Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin - palec hore
Bitcoin - palec hore

Bitcoin stále vyčkáva, no fundamenty altcoinov sa množia. Vraj nás čaká veľmi turbulentný záver roka. Medzitým Kiyosaki varuje všetkých pred americkým krachom a odporúča okrem iného aj Bitcoin. Pozrite si tohtotýždňový súhrn TOP správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Bitcoin je najbezpečnejší v histórii! Ťažiari BTC sa už zjavne dokázali spamätať z májového halvingu, čo potvrdzuje nárast hashrate a tiež obťažnosti ťažby. Tá dosiahla novú rekordnú hodnotu. To je nielen dobrá správa pre bezpečnosť siete, ale naznačuje to aj to, že mineri stále dôverujú rastu ceny tejto kryptomeny. Podrobnosti a dozviete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Robert Kiyosaki, ktorý je autorom svetoznámeho bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” upozorňuje, že potenciálny bankrot amerického doláru je nebezpečne blízko. Ľudom preto odporúča pripraviť sa na tuto udalosť a investovať do zlata, striebra a taktiež bitcoinu. Viac sa dozviete v tomto slovenskom videu s názvom „Čakajú nás obrovské problémy. Pripravte sa“.

Vyzerá to tak, že inštitucionálny záujem o investície do Bitcoinu minimálne nateraz ochladol. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že Grayscale, ktorá akumulovala BTC vo vysokom tempe, v posledných troch týždňoch nekúpila ani jeden. Tému sme rozobrali tu.

Bitcoin by mal prestať korelovať s akciami a viac korelovať so zlatom. Akcie sú totiž čoraz rizikovejšie a ak Bitcoin bude napodobňovať ich pohyby, môže padnúť spolu s nimi. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Spustenie Bitcoin ETF je len otázkou času. Myslí si to Michael Sonneshein zo spoločnosti Grayscale Investments, ktorý však zároveň priznal, že regulátori na čele so SEC si doteraz jednoducho nemohli dovoliť ETF na kryptomeny schváliť.

Chris Burniske z PlaceHolder Capital sa domnieva, že trh s kryptomenami zažije koncom roka veľké turbulencie. Vymenoval hneď niekoľko zaujímavých dôvodov, prečo tomu tak bude. Dočítate sa o nich v tomto článku.

Po medializovanom hacku Twitteru, v rámci ktorého boli napadnuté účty mnohých celebrít vrátane Elona Muska, Jeffa Bezosa či politika Joea Bidena, sa opäť ukázal ako neznalec Bitcoinu známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff, ktorý uviedol, že centralizovaného Twitteru je len predzvesťou samotného hacku Bitcoinu. O tom, že hacknuť Twitter a Bitcoin je obrovský rozdiel, sme písali tu.

Altcoiny

Spustenie dlho očakávanej “fazy 0” novej generácie blockchainu Ethereum s označením “Ethereum 2.0” sa možno opäť odloží. Naznačil to rozhovor na Reddite s poprednými vývojármi tejto kryptomeny Vitalikom Buterinom a Justinom Drakeom. Kým Buterin sa totiž domnieva, že všetko sa stihne ešte tento rok, Drake naznačil skôr neskorší termín. Viac sa dočítate tu.

Kým dátum spustenia Ethereum 2.0 zatiaľ vôbec nie je zrejmý, fundamenty tejto kryptomeny hovoria jasnou rečou. Upozornil na ne CEO platformy RealT, ktorý vymenoval niekoľko argumentov, ktoré potvrdzujú, že Ethereum stále naberá na sile.

Medzi vážne problémy Ethereum patrí však škálovateľnosť , čiže priepustnosť transakcií a kým Ethereum neprejde na spomínane Ethereum 2.0 a s tým súvisiaci proof-of-stake, tento problém bude stále aktuálny. Pomocnú ruku však môže poskytnúť technolóigia Matic network, ktorú by mohlo Ethereum začať využívať. Viac sa dočítate tu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Messari Ryan Selkis si myslí, že Cardano bude mať po spustení mainnetu Shelley stále veľký priestor pre rast ceny. Odvodzuje to od skutočnosti, že do stakingu na testnete sa zapojilo približne len 40% celkových ADA mincí v obehu, pričom po spustení mainnetu to môže byť pokojne aj dvojnásobok. Tým sa zníži celkový obeh mincí, ktoré budú na predaj. Podrobnosti sa dozviete tu.

Stablecoiny, čiže kryptomeny, ktoré kopírujú cenu fiatových mien respektíve iných podkladových aktív, majú najvyššiu kúpnu silu v histórii. Môže to byť pozitívny fundament aj pre samotný Bitcoin. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

CEO burzy OKEx Jay Hao uviedol, že rast hodnoty kryptomeny DogeCoin nie je vtipom. Myslí si, že tento altcoin ma skvelý marketing a stále sa na ňom pracuje, čo sa o mnohých kryptomenách, ktoré vznikli na základoch Bitcoinu (Litecoin je forkom Litecoinu) nedá povedať.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.