Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Pomôže Matic vyriešiť problémy škálovania Ethereum?

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývojári Matic Network tvrdia, že sú blízko k riešeniu, ktoré môže pomôcť vyriešiť aj problémy škálovania kryptomeny Ethereum. Tesntet ukázal, že zvládnu 7200 transakcií za sekundu.

Ako informoval Cointelegraph, blockchainove riešenie škálovania od Matic by mohlo pomôcť Ethereum, ktoré zápasí s problémami so škálovaním popri tom, ako sa podľa vsetko opäť odkladá spustenie éry Ethereum 2.0. Výsledky dvojmesačného testnetu s označením Stake CS-2008  totiž ukázali, že systém zvládne až 7200 transakcií za sekundu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Odkladá sa spustenie Ethereum 2.0? Buterin hovorí inak ako Drake

Blogový príspevok od Matic uvádza, že tento výkon by sa mohol už čoskoro exportovať na mainnet Matic, ktorý používa rovnakú architektúru. Sieť je vraj dostatočne decentralizovaná, keďže má 122 aktívnych validátorov. ,,Súčasné výkonnostne možnosti siete v jej súčasnej podobe znamenajú, že Matic môže byť nápomocný pri pomáhaní ekosystému Ethereum prekonať obmedzenia výkonu a dosiahnuť jeho plný potenciál,” píše sa v príspevku.

Ethereum aktuálne zvládne len niekoľko transakcií za sekundu. To by mal riešiť prechod na Etehreum 2.0, avšak spustenie fázy 0, ktoré sa očakávalo už niekedy na jeseň, sa podľa všetkého odloží až na úvod roka 2021 a ako uviedol Cointelegraph, môže trvať roky, kým sa naplno rozbehne.

Ethereum medzitým rieši preťaženie siete, ktoré súvisí aj s tým, že rastie záujem o DeFi projekty postavené na tomto blockchaine a taktiež počet transakcií stablecoinu USDT, ktorý taktiež operuje na Ethereum a jeho kapitalizácia neustále rastie.

Matic Network pracuje na Plasma projekte, ktorý poskytuje akúsi alternatívu pre proof-of-stake blockchainy postavené na adaptovanej verzii tejto technológie. Tá používa decentralizovanú sieť stakerov a umožňuje lacnejšie, rýchlejšie a početnejšie transakcie na druhej sieti, ktoré môžu byť využité priamo Ethereum.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.