ide o viac než jeden milión dolárov denne.

Či ide pre Ethereum o dobré správy, alebo nie, to je zatiaľ predmetom diskusie. Kým jedna strana tvrdí, že vyššie poplatky na transakcie sú negatívne, keďže domotivujú ľudí k používaniu tejto siete, druhá strana je presvedčená, že ide o dôkaz rastúceho záujmu o Ethereum.

Isté je, že ťažiarom Ethereum pomaličky zvoní “umieračik“. Postupným prechodom na generáciu Ethereum 2.0 a koncept Proof of Stake totiž ich úloha postupne úplne vymizne. Transakcie Ethereum by následne mali byť omnoho rýchlejšie a aj výrazne lacnejšie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.