Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Stablecoiny majú najvyššiu kúpnu silu v histórii. Je to býčí signál?

Článok

stablecoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Stablecoiny nikdy nemali vyššiu kúpnu silu, než teraz. Upozornila na to analytická spoločnosť Glassnode odvolávajúca sa na indikátor SSR. Pre cenu Bitcoinu to vraj môže byť býčí signál.

Glassnode sleduje pomer dodávok stablecoinov jednoduchým výpočtom, pri ktorom vydelí celkovú trhovú kapitalizáciu Bitcoinu celkovou trhovou kapitalizáciou všetkých popredných stablecoinov. Z toho vznikne takzvané Stablecoin Supply Ratio (SSR). No a čím je SSR nižšie, tým má väčšiu kúpnu silu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hodnota SSR v súčasnosti dosahuje hodnotu tesne nad 15, čo znamená, že teoreticky by sa dala za celkovú kapitalizáciu stablecoinov kúpiť 1/15 všetkých bitcoinov. Pre porovnanie v marci 2018 bol tento pomer 88. Za niečo viac než dva roky sa teda kúpna sila stablecoinov zvýšila viac ako 6-násobne.

Pri pohľade na graf je zrejmé, že táto radikálna zmena v kúpnej sile stablecoinov bola spôsobená nárastom ich kapitalizácie. Kým kapitalizácia Bitcoinu bola pred dvomi rokmi 195 miliárd dolárov, aktuálne je len niečo vyše 171 miliárd. Čiže klesla o 12%. Medzitým však kapitalizácia stablecoinov stúpla z 2,2 miliárd na 11 miliárd. Teda viac než o 500%.

Stablecoiny sú jednoduchým a pohodlným prostriedkom pre obchodníkov s kryptomenami. Umožňuje im totiž ich nákup a predaj rýchlym a zdá sa aj bezpečným spôsobom bez toho, aby  museli opustiť kryptomenový ekosystém. Nedávna štúdia napríklad zistila, že zmenárne, ktoré umožňujú obchody medzi Bitcoinom a Tetherom (USDT) sú u bitcoinových veľrýb populárnejšie než tie, ktoré umožňujú len prevody medzi bitcoinom a “pravým” dolárom (USD).

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.