Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľký hack na Twitteri: Bitcoin bol zneužitý v rámci veľkého podvodu

Článok

HACK
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Starý trik dobre známy už z kryptobullrunu v roku 2017 žiaľ opäť a zrejme v historicky najväčších rozmeroch zasiahol sociálnu sieť Twitter. Hackerom sa totiž podarilo uverejniť skrz oficiálne účty mnohých známych osobností a spoločností vrátane Twitteru Elona Muska či burzy Binance podvodné “tweety”, skrz ktoré sa snažili od príliš dôverčivých ľudí dostať k ich bitcoinom.

Keď niečo znie príliš dobre na to, aby to bola pravda, s najväčšou pravdepodobnosťou to pravda nebude. Toto pravidlo funguje všade a obzvlášť dvojnásobne u kryptomien. A vám teda hocikto povie, aby ste mu niečo poslali (napr. 1BTC) a on vás za to odmení dvojnásobkom tejto hodnoty (2 BTC), je to BLBOSŤ a hlavne PODVOD. Verím, že mnohým čitateľom tohto článku je to absolútne jasné, no žiaľ mnohí – obzvlášť nováčikovia, sa ešte stále dokážu popáliť. Jednoducho ak ste si kúpili krypto prvýkrát pred dvoma týždňami, veľa toho o nich zatiaľ neviete a zrazu vidíte takúto neodolateľnú ponuku… Nuž, môžete naletieť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Čo sa vlastne stalo?

Včerajší deň rozhodne nepomôže reputácii kryptomien (hoci tie sú v tom úplne nevinne), keďže boli zneužité na rozsiahly hackerský útok naprieč oficiálnymi účtami mnohých celebrít. Azda najväčšiu pozornosť upútal Twitter vizionára Elona Muska, kde bol publikovaný takýto status:

,,Cítim potrebu podeliť sa kvôli pandémii koronavírusu. Do hodiny zdvojnásobím akúkoľvek BTC platbu, ktorá príde na moju BTC adresu. Veľa šťastia všetkým, dávajte na seba pozor.”

Tento “tweet“ tvrdí, že ak niekto pošle na uvedenú adresu napríklad 1 BTC, tak mu Musk pošle do hodiny naspäť 2 BTC. Samozrejme ide o podvod. Účet Muska bol zneužitý a v žiadnom prípade nechce „množiť” bitcoiny, ktoré mu budú zaslané (mimochodom Musk tvrdí, že vlastí len 0.25BTC).

Podobné podvodné tweety v rovnakom duchu len s mierne pozmeneným textom sa objavili následne aj na účtoch Jeffa Bezosa z Amazonu, politika Joea Bidena,  Bila Gatesa, Baracka Obamu, Kim Kardashian, Kanyeho Westa a mnohých ďalších. Nuž a žiaľ hacknuté boli aj účty kryptoburz Coinbase, Gemini či Binance. Dosah podvodu bol naozaj obrovský a mnoho dôverčivých ľudí sa mohlo spáliť. Obzvlášť keď sa objaví takáto informácia na Twitteri zmenárne, z ktorej bežne bitcoiny naozaj kupujete.

Na záver ešte jedna pikoška – Nebol by to líder kryptomeny Tron kotroverzný Justin Sun, keby sa nepokúsil túto situáciu využiť na vlastný marketing. Krátko po medializácii informácii o tomto podvode totiž sľúbil, že za dolapenie týchto hackerov ponúka odmenu milión dolárov.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.