Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin zažiari vďaka krokom americkej vlády, tvrdí Barhydt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CEO spoločnosti Abra Bill Barhydt je presvedčený, že kroky americkej vlády, ktorá sa snaží bojovať s ekonomickými dopadmi pandémie koronavírusu, budú ľudí čoraz viac motivovať k investícii a šetreniu v Bitcoine.

Týmto tvrdením reagoval v podcaste s Anthonym Pomplianom na informácie, podľa ktorých americká vláda už ráta so 4% infláciou dolára. To je podľa Barhydta doposiaľ nepredstaviteľná hodnota. ,,Mám pocit, že už nemajú na výber nič iné než umelé nafúknutie ekonomiky, aby vytvorili jej rast.”

Skutočnosť, že už aj vládne autority pomaly rátajú až so štvorpercentnou infláciou dolára jednoznačne podporujú tézu, že hodnota amerického dolára rapídne klesá. A preto sa investori čoraz viac pozerajú po aktívach, ktoré držia hodnotu majetku a ohrania ich pred jeho znehodnotením. Fanúšikovia Bitcoinu veria, že aj BTC je takéto aktívum, pretože má obmedzené množstvo a jeho ponuka je čoraz menšia.

,,Myslím si, že nastáva pre Bitcoin kľúčové obdobie, kedy sa stane novou triedou aktív,” uviedol Barhydt na margo jeho potenciálu v čase neistoty na trhoch. ,,Cieľom (vlády) nikdy nebolo a nikdy nebude chrániť hodnotu vašich peňazí alebo vášho bohatstva. Podľa definície sú ochotní narušiť hodnotu vašich peňazí, aby dosiahli ekonomický rast.

Následne doplnil čísla z histórie podčiarkujúce tieto tvrdenia. V minulom storočí totiž dolár stratil 99% svojej hodnoty a inflačná kalkulačka od Saving.org odhaduje, že jeden dolár v roku 1920 mal v tom čase hodnotu súčasných 1360 dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne