Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: Bitcoin zažije najväčšiu mediálnu kampaň v histórii. Spúšťa ju Grayscale

Článok

Bitcoin Grayscale
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale Investments, o ktorej sme vás niekoľkokrát informovali ako o najväčšom inštitucionálnom kupcovi Bitcoinov, spustila v Spojených štátoch celonárodnú reklamnú kampaň na propagáciu investícii do Bitcoinu skrz jej služby.

Kampaň, ktorej vizualizáciu včera na Twitteri zverejnil generálny riaditeľ firmy Michael Sonnenshein, sa bude vysielať na televíznych staniciach CNBC, MSNBC, FOX a FOX Business s plánom osloviť desiatok miliónov Američanov.

Firma Grayscale sa sústredí na ponúkanie služieb a správu digitálnych aktív pre inštitucionálnych ale aj retailových investorov a v predchádzajúcom období sme vás o nej informovali ako o najväčšom kupcovi bitcoinov. V istom čase po májovom halvingu dokonca Grayscale skupovala viac bitcoinov, než sa dokázalo v danom čase vyťažiť.

30 sekundový klip obsahuje krátku históriu peňazí od prehistorického obchodovania s tovarom až po modernú fiškálnu politiku, pričom naznačuje, že kryptomeny sú riešením proti rastúcej inflácii.

Reklamy na kryptomeny nie sú v médiách úplnou novinkou, no rozmery kampane, ktorú rozbieha Grayscale sú oproti predchádzajúcim kampaniam gigantické. Investori do kryptomien preto veria, že táto mediálna podpora Bitcoinu jednak zlepší jeho imidž a zaujme ľudí, ktorí sa oň doteraz nezaujímali.

Kritici vyčítajú reklamu najmä to, že nedostatočne poukazuje na hlavné výhody Bitcoinu a pôsobí “príliš akčne”. Otázne teda je, či napriek tomu, že sa bude vyskytovať na obrazovkách často, naozaj prijme ľudí uvažovať nad investíciou do Bitcoinu či iných kryptomien a to či už skrz služby Grayscale, alebo ich priamou kúpou a držaním.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.