Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Schiff opäť nepochopil Bitcoin. Myslí si, že hack Twitteru je predzvesťou hacku Bitcoinu

Článok

peter-schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Notoricky známy kritik Bitcoinu a propagátor investícii do zlata v jednej osobe Peter Schiff opäť pobavil kryptomenovú komunitu, keď medzi svojimi followermi na Twitteri skonštatoval, že včerajší hack Twitteru môže byť predzvesťou samotného hacku Bitcoinu.

Peter Schiff týmto tweetom zjavne potvrdil predovšetkým to, že stále nepochopil, akým spôsobom Bitcoin funguje a že jeho prípadný hack je neporovnateľne zložitejší, než hack centralizovanej platformy akou je Twitter.

Veľký hack na Twitteri: Bitcoin bol zneužitý v rámci veľkého podvodu

K tweetu známeho investora do zlata sa na vyjadril aj spoluzakladateľ Paralelnej Polis Pavel Lupták, ktorý povedal Cointelegraphu, že hack Twitteru nemá nič spoločné s Bitcoinom.

,,Bol to hack Twitteru, nie Bitcoinu. Bitcoin bol len použitý týmito podvodníkmi ako nástroj, ako od nich získať peniaze. Samozrejme môže to byť zlé pre reputáciu Bitcoinu (očakávam, že niektoré kryptozmenárne začnú blokovať tieto ukradnuté bitcoiny). Ale primárne je to hlavne problém pre reputáciu Twitteru, ktorý nedokáže ochrániť účty svojich užívateľov.”

Lupták zdôraznil, že v súvislosti s týmto hackom zohral Bitcoin len úlohu média pre presun hodnoty medzi podvedenými ľuďmi a hackermi. Pravdepodobne z toho dôvodu, že je decentralizovaný a nikto nedokáže zabrániť alebo zvrátiť potenciálnu transakciu. ,,Je dôležité vedieť, že väčšina podvodníkov používa fiatové peniaze. Nie je to problém Bitcoinu. Každá mena môže byť použitá na podvod.“

Zároveň upozornil, že Bitcoin je decentralizovaný protokol, má tisíce nodov, všetko je transparentné a auditovateľne. Všetky tieto prednosti robia celú sieť Bitcinu omnoho ťažšie hacknuteľnú než Twitter.

Cointelegraph zhrnul, že teoretickou možnosťou napadnutia Bitcoinu je takzvaný 51% útoku – bolo by to však neuveriteľné náročné a nákladné a preto sa o to dodnes žiadny hacker ani len nepokúsil, nehovoriac o tom, že Bitcoin je vďaka stúpajúcemu hashrate čoraz bezpečnejší. Bitcoin existuje od roku 2009 a dodnes nebol ukradnutý žiadny bitcoin.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne