Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

CEO Messari: Cardano má stále dostatok priestoru pre rast ceny

Článok

cardano-shelley
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ analytickej spoločnosti Messari Ryan Selkis si myslí, že kryptomena Cardano má v čase blížiaceho sa spustenia fázy Shelley a s mím súvisiaceho stakingu mincí ADA stále veľký priestor pre rast svojej hodnoty.

Cardano (ADA), ktorému sa podarilo dostať už na šieste miesto kryptomien s najvyššou trhovou kapitalizáciou (túto pozíciu si aktuálne neudržalo, preskočil ju opäť Bitcoin SV), má podľa Selkisa ešte veľký priestor pre progres týkajúci sa stakingu mincí ADA. Nuž a to následne môže ovplyvniť aj cenu ADA na trhu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V rámci testnetu, ktorý úspešne prebiehal v predchádzajúcich mesiacoch, totiž bolo do stakingu zapojených údajne okolo 40% mincí ADA v obehu. Selkis však upozornil, že iné kryptoprojekty, ktoré taktiež využívajú staking ako sú Tezos či Cosmos, majú do stakingu zapojených 80% respektíve 71% všetkých mincí v obehu. No a prečo by to nemalo platiť aj o Cardano po spustení mainnetu, kedy sa budú môcť zapojiť všetci držitelia tejto kryptomeny?

Existuje preto veľký potenciál, že po spustení mainnetu Shelley sa do stakingu zapojí výrazne viac držiteľov ADA, než tomu bolo v rámci testnetu. To jednak ovplyvní dopyt po ich nákupe, ale aj obmedzí ich celkovú ponuku v obehu. To všetko by malo prispieť k rastu ceny nehovoriac  o tom, že vo štvrtom kvartáli 2020 by mala začať umožňovať staking ADA aj custody služba zmenárne Coinbase, čo znamená, že do stakingu sa budú môcť zapojiť bezpečným spôsobom aj inštitucionálni investori.

Pozor na FOMO

My by sme vás však napriek všetkým pozitívam, ktoré sme v súvislosti s Cardano v posledných dňoch uverejnili, radi upozornili, že Cardano už dlhšiu dobu neprešlo výraznejšou cenovou korekciou. U kryptomien je okrem toho bežným postupom špekulantov “buy the rumour, sell the news” a hoci Cardano má naozaj silné fundamenty, minimálne z krátkodobého hľadiska nemožno vylúčiť ani to, že príde prudší prepad ceny. Preto nikdy neinvestuje nárazovo a neuvážene. Neskáčte do FOMO a nebojte sa, že vám ušiel vlak. Ak fandíte kryptomene Cardano, investujte postupne a rozvážne a hlavne dlhodobo. Kryptotrh je veľmi vrtký  a ani Cardano nie je garantom úspechu. Obzvlásť ak špekulujete na krátky časový úsek.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.