Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Trhová kapitalizácia Bitcoinu dorovnala najväčšiu americkú banku

Článok

Bitcoin banky
Bitcoin banky

Trhová kapitalizácia najväčšej kryptomeny Bitcoin, čiže dolárové vyjadrenie hodnoty všetkých existujúcich bitcoinov, je v čase písania tohto článku vyše 220 miliárd dolárov. To je číslo, ktoré je takmer to totožné s hodnotou najväčšej americkej banky. Podľa Yahoo Finance ňou je Bank of America s kapitalizáciou 226 miliárd USD.

Ešte v apríli bola pritom kapitalizácia Bitcoinu len okolo 130 miliárd dolárov. V tom čase sa písalo, že najbohatší muž sveta Jeff Bezos z Amazonu by mohol za svoj majetok v odhadovanej hodnote 140 miliárd dolárov kúpiť teoreticky všetky bitcoiny v obehu (len teoreticky, pretože v praxi by to bolo nemožné pozn.red.). Vďaka viacerým vplyvom od efektu halvingu až po tlačenie dolárov centrálnou bankou (FED) to už nie je možné. Bitcoin môže pokojne čoskoro zamieriť aj ku kapitalizácii 300 miliárd.

Anthony Pompliano pred pár dňami povedal, že potenciál rastu ceny bitcoinu je stále obrovský. Myslí si, že v budúcnosti môže atakovať až hodnoty 80 či 90 biliónov dolárov. Len k dosiahnutiu prvej miliardy pritom potrebuje  navýšiť svoju hodnotu ešte 4,5-násobne.

Upozorniť však musíme, že hoci prevláda na trhu s bitcoinom aktuálne veľký optimizmus, ktorému najnovšie prispel rast jeho ceny nad 12 tisíc dolárov, stále je v hre aj výraznejšia cenová korekcia. Akciový trh sa medzitým dostal podľa tzv. Indikátoru Warrena Bufetta do zóny “bubliny”, čo naznačuje, že sa môže blížiť jej prasknutie a nakoľko Bitcoin v marci napodobni lprepad akciového trhu, hrozbou naďalej je aj možnosť, že by sa tak mohlo stať opäť. Pri svojich investíciách do kryptomien buďte preto naďalej opatrní.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne