Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF je len otázkou času, tvrdí zástupca Grayscale

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Michael Sonneshein, ktorý je vedúcim riaditeľom spoločnosti Grayscale Investments si myslí, že schválenie Bitcoin ETF je len otázkou času.

Sonneshein to vyhlásil počas rozhovoru so spoluzakladateľom Morgan Creek Digital Anthonym Pomplianom, v ktorom však priznal, že regulátori jednoducho ešte zatiaľ nie sú pripravení schváliť ETF na najznámejšiu kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Schválenie prvého Bitcoin ETF by bolo v očiach mnohých odborníkov akýmsi míľnikom, ktorý by definitívne spravil z Bitcoinu tradičné obchodovateľné aktívum a uznal jeho legitimitu. Napriek tomu v súčasnosti už existuje mnoho iných regulovaných spôsobov, ako sa k BTC môžu dostať aj inštitucionálni investori. Aj preto sa polemizuje nad tým, do akej miery je tento produkt pre adopciu Bitcoinu u veľkých hráčov vôbec potrebný. V roku 2017 by bolo schválenie ETF dozaista obrovskou vecou, no dnes, keď je tu Bakkt, Grayscale, Coinbase Custody a ďalšie iné regulované služby, nemusí byť tlak na schválenie prvého bitcoinoveho ETF až taký obrovský. Hoci samozrejme možný dopad shválenia ETF na Bitcoin sa nesmie podceňovať.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zatiaľ zamietla všetky predchádzajúce žiadosti z dôvodu, že si nie je istá nemanipulovateľnosťou ceny bitcoinu. Znepokojujú ju vraj najmä aktivity na neregulovaných burzách a hodnovernosti trhu nenahráva ani skutočnosť, že mnohé neregulované burzy používajú takzvaný washtrading, v rámci ktorého umelo nafukujú obchody, aby pôsobili likvidnejšie. Aj tento trend je však zdá sa na ústupe, nakoľko obchodníci čoraz viac uprednostňujú burzy, ktoré majú lepšie referencie a pracujú transparentnejším spôsobom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.