Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Pomôže Matic vyriešiť problémy škálovania Ethereum?

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývojári Matic Network tvrdia, že sú blízko k riešeniu, ktoré môže pomôcť vyriešiť aj problémy škálovania kryptomeny Ethereum. Tesntet ukázal, že zvládnu 7200 transakcií za sekundu.

Ako informoval Cointelegraph, blockchainove riešenie škálovania od Matic by mohlo pomôcť Ethereum, ktoré zápasí s problémami so škálovaním popri tom, ako sa podľa vsetko opäť odkladá spustenie éry Ethereum 2.0. Výsledky dvojmesačného testnetu s označením Stake CS-2008  totiž ukázali, že systém zvládne až 7200 transakcií za sekundu.

Odkladá sa spustenie Ethereum 2.0? Buterin hovorí inak ako Drake

Blogový príspevok od Matic uvádza, že tento výkon by sa mohol už čoskoro exportovať na mainnet Matic, ktorý používa rovnakú architektúru. Sieť je vraj dostatočne decentralizovaná, keďže má 122 aktívnych validátorov. ,,Súčasné výkonnostne možnosti siete v jej súčasnej podobe znamenajú, že Matic môže byť nápomocný pri pomáhaní ekosystému Ethereum prekonať obmedzenia výkonu a dosiahnuť jeho plný potenciál,” píše sa v príspevku.

Ethereum aktuálne zvládne len niekoľko transakcií za sekundu. To by mal riešiť prechod na Etehreum 2.0, avšak spustenie fázy 0, ktoré sa očakávalo už niekedy na jeseň, sa podľa všetkého odloží až na úvod roka 2021 a ako uviedol Cointelegraph, môže trvať roky, kým sa naplno rozbehne.

Ethereum medzitým rieši preťaženie siete, ktoré súvisí aj s tým, že rastie záujem o DeFi projekty postavené na tomto blockchaine a taktiež počet transakcií stablecoinu USDT, ktorý taktiež operuje na Ethereum a jeho kapitalizácia neustále rastie.

Matic Network pracuje na Plasma projekte, ktorý poskytuje akúsi alternatívu pre proof-of-stake blockchainy postavené na adaptovanej verzii tejto technológie. Tá používa decentralizovanú sieť stakerov a umožňuje lacnejšie, rýchlejšie a početnejšie transakcie na druhej sieti, ktoré môžu byť využité priamo Ethereum.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne