Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Bitcoin zažije najväčšiu mediálnu kampaň v histórii. Spúšťa ju Grayscale

Článok

Bitcoin Grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale Investments, o ktorej sme vás niekoľkokrát informovali ako o najväčšom inštitucionálnom kupcovi Bitcoinov, spustila v Spojených štátoch celonárodnú reklamnú kampaň na propagáciu investícii do Bitcoinu skrz jej služby.

Kampaň, ktorej vizualizáciu včera na Twitteri zverejnil generálny riaditeľ firmy Michael Sonnenshein, sa bude vysielať na televíznych staniciach CNBC, MSNBC, FOX a FOX Business s plánom osloviť desiatok miliónov Američanov.

Firma Grayscale sa sústredí na ponúkanie služieb a správu digitálnych aktív pre inštitucionálnych ale aj retailových investorov a v predchádzajúcom období sme vás o nej informovali ako o najväčšom kupcovi bitcoinov. V istom čase po májovom halvingu dokonca Grayscale skupovala viac bitcoinov, než sa dokázalo v danom čase vyťažiť.

30 sekundový klip obsahuje krátku históriu peňazí od prehistorického obchodovania s tovarom až po modernú fiškálnu politiku, pričom naznačuje, že kryptomeny sú riešením proti rastúcej inflácii.

Reklamy na kryptomeny nie sú v médiách úplnou novinkou, no rozmery kampane, ktorú rozbieha Grayscale sú oproti predchádzajúcim kampaniam gigantické. Investori do kryptomien preto veria, že táto mediálna podpora Bitcoinu jednak zlepší jeho imidž a zaujme ľudí, ktorí sa oň doteraz nezaujímali.

Kritici vyčítajú reklamu najmä to, že nedostatočne poukazuje na hlavné výhody Bitcoinu a pôsobí “príliš akčne”. Otázne teda je, či napriek tomu, že sa bude vyskytovať na obrazovkách často, naozaj prijme ľudí uvažovať nad investíciou do Bitcoinu či iných kryptomien a to či už skrz služby Grayscale, alebo ich priamou kúpou a držaním.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne