Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF je len otázkou času, tvrdí zástupca Grayscale

Článok

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Michael Sonneshein, ktorý je vedúcim riaditeľom spoločnosti Grayscale Investments si myslí, že schválenie Bitcoin ETF je len otázkou času.

Sonneshein to vyhlásil počas rozhovoru so spoluzakladateľom Morgan Creek Digital Anthonym Pomplianom, v ktorom však priznal, že regulátori jednoducho ešte zatiaľ nie sú pripravení schváliť ETF na najznámejšiu kryptomeny.

Schválenie prvého Bitcoin ETF by bolo v očiach mnohých odborníkov akýmsi míľnikom, ktorý by definitívne spravil z Bitcoinu tradičné obchodovateľné aktívum a uznal jeho legitimitu. Napriek tomu v súčasnosti už existuje mnoho iných regulovaných spôsobov, ako sa k BTC môžu dostať aj inštitucionálni investori. Aj preto sa polemizuje nad tým, do akej miery je tento produkt pre adopciu Bitcoinu u veľkých hráčov vôbec potrebný. V roku 2017 by bolo schválenie ETF dozaista obrovskou vecou, no dnes, keď je tu Bakkt, Grayscale, Coinbase Custody a ďalšie iné regulované služby, nemusí byť tlak na schválenie prvého bitcoinoveho ETF až taký obrovský. Hoci samozrejme možný dopad shválenia ETF na Bitcoin sa nesmie podceňovať.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zatiaľ zamietla všetky predchádzajúce žiadosti z dôvodu, že si nie je istá nemanipulovateľnosťou ceny bitcoinu. Znepokojujú ju vraj najmä aktivity na neregulovaných burzách a hodnovernosti trhu nenahráva ani skutočnosť, že mnohé neregulované burzy používajú takzvaný washtrading, v rámci ktorého umelo nafukujú obchody, aby pôsobili likvidnejšie. Aj tento trend je však zdá sa na ústupe, nakoľko obchodníci čoraz viac uprednostňujú burzy, ktoré majú lepšie referencie a pracujú transparentnejším spôsobom.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne