Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Fundamenty Ethereum hovoria jasnou rečou. Projekt rastie na sile

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hodnota kryptomeny Ethereum (ETH) je výrazne vzdialená svojim rekordom dosiahnutým počas predchádzajúceho bullrunu (o približne 80%), no mnohé metriky naznačujú, že je na tom lepšie, než kedykoľvek predtým.

Na zaujímavé údaje o pokrokoch Ethereum upozornil David Hoffman, CEO platformy RealT, ktorý vymenoval tieto významné fundamenty dvojky na trhu:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Hodnota stablecoinov postavených na Ethereum blockchaine dosiahla 8 miliárd dolárov, čo tvorí jednu tretinu kapitalizácie ETH
  • Hodnota tokenov uzamknutých v DeFi projektoch postavených na Ethereum dosiahla 2,2 miliardy dolárov, čo je viac než 200% nárast od začiatku roka
  • Množstvo DeFi užívateľov presiahlo 250 tisíc
  • Volume na decentralizovaných burzách postavených na Ethereum prekonalo 500 miliónov dolárov za týždeň

Taktiež uviedol, že Ethereum začína robiť pokroky v tokenizácii pozemkov. V súčasnosti je ich hodnota už 2,1 milióna dolárov. Rekordy zaznamenáva aj v priemernej hodnote zaplatených denných poplatkov za transakcie – v súčasnosti sú na úrovni okolo 0,7 milióna USD.

Prečo však cena Ethereum napriek týmto fundamentom výraznejšie nerastie? To je určite dobrá otázka, na ktorú zrejme neexistuje jednoduchá odpoveď. Pravdou je, že ceny kryptomien sú stále zjavne veľmi špekulatívne a veľakrát ich dokáže ovplyvniť viac fáma, než významný fundament.

Napriek tomu existuje presvedčenie, že spustenie novej generácie Ethereum 2.0 bude dostatočne býčím signálom, ktorý vyženie cenu tejto kryptomeny rapídne hore. Dôvodom bude najmä prechod na staking, ktorý motivuje mnohých držiteľov ETH držať tieto mince a množiť ich. V obehu tak bude menej ETH na predaj a stanú sa vzácnejšie. Nehovoriac o tom, že prechod na proof of Stake urobí celý blockchain výrazne rýchlejším a lacnejším, pokiaľ ide o poplatky za transakcie. To môže výrazne pomôcť najmä sektoru DeFi, ktorý sa na Ethereum udomácnil.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.