Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Fundamenty Ethereum hovoria jasnou rečou. Projekt rastie na sile

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hodnota kryptomeny Ethereum (ETH) je výrazne vzdialená svojim rekordom dosiahnutým počas predchádzajúceho bullrunu (o približne 80%), no mnohé metriky naznačujú, že je na tom lepšie, než kedykoľvek predtým.

Na zaujímavé údaje o pokrokoch Ethereum upozornil David Hoffman, CEO platformy RealT, ktorý vymenoval tieto významné fundamenty dvojky na trhu:

  • Hodnota stablecoinov postavených na Ethereum blockchaine dosiahla 8 miliárd dolárov, čo tvorí jednu tretinu kapitalizácie ETH
  • Hodnota tokenov uzamknutých v DeFi projektoch postavených na Ethereum dosiahla 2,2 miliardy dolárov, čo je viac než 200% nárast od začiatku roka
  • Množstvo DeFi užívateľov presiahlo 250 tisíc
  • Volume na decentralizovaných burzách postavených na Ethereum prekonalo 500 miliónov dolárov za týždeň

Taktiež uviedol, že Ethereum začína robiť pokroky v tokenizácii pozemkov. V súčasnosti je ich hodnota už 2,1 milióna dolárov. Rekordy zaznamenáva aj v priemernej hodnote zaplatených denných poplatkov za transakcie – v súčasnosti sú na úrovni okolo 0,7 milióna USD.

Prečo však cena Ethereum napriek týmto fundamentom výraznejšie nerastie? To je určite dobrá otázka, na ktorú zrejme neexistuje jednoduchá odpoveď. Pravdou je, že ceny kryptomien sú stále zjavne veľmi špekulatívne a veľakrát ich dokáže ovplyvniť viac fáma, než významný fundament.

Napriek tomu existuje presvedčenie, že spustenie novej generácie Ethereum 2.0 bude dostatočne býčím signálom, ktorý vyženie cenu tejto kryptomeny rapídne hore. Dôvodom bude najmä prechod na staking, ktorý motivuje mnohých držiteľov ETH držať tieto mince a množiť ich. V obehu tak bude menej ETH na predaj a stanú sa vzácnejšie. Nehovoriac o tom, že prechod na proof of Stake urobí celý blockchain výrazne rýchlejším a lacnejším, pokiaľ ide o poplatky za transakcie. To môže výrazne pomôcť najmä sektoru DeFi, ktorý sa na Ethereum udomácnil.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne